Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy minden ingyen, alanyi jogon jár nekik? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Minden kell, segély, ingyen közlekedés, ingyen minden.

Legtöbbször a semmirekellő, tanulatlan emberek dobálóznak ilyen dolgokkal.

Kérdezz meg a közeledben lévő viszonylag szegény embert, hogy mit tett az elmúlt 10 évben az ellen, hogy ne legyen szegény. A válasz szerintem 10-ből 6x az lesz, hogy SEMMIT, a maradék 3-4 pedig a kormányt és más embereket fog szidni a saját nyomorultsága miatt. Talán 1 lesz aki tényleg szerencsétlen, és csak balszerencsés.


2015. ápr. 10. 09:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Nem gondolják! Csak te hiszed, pont!
2015. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Igen? :-) Mindenhol azt látom kommentekben, hogy kevés a nyugdíj, kevés a segély, drága a közlekedés stb. Miért nincs ingyen, miért nem kap a raktáros 200ezret, miért nem keres a mosogató 150ezret... Miért keressen? :) Miért kapjon valaki sok nyugdíjat, amikor 40 évig 4 órás minimálbérre volt bejelentve?
2015. ápr. 10. 09:53
 3/35 TamásTóth ***** válasza:
74%

Alapvetően azok az emberek, akik szegények/szerencsétlenek úgy gondolják, hogy a külsö körülmények miatt szegények/szerencsétlenek.


A gazdag/sikeres emberek pedig úgy gondolják, hogy azért gazdagok/sikeresek, mert tettek érte. (Tehát a külsö körülményeknek nem tulajdonítanak nagy jelentőséget)


Valaki, aki szegény/szerencsétlen csak úgy lehet gazdag/sikeres, ha szemléletet vált. Csak sokkal egyszerübb, azt gondolni, hogy a külsö körülmények áldozata vagyok és én megtettem mindent.


Rá kellene jönnie az embereknek, hogy a saját sorsukért legnagyobb mértékben ők maguk a felelősek és nem más.

2015. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Ebben az államnak is elég komoly szerepe van. Ha megnézed a propagandát, másról se szól, csak hogy te, egyszerű kisember, te mindent megtettél, a helyzetedért mindenki más felelős - a bankok, a közműszolgáltatók, stb. Tehát ezeket kell elszámoltatni.

Persze amikor a rendszerváltás után az akkori kormány elkezdte az öngondoskodást hangsúlyozni, és az ingyenes szolgáltatásokat kivezetni, akkor hamar népszerűtlen lett az emberek körében és nem is választották újra..


Szerintem egyébként az emberekben még mindig nem tudatosult, hogy a dolgok nem csak úgy "vannak", hanem azért kemény pénzeket kell fizetni. Mondjuk ennek a tudatosítása, és persze hogy mennyi az annyi, szerintem egyértelműen a kormány és az önkormányzatok feladata lenne. Nem is kellene részletekbe menően, csak annyi, hogy összesen ennyi adó érkezett, ennyi a magánszemélyektől, ennyi a cégektől, ennyi a termékeladásokból vagy hasonló. Ebből ennyi ment fejlesztésekre, ennyi szociális kiadásokra, ennyi beruházásokra, stb. Szépen odaírnék még néhány érdekes statisztikát, pl. egy átlagos munkavállaló mennyit adózott, az egyes területeken mik voltak a legnagyobb kiadások és hasonlók. Igazából egy egyoldalas infografikán elférne az egész, annyit pedig még egy átlagember is elolvas.

2015. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

A környezetemben van olyan illető aki szegény sorsból - ha nem is multimilliomos- de aránylag jól élnek , teljesen önerőből építették fel kis vállalkozásukat pedig gyerek korukban még cipőre sem tellett a szüleiknek négyen vannak testvérek és egymás kinőtt lerongyolódott cipőit hordták.



Viszont van egy olyan ismerősöm is aki miután elvált a feleségétől, eladták a közös lakást amiből öt millió forint illette meg.

Több ismerős is mondta neki, hogy a pénzből miért nem vesz egy saját lakást és keres munkát de az ital és a haverok - szórakozás inkább fontosabb volt neki. A pénz másfél év alatt elfogyott és most egy fabódéban, rongyokon szalmazsákon alszik.

Az ilyet akinek az ital az első nem tudom sajnálni.


Meg volt neki a lehetősége a a lakásra a normális életre de az ital miatt eldobta magától.

2015. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

Mi lenne, ha az állam nem dolgozna szisztematikusan az emberek kicsinálásán populista szövegek mentén?


Leépítették a szakszervezeti rendszert, Bokros csomaggal kezdődően lenyomták az állami béreket, hogy a versenyszféra bérei is csökkenjenek.

Bezártak jó pár vasútvonalat, ezzel nehezebbé/lehetetlenné téve több embernek, hogy bizonyos táv felett vállaljon munkát.


Öngondoskodás hangsúlyozása ott, ahol 1 000 000 keres!!! a létminimum alatt etikátlan hozzáállás. "Az adót beszedjük, de visszaosztani nem fogunk, sőt igazából lásd el magad"


Ilyen rendszer a világon nincs: itt megvalósult a gondoskodó állam elvonási modellje és az Éjjeliőr állam visszaosztási modellje.


Aki, vagy akinek a gyereke nem tud most egyetemre/főiskolára menni, mert nem tudja kifizetni a tandíjat az is egyenlő feltételekkel indul és csak a hozzáállásával van gond?

2015. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ha az állam elvesz a polgártól, akkor a polgárban megfogalmazódik az a jogos kérdés, hogy "Na de vajon milyen egyenértékűt kapok én ezért cserébe?".

Például az államosítások idején megfosztották a gazdákat attól hogy a háztáji gazdaságukban megéljenek (padlássöprés), majd beverték őket a TSZ-be gyakorlatilag rabszolgának. Ha szabad kérdeznem, például ezért milyen elégtételt ad az állam a károsultaknak?

Vagy egy mai példa, fizetjük a TB-járulékot. Aztán ha valaki beteg lesz, kiderül hogy csak privát klinikán várhat gyógyítást nem kis összegekért, a gyógyszereket megveheti, stb. Ismét bátorkodom megkérdezni, hogy az állam a befizetett járulékért mit méltóztatik nyújtani?

Vagy egy harmadik példa. A kipufogógázok miatt vékonyodik az ózonréteg, egyre több a bőrrák. Akinek lesz, azt szintén magánklinikán busás haszon reményében meggyógyíthatják. Ismét felmerül a kérdés, hogy az olajipar haszonélvezői az ilyen költségekből hogy veszik ki részüket? És az állam aki hagyja hogy környezetvédelmi adó nélkül tovább szennyezze az olajipar a levegőt?

2015. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

A rezsiről meg annyit, hogy például az egykori szülőfalumban az önkormányzat összejátszott a szolgáltató cégekkel, azt hazudták hogy a lakók megszavazták a szemétszállítást és a vezetékes vizet. Valójában senki sem szavazta meg, hisz mindenkinél fúrt kút és házi vízmű van, amivel maximálisan elégedett. Ennek elenére a lakó beleegyezése nélkül mára víz- és szemétdíjat szednek a nagy semmiért. Akkor miért lepődünk meg ha sokan a magas rezsire panaszkodnak? 5 Ft-os rezsi is magas lenne, hisz a lakó nem kérte egyik szolgáltatást sem. Ahogy egy önkiszolgáló boltban sem az eladó dönti el hogy mit tesz a kosarunkba. Így ha üres kosárral távozunk, akkor a bolt egyik termékére sem panaszkodunk hogy drága.

Történik mindez 2015-ben, jó pár évtizeddel a sötét padlássöprési korszak után. Így nem lehet csodálkozni ha a polgár is lop, csal. Például buherálják a gáz- és villanyórát, stb. Nem szakad meg a szívem ha akasztják a hóhért, vagyis ha a tolvajtól lopnak.

2015. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Kései Sirató ***** válasza:
46%

Te azt gondolod, hogy normális dolog az útdíj? VAn fogalmad arról, hogy mennyi adót fizetünk ki? A világon nincs még egy hely, ahol ennyi bőrt lehúznak a dolgozó emberről!

Nem ingyen , hanem a mi adónkból legyen néhány dolog!

Én az országban csak szegény embert látok, akinek szép autója van, az csak lízingelni tudja. Még a munkanélküli segély is csak 3 hónapig jár, annak is ,maki 30 év után lett munkanélküli. El vagy tévedve! Csak a cigányokra igaz, hogy mindent ingyen várnak. Tisztességes magyarok dolgoznak. Persze sokan - és egyre többen - nem itt, hanem külföldön.

2015. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
35%

# 6

"Öngondoskodás hangsúlyozása ott, ahol 1 000 000 keres!!! a létminimum alatt etikátlan hozzáállás."


Miért nem keresnek olyan munkát, ami többet fizet? Én is ezt tettem.

Jaaa, hogy ehhez tanulni kell, lemondással jár és áldozatot kell érte hozni? Hát, igen...

2015. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!