Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőltetik ezt a török-ma...

Miért erőltetik ezt a török-magyar barátságot a Jobbiknál?

Figyelt kérdés

Mit köszönhetünk a törököknek a történelemben? A 150 éves török megszállást és pusztítást ami a magyarság 80%-os arányát 40%ra csökkentette a Kárpát medencében. Egy ilyen néppel ami ennyi szenvedést és rombolást hozott hazánkra miért kell barátkozni?

Jobbikos vagyok én is, de ez annyira taszít bennük.



2015. ápr. 3. 19:31
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

"Nem akartak senkit sem iszlamizálni. "


Dehogynem, olvasgass utána a török kori Magyarországnak. A keresztény magyarokat (főleg akik tanyán laktak) megfizethetetlen adókra kötelezték a vallásuk miatt ha meg nem tudtak fizetni megverték vagy oda kellett adnia az egyik újszülött fiát janicsárnak. Na ilyen volt a török vallás szabadság.

2015. ápr. 3. 20:56
 22/39 anonim ***** válasza:
6%
Az oroszok után már semmin nem csodálkozom. Legközelebb majd szobrot állítanak a tatároknak.
2015. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
3%

"De ezek itt olyan hülyék voltak, hogy azt hitték, nekik meg kell védeni a nyugatot a töröktől."

Te miről beszélsz? A saját hazánkat védtük, és ennek melléktermékeként a nyugatot is.


#20, ez baromság, a legnagyobb vallásszabadság Erdélyben volt (tehát a magyar földek szabad részén).


A Jobbik meg csak kihasználja sok buta ember szavazójogát. Ennyi... Én is egyetértek pár belpolitikai dolgukkal (pl. önfenntartó börtönök) de a fő profiljuk a gyűlölködők szavazatainak megszerzése (populizmus).


Én legszívesebben korlátoztatnám a szavazati jogot. Pontosabban közgazdasági, etikai és hazaszereteti felméréshez kötném (utóbbi kettő nyilván nehezen kivitelezhető, de valahogy meg lehetne oldani). Ez korlátozná a populizmust, ami azt jelentené, hogy a gyűlöletpolitika nem élné túl (cigánygyűlölet, zsidógyűlölet, magyargyűlölet), és maradna a szakszerű, ésszerű és hazaszerető politika.


Tehát megszűnne:

a baloldal

a közép

a szélsőjobb


És maradna a normális, konzervatív, mérsékelt jobboldal. Persze nem a Fidesz féle komcsi bohóckodásra gondolok, hanem a pl. Bokros féle Momára.

2015. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

#23


Moma megspórolna 6000Mrd-ot egy forint szociális kiadáscsökkentés nélkül.

Mi ez ha nem populizmus?

Pénzteremtés?

2015. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyen alapon menne a népek közötti együttműködés, akkor kb a lengyeleket leszámítva senki sem állna szóba velünk mondván, hogy "a 10. században kiraboltátok a kolostorainkat a kalandozásaitokon".


Amúgy a válasz egyszerű: a térség három nagyhatalma Németország, Oroszország és (tetszik-nem tetszik) Törökország. Ebben a háromszögben akar kiegyensúlyozott politikát folytatni a Jobbik. Ehhez építeni kell a kapcsolatot az oroszokkal és a törökökkel, közben pedig el kell kerülni az egypólusú nyugati befolyást.

2015. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
9%
Érdekes, hogy mostmár jók az oroszok. Gyurcsány idejében még hazaárulás volt a velük való üzletelés.
2015. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
65%

"Érdekes, hogy mostmár jók az oroszok. Gyurcsány idejében még hazaárulás volt a velük való üzletelés."


A Fidesz szerint.


A Jobbik kezdetektől fogva partnerként tekint az oroszokra.

2015. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
93%

"Dehogynem, olvasgass utána a török kori Magyarországnak. A keresztény magyarokat (főleg akik tanyán laktak) megfizethetetlen adókra kötelezték a vallásuk miatt ha meg nem tudtak fizetni megverték vagy oda kellett adnia az egyik újszülött fiát janicsárnak. Na ilyen volt a török vallás szabadság."


Nem tudom hány éves vagy, de szerintem nem túl sok. A haradzsról már általános iskolában is tanulnak a gyerekek, nem ez volt megfizethetetlen. A magas adókat a törökök speciális államberendezkedése vonta maga után. Az összes birtok a szultán tulajdona volt, a török katonai vezetőréteg csak használatra kapta, bármikor elvehették tőlük. Ezért alakult ki a rablógazdálkodás, vagyis a terület használója minél rövidebb idő alatt akart minél több pénzt kisajtolni belőle. Ha a törökök erőltették volna az iszlamizálódást, akkor nem csupán a bosnyákok egy része és az albánok tértek volna át.

2015. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

#28

Akinek ez az adó nem volt elég még a kedvenc magyar földesura is vissza-visszajárt adót szedni. :D

2015. ápr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

28# Még sose láttam hogy valaki ilyen ügyesen próbálja mentegetni a török népirtók magyarok ellen elkövetett bűneit, gratulálok..

Azt tudod ugye hogy ezzel Hunyadi, a török ellen elesett hősi magyar katonák és lemészárolt ártatlan civilek emlékét teszed semmissé?

2015. ápr. 4. 01:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!