Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne egy párt, ami számoto...

Ha lenne egy párt, ami számotokra tökéletes lenne, akkor az milyen törvényeket hozna? Miért lenne számotokra tökéletes?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Halálbüntetés járjon gyilkosságért. Ez így elsőnek megtenné.
2015. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

számomra az lenne a tökéletes, ha mindenki csak annyit élne fel amennyiért megdolgozott


fizetésemből 200 ezret leadózok, nehogy azt mondja már valaki, hogy konkrétan ekkora HAVONTA a szociális lábnyomom...

én se vagyok gazdag, de úgy érzem minél inkább sikeres vagyok annál jobban szívják a vérem

2015. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy ha lenne egy párt, ami bevezetné a halálbüntetést, akkor minden további nélkül rá szavaznál?
2015. ápr. 12. 12:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Adókat csökkentene, minimalizálná az államot és növelné a nettó minimálbért, mellette bátor kiállásra nevelné a magyarokat, nem arra, hogy engedelmes alattvalók legyenek és fogják be a szájukat. Erős politizáló, civil szféra kell.


Ezek a legfőbb problémák ma Magyarországon, amik megoldásra várnak.

2015. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tökéletes nem létezik, soha nem is fog, egy országban sem.


Viszont, lenne olyan, amivel elégedett lennék.

A halálbüntetést én is támogatnám.De pusztán emiatt nem szavaznék egy pártra.


Elsősorban megfelelő munkatörvénykönyv kell.Az államnak rövidebb pórázon kellene tartania a vállalatokat, a nagyokat és kicsiket is, hogy ne tudják kizsákmányolni az embereket.Például valamelyik multinál stopperral mérik, hogy mennyit vagy WC-n, az ilyesmiket büntetni kellene.

Elsősorban ezen változtatnék.


Aztán, a kis és középvállalkozók adóját csökkenteném.A mérsékelt antiglobalizmus nem árt.Támogassuk a helyit.Ezzel is hozzájárulunk a környezetvédelemhez, mivel nem a világ másik feléről szállítanák ide a zöldségeket, csak azt, ami feltétlen szükséges.


De, természetesen a nagyobb, multinacionális cégeknek is lenne helye.Viszont adókkal, kompenzálva lehetne a nagyságukból adódó versenyelőnyüket.


Ami még fontos az a családbarátság,mivel a nemzet egysége a család.

Kismamák , édesanyák, leendő édesanyák védelme, hogy semmi ne csökkentse a gyermekvállalási kedvüket és ne diszkriminálják negatívan emiatt őket.


Van, még, de nincs kedvem mindent leírni.

2015. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rendeljék el a jelenleg parlamentben "ülők" vagyonának átvilágítását, ha azt csalás útján szerezték, súlyos büntetéseket kapjanak, akár börtönbüntetést. (Ajjaj, mennyi politikus ülne börtönben.)


Továbbá az adókat nem feltétlen kell (vagy csak kisebb mértékben) csökkenteni, de forgassák vissza az emberek felé az általuk befizetett összegek nagy részét svéd példára. (Jobb szociális körülmények.)


Meglátnád, ha nem tünnének el csak úgy milliárdok párttagok zsebében, már sokat javulnának a körülmények az országban.

2015. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Tökéletes nem létezik, soha nem is fog, egy országban sem."


Olyan, amely mindenkinek jó lenne, nem létezik. De nem is ez volt a kérdésem. A kérdésemben az állt, hogy "számotokra tökéletes". Azaz olyan párt, amely neked személyesen a legjobb lenne.

2015. ápr. 12. 14:36
 8/12 A kérdező kommentje:

"A halálbüntetést én is támogatnám."


Én ellenzem. Régebbi kérdésekben már többször is megbeszéltük ezt, és mindig arra lyukadtunk ki, hogy összességében nem ez a legjobb megoldás. Ezért én a munkatáborokra szavaznék. Amerikában is ez van, aki bűnöző, az ne csak ott csücsüljön a börtönben, hanem dolgozzon is. Sokan már csak azért sem bűnöznének, mert tudnák, hogy utána ingyen dolgozhatnak. Az egyik legjobb dolog lenne, ami csökkentené a bűnözés számát. A nehéz fizikai munkát tehát velük végeztetném, a legtöbb úgyis jó kondícióban van. Talán utána még néhányan közülük a munkát is megszeretnék, és dolgos emberek válnának belőlük.

2015. ápr. 12. 14:41
 9/12 A kérdező kommentje:

"Támogassuk a helyit.Ezzel is hozzájárulunk a környezetvédelemhez, mivel nem a világ másik feléről szállítanák ide a zöldségeket, csak azt, ami feltétlen szükséges."


Ez szerintem is jó lenne. A kormány helyébe többnél-több élelmiszerláncot alapítanék, amelyek tele vannak magyar áruval. Talpra állítanám a gazdaságot azzal, hogy a vásárolandó áruk 90%-át mi magunk gyártanánk le, nem úgy ahogy jelenleg az a 10%-ot. Ha valami miatt nem tudnánk kereskedni más országgal, alig lenne valamink. A saját ruhánkat a világ másik feléről szállíttatjuk ide, ahelyett hogy helyben legyártanánk. Nem függnénk a környező országoktól, és olyan gazdaságunk lenne, amely akkor is életképes, ha nem kereskedünk egyik országgal sem.


A másik a környezetvédelem. Szerintem gondolnia kéne a kormánynak a jövőre, és már most olyan gyárakat létesíteni, amely mondjuk nem benzinnel, hanem mással működő autókat gyártana. Akár hidrogén, akár víz, akár elektromos, mindegy, mert már mind léteznek, és használják is őket, csak még nem terjedtek el. Hallottam, hogy egyre több természetbarát közlekedési eszközt gyártanak, amelyek sokkal nagyobb teljesítményre képesek, mint a sima benzines kocsik, és még a környezetet is óvják. Na ez a jövő. Az ország meggazdagodhatna a jövőben, ha erre építene.

2015. ápr. 12. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem akarná az állam megmenteni a polgárokat a saját döntéseik következményeitől.


Ma elsősorban ezért rohad az ország : a tömegek arra vannak szocializálva még 25 évvel a módszerváltás után is, hogy az államtól várjanak megoldásokat sorsuk jobbra fordulásához. ( pl. munkahelyek száma, a bérek vásárlóértéke, nyugdíjaskori megélhetés,... )


Az államnak csak azokon kellene segítenie, akiknek hiányzik két végtagjuk, vagy szellemileg elmaradottak, magatehetetlenek, bárminemű munkára alkalmatlanok. A többiek oldják meg maguk, saját erőfeszítésből. Aki képes, csak nem akar helyet változtatni, költözni tízszer, ha kell, tulajdonból bérleménybe költözni, gyakran alkalmazkodni megváltozott körülményekhez, azon nem kell közpénzekből segíteni. Azt a pénzt is a gazdaságban kell hagyni forogni, termelni, forrást képezni.


Akik pedig szorgalmasak is, és képzettek is, törekvőek is, azoktól nem szabad a jelenlegi mértékben elvonni a jólétet a társadalami másodlagos újraelosztás rendszerén belül, hanem bátorítani, és tisztelni kell őket.

Aki pedig lop, csal, hazudik, azt tízszeresen büntetni, kompromisszum nélkül.

2015. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!