Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Borsodban hogyan lenne lehetsé...

Borsodban hogyan lenne lehetséges az integráció?

Figyelt kérdés
Két olyan kistérség is van már ahol a kisebség aránya elérte az 50%-ot általános iskolák első osztályában a szociológusok szerint. Borsod megyében átlagosan minden harmadik gyerek kisebséghez tartozik, és ebben bele vannak számolva a kisvárosok és a megyeszékhely is, tehát nem csak az aprófalvakról van szó. Hogyan lenne lehetséges ilyen környezetben az integráció?
2015. máj. 2. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Sehogyan.

Ha a cigányság létszáma sokkal alacsonyabb lenne, akkor még talán lenne rá valamennyi lehetőség.


De, ekkora mennyiségnél nincs annyi pénz, erőforrás,kapacitás, ami képes lenne rá.


Ha más módszereket is bevetnénk, akkor talán lenne halvány remény.De ehhez daccolni kellene az EU-val, meg a liberális szervezetekkel.

2015. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az integráció az integrálódni kívánt fél oldaláról válhatna valóra, amíg ez nincs jelen a személyiségükben, addig nem is kell ezzel foglalkozni, mert ha akarnának is, csak megjátszanák magukat.

Az a cigány aki jóravaló, emberséges az már réges-régen a magyarok közé olvadt, onnan tudom hogy Apám barátjai is, és az enyémek is megbízhatóak, és a megjelenésük sem olyan.


Sokat emlegetett téma volt ez nálunk, tőlük tudom hogy sose fog a rosszabb réteg beilleszkedni, mert így is úgyis bűnözniük kell hogy megéljenek, hisz munkahelyen nem kapnak pozíciót, ha volt már hatósági ügyük.


Ráadásul én Miskolcon lakom, tehát mi tudjuk is az észjárásukat, én magyar szemmel látom, ők pedig cigányként a saját fajtájukat látják lecsúszva.


Egy olyan rossz nevelésű gyereket, akinek minden megfordul a fejében, csak az nem hogy leüljön a TV elé mondjuk egy híradót megnézni, és kicsit magába nézzen.

2015. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy.

Borsodban még a magyarok is lecsúsznak.

2015. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De mi lenne a megoldás?

Az addig rendben van hogy konstatáljuk a jelenlegi rossz helyzetet, de mi ebből a kivezető kiút?

2015. máj. 2. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nincs kivezető út.

Már minden mindegy, mert minden halálra és szenvedésre van ítélve.

2015. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Mivel még a magyarnak sincs normális fizetése, addig a cigány még nagyobb hátrányból indul, ugyanis neki is normális munkát kell találni, ahhoz pedig elvégezni egy iskolát, szakmával.

Aki szeretne dolgozni az tudna is, haverom unokanővére egy butikban alkalmazott kozmetikusnak tanult és érettségije van, mivel nagyon csinos, nem is nézték hogy cigány, simán alkalmazták.

2015. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha lenne elegendő munkahely, elegendő iskola, akkor lehetne az integráció kezdetéről beszélni. De amíg az országban még a magyarok közül is egyre kevesebbnek van munkája, akkor hiú ábránd, hogy a cigányoknak is legyen.
2015. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most valószínűleg sokan felhördülnek, de egy szakember véleménye szerint óvodáskori szegregált neveléssel-oktatással. Speciálisan képzett pedagógusok fel tudják zárkóztatni a roma gyerekeket mind tudásban, mind szocializációban, így már a többiekkel nagyjából azonos szinten kezdhetnék az általános iskolát integrált oktatásban. Ha jól emlékszem, van/volt is ilyen próbálkozás.

Továbbá olyan iskola is létezik, amely elvileg mindenkinek nyitott, gyakorlatilag viszont majdnem minden tanuló roma származású, méghozzá sokan a "gengszter-családokból"; és az iskola sikeresen működik, középfokot majdnem mindenki elér, és néhányan a felsőoktatásba is bejutnak.

2015. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

„De amíg az országban még a magyarok közül is egyre kevesebbnek van munkája”


Ezt az utóbbi évtizedre érted, vagy a jelenre?

2015. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet kövezni, de szerintem képtelenség azt az igen magas részüket integrálni, mert egyszerűen nem akarnak. Ahogy már előttem is írták, a vékony polgári rétegük képes volt integrálódni, a többi kezelhetetlen.

Szerény véleményem szerint ez a dolog, amiben szembe kellene szállni az EU-val, hogy a magyar elit a sarkára álljon, és kimondja, hogy nem lehet a cigányságot integrálni, mert NEM HAJLANDÓAK EGYÜTT MŰKÖDNI, M.o. kifizeti a cigányság problémás rétegének áttelepítését Nyugat-Európai ,,telepekre,, és mutassák meg a nyugatiak, hogy ők hogyan tudnák megoldani, amennyiben nem egyeznek bele, M.o. egyszerűen ki toloncolja őket az országból KANADA PÉLDÁJÁT TEKINTVE, tehát nem lehet itt ,,emberjogozni meg fasisztázni és rasszistázni,, , mert nem mi vagyunk az elsők, akik megelégelik őket...

2015. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!