Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért él ennyire a magyar...

Miért él ennyire a magyar köztudatban az a tévhit hogy azért vagyunk hunok mert benne van az ország nevében?

Figyelt kérdés

A Hungary-ban a szótő egyáltalán nem a "hun", nem véletlenül mondják a németek és a többi germán nép Ungarn-nak. Ez a hun szócska csak és kizárólag az angol nyelvben van benne semmilyen másban nem.

A valódi szótő az a Ungary - Ugary vagyis ugor.



2015. ápr. 4. 01:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
27%

A hunok a czegányok. Ha nem hiszitek, olvasatok.:D


[link]

2015. ápr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
25%
Ez egy történészek által is vitatott téma, nem tudom hogy a kérdező ki, de ide dugja a képét, s leírja hogy akinek más a véleménye annak miért nem az mint neki. Köszönjük
2015. ápr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
76%

Idézd fel Hunor és Magor eredetmondáját.

Ezek után nézz rá a térképre, hogy melyik országban hogyan hívják a magyarokat.

Láthatod, hogy a magor elnevezés Keleti kapcsolatokra utal. (tatár, kazah, török, arab, azeri ... )

Még a Hun elnevezés a Hunok megjelenésével esik egybe. (Hungary, Ungarn, Hongrie, ... )

Érdekes tény, hogy "honfoglalással" egy időben nincsenek tömegsírok, már pedig területet elfoglalni és ilyen nagy számban, ilyen rövid idő alatt betelepülni nem lehet erőszak mentesen.

Kivéve, ha az itt lakók már várták a betelepülőket és testvérként fogadták őket.

Ez, hogy ez a gazdag és stratégiailag fontos terület egy fehér folt, az csak azt igazolja, hogy nem ismerik, nem tudják mi volt itt. Számos település és kultúra és temetkezések nyomait találták már meg a Kárpát-medencében, de senki se tud rá magyarázatot adni.

Ez jórészt azért van, mert az indoeurópai expanzió előtti civilizációknak a nyomait lehet itt megtalálni. Mint egy fajta menedék volt ez a terület.


Még az első világháborúban is a nyugati sajtó HUN oknak nevezte az ellenségeit. Szerintem Hun- Hungary kapcsolat igazolható. Főleg, ha felkutatjuk a kor krónikáit is.

2015. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 vattacukor elefánt ***** válasza:
70%

A válaszok alapján itt vérre megy, hogy honnan ered a magyar nép. Azt hittem mire végig olvasom a hozzászólásokat kiderül, hogy a Neandervölgyinek is a magyarok adták a tüzet.

Nem mindegy, hogy honnan eredünk? Persze szép és jó tudni a történelmet, de a jelenben ez semmin se változtat. Persze növeli a nemzeti önbecsülést, de én nemzeti önbecsülésből még nem vettem kenyeret. Olyanból biztosan nem ami 100, 200, 2000! (200.000) éves sikertörténet. Sokkal inkább kéne arra fordítani a hangsúlyt, hogy a jelenben érjünk el sikereket, arra már jogosan lehetnénk büszkék, nem?

2015. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
83%

"A világ minden független tudósa" Az a világ, amit ismerünk jórészt nyugati tudósokat jelent.

Ne gondold azt, hogy a történelem tudományban nincsenek érdek ellentétek ...

végtére is egész civilizációkat tüntettek el a Földről a világ jelenlegi vezető országai...

2015. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
100%

Hungary összehasonlító nyelvészet szerint az éhes szóból ered. Ezt is próbálták már bizonyítani, de túl vicces volt, ezért nyugdíjazták az ötletet.

Ezért kreáltak olyan kifejezéseket, amik sosem léteztek, mert ami nem volt, azt nem is lehet bizonyítani ...

Vegyük már észre, hogy 2-3000 éves krónikák, szájhagyományaik többszöri másolatából jött az unugor elnevezés.

Ami akár lehet egyszerű, ugor, hunugor, vagy hungor is ... Mivel a latin és görög abc hiányos. nem tud minden hangot szabályos hangmegfeleltetés útján leírni, ezért a magar, maghar, madar ... stb elnevezések sorával lehet találkozni ...

Hasonlatos még a Scythain szó angol átíratta, ami (legtöbb nyugateurópai nyelven, így ejtik ( "szittjan")

A magyar, pedig egy az egyben úgy ejti ki, ahogy a német leírja ... Kiejtésben már kínos lenne a mondai hagyományokban megfogalmazott hasonló írásképpel írt szittya megnevezés...


Összességében, annyit tennék hozzá, hogy amit ma biztosnak gondolunk, az 50 év múlva már nevetséges lesz ... mindig változik a világ és tudásunkat, gyakran téves ismeretekre alapozzuk.

2015. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
100%
*2000 ezer
2015. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
88%
Nem azért él a köztudatban, hanem a mondáink miatt, amit a krónikásaink lejegyeztek.
2015. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem érdemes folytatni:


További antik források Nimródról


Ókori görög források szerint:

Nimród nemcsak uralkodó volt, hanem hatalmas varázsló, mágus is. Nimród a szkíták nagy királya volt, aki Babilonban uralkodott, sok-sok ezer évvel az özönvíz előtt. Hatalmas varázsló volt, varázstudománya nagyobb volt, mint Mózesé, Szaragusztráé, és Hermész Triszmegisztoszé. Nimród király a varázsló alkotta meg és teremtette meg a számok tudományát, az ásványok tudományát, és a csillagokba írt sors olvasásának a művészetét. Ez a három tudomány Nimródtól származik.


A számok tudományán a numerológián, a számmisztikát értették. Az ásványok és fémek tudománya az alkímia volt,

A csillagokba írt sors olvasása pedig az asztrológia volt.


Kínai császári évkönyv szerint:

A csillagok olvasásának legnagyobb mestere Nimród volt.


Tehát Nimródhoz az alkímia, az asztrológia és a numerológia tudományát kapcsolják, és egyben egy hatalmas spirituális mágus is volt.


Babiloni káldeus forrás szerint:

Nimródot úgy emlegetik, hogy ő volt a legnagyobb varászló égen és földön, akinek hatalmával még az istenek is számoltak, és még ők is irigyelték őt.


Arab legendák szerint:

Az Ezeregyéjszaka legszebb meséiben Nimród a mágusok mágusa volt, a legnagyobb varázsló, akit Allah valaha teremtett. Nimród uralma alatt dzsinnek álltak, parancsainak dzsinnek engedelmeskedtek.


Szíriai források szerint:

Tornyát, amelyet, azóta is Nimród tornyának neveznek -bár már csak a romjai láthatóak-, ez a torony valaha hatalmas volt, felért a földtől egészen az égig, mert Nimród, a Dzsinek ura, egyetlenegy éjszaka alatt építette meg varázserő segítségével.


Összefoglalva:

Nimród hatalmas mágus, a dzsinek ura, az ezoterikus tudományok megalapítója, írdatlan nagytudású varázsló, akinek hatalmától még az istenek is rettegtek.

2015. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
26%

Csak a magyar nép az egész világon, amelyik egyedül, egyenesági ősapjaként tudja levezetni önmagát és királyait!


Az arabok, a szírek, Kína és más népek nagyon tisztelik Nimródot, de nem mondják a legendáikban, hogy Nimród az ősük lenne!


A szírek egyértelműen azt mondják, hogy Nimród a szkíták őse, és csak a Gesta Hungarorum az egyetlen olyan történeti forrás az egész világon, amely egy adott nemzet királyait egyeneságilag le tudja vezetni precízen Nimródtól, és ez a nemzet a magyar!


Gyakorlatilag a magyarok vérében csörgedezik az ezotéria megalapítójának az összes génje!


Tehát az ókori legendákban Nimród -mint pogány király- pozitív személyként jelenik meg és mély tisztelet övezi. Olyannyira, hogy az arab világban ma több helyen van Nimród hegy, Törökországban, Anatóliában például van egy kultikus hegy Nimrud néven, Dél-Arábiában Jemenben is van Nimród hegy, és Észak-Irakban van egy Nimrud város a Tigris folyó partján, amit a mai nap is így hívnak. Úgy emlékeznek meg róla, hogy jó király, nagy király, bölcs király, táltos király és mágus király.


Van viszont egy forráscsoport, ahol Nimród király negatív személyként szerepel!


A Bibliában Az Ószövetségben:


A Bibliában az Ószövetségben az szerepel, hogy Nimród Babilon királya volt Síneár földjén, az özönvíz előtt. Hatalmas vadász volt ő az Úr előtt. Nimród megépíti Babilonban a Bábel Tornyát, és olyan nagyra építette, hogy felért az égig. De az Úr megharagudott, és megsemmisítette a tornyot olyan módon, hogy összezavarta az építők nyelvét, és onnantól kezdve a Torony befejezetlen maradt, az építők pedig nem értve egymást, szétvándoroltak a világban. A negatív utalás ebben az, hogy az Úr megsemmisítette Nimród tornyát, mert a Torony az Isten elleni lázadást testesítette meg.


Az Ószövetséget kiegészítő rabbinikus irodalomban a Talmudban:


A Talmudban, a héber hagyományban részletesen írnak Nimród tetteiről, családjáról, és itt nagyon negatív figuraként szerepel, úgy mint zsarnok, kegyetlen, gőgös, istenellenes, kimondottam olyan szerepe van, hogy az Ószövetség istenének, Jahvénak az ellenfele.


A héber hagyományban, és az Ószövetség Bibliájában az Istenséget Jahvé-nak nevezik, vagy Adonájnak, Úrnak. Adon = Úr, Uralkodó. Van egy másik neve is, az Elohim.


A Talmudban mindig azt találjuk, hogy:


- Nimród Adonáj ellensége. Szó szerint azt írja a Talmud, hogy Nimródot az ő Istenei már gyermekkorában arra jelölték ki, hogy az Úr (értsd Adonáj) ellenfele legyen.

- Nimród Babilon városában egy hétemeletes tornyot épített, majd arra felmenve, háborút kezdett Adonáj, az Úr ellen.


A Talmud gyakorlatilag megerősíti azt, amit a görög és a főníciai hagyomány is mond, hogy ez a torony valami háború során épült, és arra Nimród felmenve háborút vívott Jahve ellen. Így már érthető, hogy sem az Ószövetség Bibliájában, sem a Talmudban Nimródot nem szívlelik.


Egy szír gnosztikus (korai keresztény vallási irányzat) szövegben azt írják, hogy Nimród hét emeletből épített tornyot, és a hét torony hét különböző színben ragyogott, és ezen a tornyon vívott háborút egy nagy ellenféllel szemben, de a szöveg nem nevezi meg az ellenfél nevét. A Talmud nyíltan kimondja, hogy ez az ellenfél Adonáj, vagyis Jáhve.


A káldeusok mítosza azt írja szó szerint, hogy azokban az időkben a démonok ura az égben tartózkodott, és Nimród elhatározta, hogy háborút indít ellene a torony tetején.


Tehát a Talmudban Nimród ellenfél, gonosz király, Jáhve ellensége, nekünk magyaroknak viszont nagyon tisztelt és szeretett ősapa, és itt akarva, akaratlanul is van egy érdekellentét, egy konfrontálódás a Biblia, illetve a magyarság hagyománya között.


Felvetődik a kérdés: mi magyarok, egy gonosz királyt tisztelünk, vagy a Biblia téved?


Mi keresztények vagyunk és magyarok, tehát:

- magyar nemzettudat,

- keresztény istenhit és a

- spirituális-ezoterikus tanok

ez a három értékrend fáklyaként világít a magyarok életében.


- Akkor Nimród, a magyarok őse számunkra jó-e, vagy rossz személy?

- Milyen harcot vívott?

- Mi az a hétemeletes torony, amit épített?

- Miért hallgat a legtöbb ókori forrás Nimród harcáról?


Még egy érdekes forrásunk van, ami a kérdésekre választ ad! A pilisi magyar néphit, a Pilis hegységet övező legendák!

2015. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!