Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy közmunkásként egy évig alkalmaznak embereket? A közmunka nem 3 hónap szokott lenni?

Figyelt kérdés
(bár mostanában már 6 hetes közmunka programokat kezdtek el bevezetni, hogy a munkaügyi statisztikákban sokkal több munkást tudjanak kimutatni a belföldi híveknek és a külföldi átverhető politikusoknak. ) Ez nem egyszerű embertelen kihasználása az embereknek? Ha már egy évig alkalmazzák, akkor hogyhogy nem a törvény által előírt minimálbért adják? Rabszolgasors: úgy tudtam, ez egy brazil sorozat volt, nem a magyar áldemokrácia.

2015. ápr. 5. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Már lassan csak közmunkások fognak dolgozni, segélyért!

Valszeg úgy dolgoznak közmunkásként 1 évet, hogy kiteszik a szűrüket a melóhelyről és aztán ha belemennek, visszaveszik közmunkásként őket, alacsonyabb fizetésért, ha nem tetszik nekik, akkor máshonnan vesznek fel közmunkást, akár rövidebb távra.Megmondtam én már e kezdetén, hogy a közmunkát csírájában kellene elfojtani!(Azzal együtt, aki kitalálta)!

2015. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
nem kötelező ám közhasznúnak lenni, lehet ám piaci szakmát is tanulni
2015. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

piaci szakma van kézben, csak éppen ugyanannyi munkára kevesebb embert alkalmaznak. (Posta.)


Feleség pedig ápolónő, az önkormányzati intézmény vezetője a szakápolókat és konyhai dolgozókat kiteszi, helyettük szakképzés nélküli takarítókat vesz fel 6 hétre, 6 hét után cseréli őket, hogy a létszám azért meglegyen, csak éppen a szakmai tudás nincs meg... Gondolom neki is politikai felettestől (=polgármestertől) jön az ukáz, hogy vagy így tesz, vagy ő is le lesz cserélve. Ha cinikus akarok lenni, akkor talán éppen egy közmunkással...

2015. ápr. 5. 18:21
 4/7 BlackSword ***** válasza:
100%
Kettes, nagyon remélem egyszer te is kapsz zöld kantáros nacit, panda bakancsot sárga mellényt és egy hullazsákot, amibe majd szedheted a sz@ros zsebkendőt, meg a csöves cuccait valami jó kis nyóckeres körzetben...
2015. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BlackSword ***** válasza:

na de hogy a kérdésre is válaszoljak:

Ha jól teszed a dolgodat, akkor szinte azonnal visszahívhatnak... Persze ez feladatkörönként változó...

2015. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sándor G ***** válasza:

Én egy iskolában voltam február végéig, 7hónapon át karbantartó, közmunkaszerződéssel, 1hó megszakítással, a min.bért megadták, és nem kellett sokat dolgozni, ráadásul meleg helyen voltam, néha a kondi terembe is beugrottam, amikor uncsi volt a helyzet.

Most pedig bekerültem egy Kv.főző gyártó céghez, a szervízbe, ahol van munka rendesen, igaz meg is fizetik, +kaja jegy +6ez.ft. Bónusz is jár, ha nincs hiányzás betegség stb.

Nem volt egyszerű bekerülnöm, annak ellenére hogy nem találtak helybéli szakembert, vagyis nem volt más jelentkező, aki volt az fiatal tapasztalatlan volt.

Egy gond van csak, hogy műhelyben ami egy raktár, ahol dolgozom, baszott meleg van, nyitott ablaknál 24,5-25fok, elviselhetetlen a hőség.

A fűtésen kivül megy egy vastag felszálló vezeték 60fokos vizzel, és az adja ki a hőt magából, kikapcsolni elzárni nem lehet,

Nyáron még rosszabb lesz, 350nm. raktár 30fok meleg, kolléga mondta.

2015. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több mint 1 évig voltam közmunkás, tavaly 4 szerződésem volt, a legrövidebb 1 hónapos, a leghosszabb 5 hónapos volt, köztük mindig volt pár nap szünet, legutolsó lejárt február végén, most 1 hónap szünet után lehetett volna menni 3 hónapra, így oldják meg, hogy hosszú távon tudnak egy embert egy helyen foglalkoztatni. Elég volt, már nem vállaltam, utáltam a helyet, a lekezelő kollégákat, az unalmas munkát, a szar fizut és a kevés szabit, amit szinte sosem tudtam kivenni akkor, mikor szükségem lett volna rá, mert mindig az adott időszakban kellett kivenni, leépülésre jó ez a fajta foglalkoztatás, másra nem igen.
2015. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!