Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány szindróma? A Magyaro...

Gyurcsány szindróma? A Magyarországiak 37% gyűlöli az Erdélyi Magyarokat?

Figyelt kérdés
Megértem, bűn a rasszizmus, de ijesztő adatok: Az emberek 73% nem látná szívesen szomszédjának a cigányság valamelyik tagját, van egy olyan érzésem hogy mégse a Jobbikosok a rasszisták. De az amikor a saját fajtáját nem látja szívesen a szomszédjában, azt Gyurcsány szindrómának nevezném, azok a saját nemzetüket gyűlölik. Vélemények?

2015. márc. 28. 07:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem nem túlzó szám a 37 %. Abban benne van a roma lakosság kb. (10 %), egy csomó más nem-magyar honpolgár (3 %) és a bunkó-magyarok széles rétege (20 %).
2015. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Ez kb olyan, mint amikor a valakinek le kell vágni egy lábát, hogy túléljen egy betegséget. Utána azt mondja: gyűlölöm azt a nyavalyás lábamat...
2015. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%

Nagy különbség a gyűlölet és a nem látom szívesen között.

Ennek semmi köze Gyurcsányhoz!

Az erdélyi magyarok mások, mint az anyaországiak. Nyelvjárásuk, szokásaik, mentalitásul nagyon eltérő. Sok rossz tapasztalatot szereztem velük kapcsolatban.

2015. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igazából azért azzal a címmel írtam ki a kérdést hogy Gyurcsány szindróma, mert én azt látom hogy az MSZP és a DK külhoni magyar gyűlölők. És ebből kiindulva én azt gondolom hogy első sorban ennek a két pártnak a szimpatizánsai lehetnek azok akik gyűlölik a külhoniakat, nekem ők tűnnek leginkább fajgyűlölőnek is, keletieket teljesen ellenzik, nap mint nap tesznek ilyen kijelentéseket hogy pl. Gőgös Zoltán: az Azeriek gyilkosok, kár hogy ez a rasszista párt meg a parlamentbe van. Én Erdélyben lakok, gyakran járok Magyarországra, nagy különbséget nem tapasztaltam az emberek között, főleg a vidékiek esetében.


Az lenne a kérdésem akinek rossz tapasztalata van az mivel találkozott? Nekem eddig csak jókat mondtak vissza.

2015. márc. 28. 08:24
 5/30 anonim ***** válasza:
28%
Egyet értek a 3. hozzászólóval. Az átlagembert taszítja ha nagyon különbözik tőle a környezetébe élő ember. Az Erdélyieket sokan románozzák. Nem azért mert románok, hanem a mentalitásuk miatt. Gyurcsányt én nem szeretem, de az jó ötlet volt, hogy nem engedte a kettős állampolgárságot nekik. Az állampolgárságon kívül minden ugyanúgy járt volna nekik mint neked, vagy nekem. Csak gondolj bele 2/3-val több potenciális munkavállaló Magyarországon. Hova tettük volna őket? Hol laknának? Hol dolgoznának? Az rendben hogy joguk van, de mi lett volna itt? Egyébként pont Erdélyben, amikor kihirdették hogy elbukott a kettős állampolgárság a népszavazáson, a fiatalok kivonultak az utcára, és a magyar rendszámú kocsikat megkarcolták, lerugdosták a tükreiket. Kell ez nekünk?
2015. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
A magyarok 90%-a országon belül is utálja a másikat.
2015. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nálunk ez hatalmas csalódás volt, itt az emberek abba a tudatba éltel hogy Magyarország ,,visszavárja" Erdélyt. És Magyarország mindenképp állampolgárságot kellett volna adjon, más kérdés hogy zavazati jogot igen-e. S hova tettél volna őket el?? Most bezzeg a bugyuta libberek nem aggódnak a koszovóiak miatt.
2015. márc. 28. 09:00
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem Gyurcsány szindróma, aki dolgozott már együtt erdélyi magyarral az élből utálja őket, makacsok, bunkók, nagyszájúak, lusták...
2015. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
21%
Ritka jelenség, hogy egy nemzet azon örvendezzen, hogy megcsonkították...
2015. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%
Én Budaörsön élek, nálunk a 90-es évektől kb 20 éven át nagyon sok erdélyi, és csángó élt. Bejártak dolgozni Bp.-re, és a környékbeli városokba. Ha felszálltál a buszra reggel,azt tapasztaltad, hogy büdösek, hangoskodnak, beszólogatnak a nőknek. Sajnálom, hogy ez neked csalódás, de nagyon nehéz volt együtt élni velük. Télen, amikor korábban sötétedik, a környékbeli kisboltok 18:00-kor bezártak, mert egyik honfitársatok kést szorított az eladók torkának, a bevételért. A jellegzetes tájszólása, és az egyik dolgozó jó megfigyelő képességének köszönhetően bukott le. És akkor még arról nem is beszéltem, hogy azt, amit én 1000 ft-ért csináltam meg, azt ők 300-ért elvállalták. Nem akarlak megbántani, de örültünk, amikor nálatok jobbra fordult a helyzet, mert a legtöbben hazamentek romániába. Remélem nem bántottalak meg.
2015. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!