Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az antikommunisták (Fideszesek...

Az antikommunisták (Fideszesek, KDNP tagok, Jobbikosok) hogyan értékelik Gobbi Hilda tevékenységét?

Figyelt kérdés

-Horthy korszakban volt ellenálló volt

-1945 után színészottont hozott létre az idős színészeknek, fiataloknak színész kollégiumot.

-Nemzeti színház 1960-as évekbeli felrobbantása után, az új Nemzeti Színház felépítését felkarolta, különösen 70. születésnapja után.

-Halála előtt Visegrádi nyaralóját fel ajánlotta alkotóháznak és létrehozta a nyugdíjas kollégák segítésére az Aase díjat.



2015. márc. 31. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Kezdjük ott, hogy sem a fideszesek, sem a KDNPsek nem antikommunisták (sőt..., de ebbe ne menjünk bele).


Aztán folytassuk azzal, hogy mi baj lenne Gobbi Hildával, hogy ez egy ilyen kérdést megfogalmaz? Nem ismerem annyira az életművét, de nem tudok olyanról, ami miatt feltétlenül el kéne ítélni őt bármilyen ideológiai szempont szerint.

2015. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A német megszállás után vonult illegalitásba.

Szerintem őt nem lehet kommunistának nevezni, inkább csak magyar színésznek.

2015. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem egy kategória Ságvárival vagy Kun Bélával.
2015. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Tommaso99 ***** válasza:

Nem egy kategória Ságvárival vagy Kun Bélával.

Bár ő is a nőket szerette.

Amúgy Ságvári sem egy kategória Kun Bélával.

2015. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha én abban az időben éltem volna, én is ellenálló lettem volna és én is illegális földalati szervezetbe csatlakoztam volna, ahol nem nézték volna a vallásomat, vagyis egyetértek Ságvárival.
2015. márc. 31. 12:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy amit csinálsz illegális, és képes vagy egy diktatúrikus eszméért embert ölni, akkor te bizony egy gyilkos vagy, semmi más.
2015. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És szerinted melyik lett volna jobb?


1. 1918-tól egy Károlyi Mihály köztársasági lett volna a köztársasági elnök és talán Milan Rastislav Štefánik szlovák vezetővel megállapodni, hogy egy szövetségi államot hozzanak létre és mondjuk nem korlátoztak volna az emberek állampolgári jogait, hanem egy modern szövetségi köztársaságot.


2. Horthy Rendszer, ami egy tekintélyelvű, torz alkotmányos monarchia volt, ahol bizony üldözték a másképpen gondolkodókat, a zsidókat.

(lásd vidéken megvonták a titkos szavazáshoz való jogot, Numerus Clausus,nők választó jogának korlátozása) bele kényszeritve egy olyan helyzetbe, hogy egy szélsőséges ideológiát hírdető pártnak legyen a tagja, ami megoldást adott volna az ő helyzetére, hiszen ott nem nézték ki a származása miatt.

2015. márc. 31. 19:45
 8/16 anonim ***** válasza:
Focizni tudott? Nem. Akkor jelentéktelen!
2015. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jól tudjuk, hogy a kommunisták kiket üldöztek, szóval semmiben nem volt másabb rendszer, mint az előző. Bármennyire is fényezitek, a kommunisták legalább annyit vétettek az emberiség ellen, mint a szélsőjobbosok. Ne akarjatok különbséget tenni elnyomó és elnyomó rendszer közt.
2015. ápr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#7

Ugye tudod, hogy az antant juttatta hatalomra Horthyt.

Cseheknek eszük ágába nem jutott volna elengedni Szlovákiát.

2015. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!