Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy minden ingyen, alanyi jogon jár nekik? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Minden kell, segély, ingyen közlekedés, ingyen minden.

Legtöbbször a semmirekellő, tanulatlan emberek dobálóznak ilyen dolgokkal.

Kérdezz meg a közeledben lévő viszonylag szegény embert, hogy mit tett az elmúlt 10 évben az ellen, hogy ne legyen szegény. A válasz szerintem 10-ből 6x az lesz, hogy SEMMIT, a maradék 3-4 pedig a kormányt és más embereket fog szidni a saját nyomorultsága miatt. Talán 1 lesz aki tényleg szerencsétlen, és csak balszerencsés.


2015. ápr. 10. 09:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

#30


Ahova nem vezet autópálya, vagy a megyeközpont elérése minimum 1 nap.


A "normális színvonal" egészen új értelmet nyer azokon a településeken ahol megszüntettek járatokat és csak 6-20-óráig elérhetőek de akkor is csak 1-2 óránként.


Szerintem alapnak kellene lennie mindenhol, hogy 100km-re lévő településeket el lehessen érni 1-1,5 órán belül úgy, hogy az illető csak tömegközlekedést használ és akkor is odaér a munkaidő kezdete előtt, és haza tud menni utána még a "tűrhető" várakozási és utazási idővel.


De tudok olyat, hogy napi 4 járat van.

Állami támogatás: Jó páran már nem fogják azt a típust sem igénybe venni.


Szerintem ha százalékokat kellene alkotni akkor 60-40% a körülmények javára, ha az egész országot nézzük. Ha csak egy területen belüli boldogulás akkor 30-70% a belsők javára.


A 60-40 akkor, ha figyelembe vesszük, hogy egyes helyeken az alap oktatás is fejletlen ráadásul nincs 20km-en belül, plusz előfordulhat erre még az anyagilag hátrányos helyzet.

Míg más helyeken a településen is van elég jó minőségű alapfokú + szakirányú középfokú oktatás plusz erre még az anyagilag jó háttér esetleg magántanárok, vagy csak simán az érdeklődési köröknek megfelelő foglalkozások elérhetősége, a kapcsolatrendszer előre megléte, a munkaerőpaci kilátások, mint motiváció.

2015. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
65%
Ha megnézed mennyi adót fizetsz be jelenleg, rájössz, hogy igenis van mit panaszkodni. Utána kéne olvasnod, nincs itt semmi rendben.
2015. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
9%

Hát igen, ezt pontosan rátok értettem:


"...az emberek azt gondolják, hogy majd mindent megkapnak az államtól."

2015. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Kései Sirató ***** válasza:
Utolsó , te vagy nagyon buta vagy, vagy egy fideszes képviselő, aki itt hülyíti az embereket..
2015. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

# 34

Épp, h politikától függetlenül mondtam, amit mondtam.

Fel kellene már fogni, így 25 évvel a rendszerváltás után, h nem fentről kell várni a sült galambot. Mert aki onnan várja, annak elég pocsék élete lesz...

2015. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!