Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok embernek miért vonzóbb a...

Sok embernek miért vonzóbb a nyugati technikai fejlődéssel lépést tartó, de rohanó és bizonytalan élet, mint a Kádári életstílus?

Figyelt kérdés

Nyugaton élni stresszes és bizonytalan. Lehet, hogy cserébe a kiadás napján megveszed az Ájfónt, de az élet nem csak erről szól!


Nem jobb az, amikor -egy klasszikust idézve erről az oldalról- nyugodtan lépkedsz egy falu főutcáján, ahol mindenkinek van valami helyi iparhoz és mezőgazdasághoz köthető munkája, a fiatalok pedig nem azon idegeskednek, hogy mi lesz a jövőjükkel, meg hogyan repüljenek ki az első alkalommal Londonba szerencsét próbálni, hanem pálinkázgatva Wartburgot szerelnek, és a barátnőjük már terhes az első gyerekükkel, akinek szintén egy technikailag primitív, de nyugodt életet tudnak majd biztosítani, vagy ha többet akar majd tanulni akkor pl. elintézik, hogy gépészetet tanulhasson Moszkvában?


Miért fontosabb a menő kocsi, a nyugati utazások meg a legújabb okostelefon, mint a nyugalom, a béke és a létbiztonság?



2015. ápr. 28. 20:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%

'Ne igyál ilyen xarokat! Pálinkázva is lehet montenbájkot szerelni.'


Bocsesz, nem jól fejeztem ki magam. Herótom van a pálesztől, akkor már inkább a Pepsi. Mondom ezt úgy, hogy már ittam pálinkából.

Sum: nem állom a szeszt. Akkor velem mi a helyzet?

2015. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 The Vault Dweller ***** válasza:
96%

Haver, ugye tisztában vagy vele, hogy azt a nyugalmat és létbiztonságot a rohanó nyugattól kapott hitelekből fedezték a Kádár-korban?


Egyébként 4 éve élek Nagy-Britanniában, az élet itt közel sem olyan stresszes, mint Magyarországon.


Bizonytalanságról meg nem tudok nyilatkozni. Lakásomat tudom fizetni, pedig csak 3 napot dolgozok egy héten, félretett pénzem van nem kevés, és ha elveszítem az állásom, az önkormányzat fizeti a lakbérem 90%-át, meg kapok egy kis költőpénzt segélyként, amíg munkát nem találok.


Ha létbizonytalanságot akarsz látni, vigyázó szemedet fordítsd kelet felé.

2015. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Te figyelj, en 32 evet eltem ebben a nyugis kommunizmusban es 28 at a nagyon stresszes nyugaton. otthon a ferjemnek 3 allasa volt meg nekem is egy hogy szinten tudjunk maradni 120 km t ingaztunk naponta a munkahelyre mert kulonben a budos eletben nem lett volna sajat lakasunk.

Itt en a 28 ev alatt egyetlen napot nem dolgoztam a ferjem keresete boven eleg volt ahhoz hogy normalisan eljunk 10 ev alatt kifizessuk a hazunkat mind a kettonknke kulon kocsija legyen es ehhez a ferjemnek csak egyetlen egy normalis 40 oras munkahetes jol fizeto munkahelyre volt szuksege. Ahol 10 evenkent jar a dolgozonak 12 het jol hallod 12 het fizetett szabadsag ha ugyanannal a cegnel ilyen hosszu idot eltolt. Majd ha otthon csak hasonloak lesznek a korulmenyek a kevesebben vandorolnak ki a mostani fiatalok kozul is.

2016. jan. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezőnk leszűrheti a lényeget az adott válaszokból :)
2016. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bizzunk benne
2016. jan. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!