Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt tervezik, hogy a...

Akik azt tervezik, hogy a Jobbik győzelme esetén emigrálnak, mégis hogy tervezik?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. Merre mennétek, hogyan készülnétek fel rá, van-e nyelvtudás vagy valami kapcsolat, hogy munkát kapjatok, stb.


Mert gondolom ez nem úgy működik, hogy a választás után felugrotok az első vonatra/repülőre és kimentek több száz/ezer társatokkal együtt Londonba, azt "majd lesz valahogy".



2015. ápr. 13. 08:10
1 2 3 4 5
 1/43 sandorka25 ***** válasza:
47%
Az egyik ismerősöm nem emigrálna, ha a Jobbik győzne Magyarországon, ő nem fél és nincs baja a Jobbikosokkal.
2015. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 Kulcsos7 ***** válasza:
55%
Szerintem sokan hazajönnének, ha ők nyernének!!
2015. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
47%

Nekem megvannak a kapcsolataim, van elegendő vagyonom, hy újrakezdjem más országban.


Úgy csinálnám, hogy bezárom a gyárat, megszüntetem, vagy eladom a céget, aztán megyek. Az ingatlanokat később is ráér eladni, de maradhatnak is akár.


Sajnos az alkalmazottjaim munkanélküliek lesznek, a beszállítóim is megérzik majd. De ez már a ti problémátok lesz, nem az enyém.


A jobb embereimet, közeli munkatársakat lehet, h viszem majd magammal.

2015. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem sokan hazajönnének, ha ők nyernének!!"


Kizart.

2015. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
60%

Kizártnak tartom hogy bármelyik párt nyerése esetén jobb lesz az országnak és elkezdi a fejlődés útját. A nyerés érdekében ígérgetni meg bármit lehet. Mert hiszékeny ember az van elég.

A rendszerváltás előtt az állami tulajdonú cégek bevétele az államé volt. De a privatizáció után az a bevétel a tőkés élősködőé lett, ugyanakkor azt a megszűnt állami bevételt meg mi pótoljuk adók formájában. Ez jó? Tehát dolgozol a rajtad élősködőnek meg az államnak is csak magadnak nem, hanem csak egyre szegényedsz csak nem biztos hogy észreveszed, mert a lassan megfőzött béka sem veszi észre hogy főtt hús lesz belőle és nem ugrik ki az egyre forróbb vízből.

Ezen változtat bármelyik párt is? Vagyis valamelyik olyan körülményeket teremt mint például a 70-es években volt?

Például eladásra került az áramszolgáltató. Valószínű kenőpénzek miatt történt így, mert ép elméjű hazafi nem ad el aranytojást tojó tyúkot és nem mondja azt hogy mostantól a fogyasztók külföldi tőkés élősködőnek fizetik a számlákat és nem az országnak, hisz az ország javára meg majd adózni fogunk.

A magyar folyton önmaga és saját nemzete alatt vágja azt az ágat amin ül. Persze nem ismeri el, hanem szerinte ő tudja a helyes utat. De az ország fejlődése mégsem a helyes útról árulkodik.

Például egy ételosztás:

[link]

Vagy itt van a tömeges elvándorlás. Az idős és már maradni akaró orvosok persze maradnak, de az ő életük sem végtelen. És akkor ki fog gyógyítani? Gyorstalpalóval átképezzük a munkanélkülieket?

2015. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
55%
Egy nagyvárosban lakom, rengeteg ismerősöm van, de soha nem hallom senkitől, hogy emigrálni akar, csak itt olvasni ilyen blődségeket. Mondjuk számomra mindent elmond, hogyha X számú választópolgár XY pártra szavaz, akkor egyesek inkább emigrálnak, mert nem tudnak megbékélni egy demokratikus szavazással. Egyébként milyen konkrét bizonyítékokat kerítenének, ami miatt emigrálni kell?
2015. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem a Jobbik miatt emigrált az elmúlt években kb egy millió magyar, hanem a Fidesz meg MSzP miatt, csak szólok...
2015. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
63%

Azért elég sokat lehetett hallani a Jobbiktól/jobbikosoktól, hogy ők kilépnének az unióból és irány az eurázsiai unio. Ez már önmagában is elgondolkodásra ad alapot szerintem.

Persze nyilván ekkora ökörséget ők sem fognak csinálni, mert abba hamar belebuknának. Nem is önmagában a jobbikkal van a baj, hanem azzal hogy megválaaztásuk esetén megint olyan fogja vezetni az országot már sokadjára, akinek nem a nép/ország felemelése a célja, hanem sok bullshittel megvenni a választókat, majd szabadrablás...


Az, hogy ennyire sokan elhagyják az országot az nem csak a fidesz érdeme, hanem egy 20-25 éve tartó folyamat eredménye és a Jobbikkal szerintem ez a folyamat nem fog javulni. Miért is változna? Eddig sem változott semmi, senkinek nem néztek a körmére, a magyarnak jó ez is. Vagyis egy dolog mégiscsak változott. Most már szabadon eldöntheti bárki, hogy megfelel-e neki ez a rendszer ezzel a jövőképpel, vagy nyelv- és szaktudás birtokában némi tökével új életet kezd máshol. Ha a népfelkelésbe nem is, de ebbe idövel biztosan bele fog bukni a rendszer, igaz akkor már késő lesz.


Írom ezt Szlovéniából :-)

2015. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
49%

Én nem emigrálnék, de a pénzemet külföldre menekíteném (ha 2018-ban is marad a Fidesz, esetben is gondolkodok rajta), és készen állnék arra, hogy bármikor el kell menni.


Ezzel együtt én várom a Jobbik hatalomra jutását, mert úgy látom, csak akkor lehet liberális demokrácia és szabad piaci verseny Magyarországon, ha előbb az emberek megtapasztalják saját bőrükön, hogy hová vezetnek azok piacellenes, illiberális nézetek, amelyek annyira népszerűbbek az utóbbi időben, és ami miatt megszavazták előbb a neokádárista Fideszt, majd az ennél is szélsőségesebben baloldali gazdaságpolitikai nézeteket valló Jobbikot is megszavazzák.

2015. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
28%
Szóval én abban bízok, hogy miután a Jobbikkal összeomlunk, létrejön egy jobboldali liberális párt, amely rendbe fogja tenni az országot.
2015. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!