Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP értelmes párt? Jobb...

Az LMP értelmes párt? Jobb vagy baloldali? Mit kell tudni róluk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 09:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, kérdező... :) Erről is írtam:


" Vártam már, mikor bukkan fel az első SZDSZ-utódpártozó. Szálljatok már le erről a hülye meséről, mert annyi értelme sincs, mint a Hamupipőkének. Fogjátok már fel: az LMP már akkor létezett és tevékenykedett, amikor az SZDSZ még a csúcson volt és ott sz*patta a kormányt, ahol akarta - amikor még a legpesszimistábbjuk sem sejtette, mi lesz később.


Semmi közük egymáshoz, jó lenne, ha ezt végre mindenki megértené."

2010. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Az LMP-t sokan úgy, hívják, hogy kis SZDSZ ...szerintem nem véletlenül... először én is felfigyeltem rájuk, tájékozódtam, stb. aztán rájöttem, hogy nagyon hasonlít a nagytesóhoz...
2010. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
40%
Miután mindkettőnek van köze a liberális eszmékhez, ez nagyjából elkerülhetetlen. A különbség annyi, hogy az SZDSZ ezeket az eszméket besározta, ők meg tisztítják.
2010. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Egységes, egymásnak nem ellentmondó, tényszerű válaszokat szerettél volna kapni? EGY PÁRTRÓL???

Én is naív vagyok, de azért...... :-)

2010. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 02-19 13:59

Neked is köszönöm a választ, de ez a válasz sajnos beilleszthető az egymásnak ellentmondó vélemények kategóriájába, és mivel egyikőtöket sem ismerem (azt se, aki a kis szdsz-t írta), nem tudom, kinek van igaza..

Lehet, hogy naívság volt tényleg egy pártról véleményt kérni. Egy pártról csak vitát lehet gerjeszteni :S

2010. febr. 22. 09:31
 26/31 anonim válasza:
56%
van bajuk, szimpatikusak, de nem szavazok rájuk...még tul kicsik...nem ők fogják az országot megváltani...akkor inkább már a jobbik
2010. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
71%
Szavazz a jobbikra! :-)
2010. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
56%

Lehet más az SZDSZ – a valódi szélsőség


A fővárosi lista kapcsán már majdnem kezdhettünk örülni, hogy a magyar demokrácia két rosszindulatú daganatának szövetsége, az MDF-SZDSZ végre biztosan kiesik a parlamentből, de aztán az OVB mégis engedélyezte a kis szörnyszülött indulását. Még aggasztóbb azonban egy másik politikai szereplő, az LMP esetleges parlamenti szerepe.


A mondanivalója középpontjába a klímavallást és az esélyegyenlőséget beemelő pártocska bekerülése esetén olyan jövőbeni szereplője lehet a parlamentnek, hogy utána az SZDSZ-t még nemzeti pártként sírhatjuk vissza. Az LMP lényegében a fiatal liberális-gödörklubos értelmiség militáns szárnya. Testvérpártjai, a nyugat-európai zöldpártok eddigi tevékenységéből, valamint az LMP prominensek eddigi óvatos nyilatkozataiból arra lehet következtetni, hogy a politikai palettán feltűnt egy, az emberi jogokat a törvényes rend fölé helyező, kérlelhetetlen környezet-populista, s szélsőségesen másság imádó csapat, melynek nyugat-európai híveit az eddigi tapasztalatok alapján leginkább a kukaborogató globalizáció-ellenes tüntetések közvetítéseiből és a Greenpeace akcióin ismerhettük meg. Az LMP által megkezdődhet a magyar nemzet „újrafelosztása”. Baloldali-jobboldali helyett/mellett most jöhet a környezetvédő-környezetromboló, elfogadó-kirekesztő, biciklis-autós, stb. megosztás. Mindez egy olyan párttól, mely körül hemzsegnek a volt SZDSZ-közeli megmondó emberek, s amelynek listavezetője nem más, mint a hírhedett kommunista ember, Szakasits Árpád unokája.


Ha az LMP politikai tevékenységét próbáljuk megjósolni, akkor olyan eseteket kell felidéznünk, mint az Amnesty International szlovéniai kampánya, melyben az Orbán-kormány rendőreinek állítólagos cigányok elleni brutalitását próbálták – viszonylag sikertelenül – világgá kürtölni, vagy a Négy Mancs nevű, nyugati élelmiszeripari multi érdekeket képviselő úgymond állatjogi szervezet botránykeltése, mellyel – Bajnai után szabadon – a magyar libatenyésztőket próbálták ellehetetleníteni. Nagyjából ilyen irányvonalat képviselhet az LMP, amely – ha nem hal el még csírájában – a magyar politikai kultúra sírját kezdi el megásni.


Mert amíg az SZDSZ megelégedett amolyan politikai hiéna szereppel, addig az LMP sokkal többet akar. Harcos módon készül jogokat védeni, környezetet óvni, és a devianciákat elfogadtatni. Ha a programjuknak nevezett valami nem lenne erre elegendő bizonyíték, akkor érdemes utánanézni Schiffer András eddigi munkásságának.

2010. ápr. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Érdekes egy párt...erőltetné a külföldiek bevándorlását (ezalatt nem a határon túli magyarokat kell érteni), valamint erőteljesen lefaragna a honvédelmi kiadásokból.
2010. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, köszi a hosszas leírást. Nem szavaztam rájuk :)
2010. ápr. 19. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!