Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 18-25 évesek! Mit gondoltok...

18-25 évesek! Mit gondoltok erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2015. ápr. 22. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

én nem 18-25, hanem 27 éves vagyok, erről a cikkről az jutott az eszembe, hogy pont lefosom, hogy a generációnk "generációvá szerveződik"-e :D

és amit itt felsoroltak legtöbbnek biztos van igazság alapja, de szerintem egyik generációt sem érdekelte, hogy ők most épp szerveződnek e vagy nem :D

sőt minden generációban csinálták az emberek azt, amit maga a társadalom elvárt tőlük, tőlünk lényegében ezt várja el a társadalom.

azok az emberek, akik meg nem tudnak magukkal mit kezdeni miért vannak többségben?

mindig is többségben voltak, és többségben is maradnak, csak egyre kevésbé mondja meg a rendszer, hogy neked ezt KELL vagy azt KELL csnálnod, és mivel nem mondja meg sneki, hogy mit KELL így maguktól úgy néznek ki mintha tehetetlenek lennének..


amúgy nem tudom mi az hogy kevés várható el a generációnktól, miközben a legfontosabbat kiemelném, amivel egyet is értek, és ezt látom is magam körül:

a mi generációnk az őszinteséggel próbál lázadni!


"Ilyen például az, hogy a legtöbben az őszinteséget tartják a legfontosabb emberi értéknek. Ez valamiféle lázadás, pontosabban védekezés az őszintétlen, agyonmanipulált világgal szemben. "


ezzel nagyon is egyet értek, és számomra is fontos e za hozzáállás (és legtöbb korombeli ismerősömnek is)

2015. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt tette a szocializmus, felnőtt 2 generáció úgy hogy mindent megmondtak nekik, vagy így! vagy sehogy... nem volt 1-2-3-4 út az élet alakítása. 1 volt és pont.


A mai generáció, aki most csöppent bele (főleg 20-30 korosztály), nem tudja és nem is tudta hogyan kell szembenézni ezzel a kihívással. Mert anya-apa-de még a nagyapa sem így nőtt fel, ergó fingjuk sincs nekik sem. Hogyan adjanak át valamit a szülők, ha nincsenek is birtokában a tudásnak? Sehogy...


Úgy hogy majd az én gyerekeimnek majd elmondom, mit-hogyan csináljon, mit pedig ne.

2015. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- Mivel magyarázza, hogy többségben vannak a bizonytalan, sodródó személyiségek?


- Azzal, hogy többségben vannak az identitásukat meghatározni nem, vagy csak bizonytalanul képes fiatalok.


Na ezt jól megmondta!

2015. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A cikk optimista. A szerző nem olvassa e fórumot. Akkor lényegesen nagyobbra tenné az identitászavar mértékét.

Figyeljük meg, ezen hányan fognak felháborodni. Felháborodni azok fognak, akik találva érzik magukat. Akik nem, ők legfeljebb oda se figyelnek, vagy inkább csodálkoznak. De semmiképp se sértődnek meg.


Egy mentségük van, amiről a cikk nem szól. Nem kizárólag ők a hibásak. Egyfelől a szüleik, másfelől az utóbbi 25 év (ők ebbe éppen beleszülettek), és kicsit nagyobb részt az az irtózatos informatikai robbanás, amit gyengébb ismeretekkel nehéz követni. A fiatalabbak már új technikákat ötlöttek ki e probléma kezelésére.

2015. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!