Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy a magyarok...

Egyetértetek, hogy a magyarok leginkább a franciákra hasonlítanak?

Figyelt kérdés

Persze, nyugat-európai népek közül.

Dolgoztam franciákkal, illetve voltam is kint.

De, sokszor úgy éreztem, mintha itthon lennék.


A franciáknál is jellemző, hogy félvárról veszik a munkát, állandóan kijárnak dohányozni,hosszú szüneteket tartanak, kissé lusták is.


Illetve, ami még hasonló, hogy a franciák görcsösen ragaszkodnak a történelmi nagyságukhoz, világban egykor betöltött szerepükhöz, mely tulajdonképpen már csak történelem.Az egykori gyarmatbirodalomból már semmi sem maradt, Napóleon álma is szertefoszlott.

Európában sem ők a legjelentősebb hatalom.


A magyaroknál ez inkább ebben a Trianoni mizériában nyilvánul meg.


Ami még hasonló, hogy mindkét országban divatosak a szélsőjobbos nézetek,illetve a melldöngetős nacionalizmus, "ki ha nem mi" szemlélet, idegenellenesség.



2015. máj. 2. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2015. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Már bocsánat kérdező, de a nyugati nemzetekhez képest a magyar minden, csak nem lusta. Nyugaton csak a jobbfajta bevándorlók (lengyelek, törökök, magyarok, stb.) tudják, hogy mi az a munka. Itt pl. egy Fornetti gyárban tök természetes, hogy a szalagmunkásnak 12 órát kell robotolnia (az emberek jelentős része állni sem bír ennyit, nem hogy dolgozzon), a városomban a vágóhídon reggel 4:30-tól 7:-ig tart a munka papíron, 10 perc szünettel 2 óránként, de ha nem maradsz bent nagyobb munkánál 10:30-ig, akkor másnap már nem kell menned. Szerinted ezt melyik önérzetes francia vagy német csinálná meg. Ez csak az általánosan hihetetlen tűrőképességű átlag magyarral tehetik meg, meg persze a szegényebb régiók rászoruló dolgozóival. A német mérnökúrnak szombat délben kiesik a toll a kezéből, az itthoni informatikusnak akár a vasárnapi otthoni munka is tök természetes, úgyhogy nehogy már nekünk kelljen magyarázkodni, hogy a magyar keresi a pihenőidőt...


A történelmünket sem vetném össze: mi 1241-től szinte csak kisebb szünetekkel élet-halál harcot vívunk, hogy ne pusztítsanak el/hódítsanak meg/olvasszanak be idegen erők vagy esetleg ne pusztítsuk el saját magunkat, és mindig minket cumiztattak a legagresszívabb európai hatalmi tényezők (mongolok, törökök, Habsburgok, németek, oroszok).

A franciákon mindig elképedek, hogy alig voltak fenyegetve a történelmük során, azon kevés háborújukban is mindig szétverték őket és veszítettek, vagy esetleg patthelyzetet tartottak, és mégsem szenvedtek területi/etnikai/gazdasági károkat, durvább esetben ők diktálták a békefeltételeket (100 éves háború, pávivai csata, 30 éves háború, 15 éves háború, napóleoni háborúk, francia-német háború, I. világháború, II. világháború), ez számomra igazán hihetetlen...

Egyébként én a történelmünket leginkább a lengyelekéhez hasonlítanám, mert őket is végigcumiztatta a történelem, és ők is komoly pusztítást vészeltek át, csak az utóbbi 100 évben jobban helyezkedtek mint mi, ennek kézzelfogható eredményei vannak.

2015. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Igaz, régen voltam Franciaországban, de sztem ultra bunkó népség, már a turistákkal. A magyar legfeljebb nem beszél idegen nyelven, de ha tud, akkor segít.
2015. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"A franciáknál is jellemző, hogy félvárról veszik a munkát, állandóan kijárnak dohányozni,hosszú szüneteket tartanak, kissé lusták is. "


Ez hülyeség, az én papám Párizsba dolgozott még az itthoni szocializmus alatt ment ki, és a francia munkások rászóltak hogy ne dolgozzon olyan sokat.

2015. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a franciákra hasonlítanánk, akkor Viktor már rég...


[link]

2015. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hála az égnek nem.
2015. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

"A franciáknál is jellemző, hogy félvárról veszik a munkát, állandóan kijárnak dohányozni,hosszú szüneteket tartanak, kissé lusták is. "

A németeknél dettó ez van, pedig az a sztereotípia él róluk a köztudatban, hogy ők aztán halálosan komolyan veszik a munkát. És nem, most nem a németországi törökökről beszélek, hanem az echte németekről. A svájciak meg pláne, azalatt a 3 hét alatt, amíg náluk voltam az összes csak döglött meg röhögött mindenen.


"Illetve, ami még hasonló, hogy a franciák görcsösen ragaszkodnak a történelmi nagyságukhoz, világban egykor betöltött szerepükhöz, mely tulajdonképpen már csak történelem.Az egykori gyarmatbirodalomból már semmi sem maradt, Napóleon álma is szertefoszlott. "

Nekünk nem volt gyarmatbirodalmunk, szóval nincs mit visszasírnunk. A történelmi nosztalgiáról meg annyit, hogy minden nemzet szeret elmélázni a nemzeti nagyjain, ez kiváltképp jellemző az angolokra, akik a mai napig azt hiszik, hogy a világ egynegyede az övék és a királynő a minden.


"Ami még hasonló, hogy mindkét országban divatosak a szélsőjobbos nézetek,illetve a melldöngetős nacionalizmus, "ki ha nem mi" szemlélet, idegenellenesség."

Minden országban vannak szélsőséges pártok és szervezetek, minden nemzetnek megvan a maga nacionalista tömbje, lásd. a republikánusok kemény magja.


Szóval a kérdésre válaszolva, nem nem hasonlítunk rájuk.

2015. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 2-ke , tökéletesen igazad van, mert a magyarok nem lusták, nagyon is sokat dolgoznak, persze mindig vannak kivételek, mint bármely országban.
2015. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A franciáknál is jellemző, hogy félvárról veszik a munkát, állandóan kijárnak dohányozni,hosszú szüneteket tartanak, kissé lusták is. "


Ez hülyeség, az én papám Párizsba dolgozott még az itthoni szocializmus alatt ment ki, és a francia munkások rászóltak hogy ne dolgozzon olyan sokat."


Ellentmondásos vagy, most hülyeség, v nem hülyeség, hogy a franciák lusták? persze meglehet, hogy vannak kivételek, akik nagyon is sokat és szorgalmasan dolgoznak.

Meg hát nem mindegy, kikről beszélünk, hisz' ott rengeteg a léhűtő bevándorló.

A törzsgyökeres franciák nagyon is szorgalmasok.(gondolom)

2015. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!