Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért költözik a legtöbb...

Miért költözik a legtöbb ember angliába, aki el menekül az országból? Vagyis miért pont agliába mennek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 3. 01:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan azért, amit fentebb is leírtak. Sokkal könnyebb angolul megtanulni és beszélni, mint németül. Ezért mennek Angliába. Egyébként nekem is több ismerősöm van Németországban és Ausztriában, de ez nem reprezentatív.
2015. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nyelvtudás miatt. A legtöbb ember angolul tanul, vagy beszél valamilyen szinten, így Anglia eleve vonzó célpont lehet, hiszen ha van egy alap nyelvtudásod, arra könnyű építkezni. Le lehet pontozni, de én úgy vettem észre, hogy aki kimegy külföldre, annál a nyelvtudás nagyon meghatározza, melyik országba megy. Van, aki németül tud jobban, neki Németország az elsődleges célpont.

Persze a másik oldal, hogy hol kap munkát. Sok ember úgy kerül ki, hogy már van kinti ismerőse, aki beajánlja egy helyen, és akkor oda megy ki dolgozni, hiszen már "kéznél" van a munka, nem kell neki külön keresgélni, és nem kell azon izgulnia, hogy kimegy külföldre, de nem kap állást, hanem van egy fix hely, ahol dolgozik, és neki már csak ki kell utaznia. Szintén jellemző, hogy kinti ismerősök segítenek neki szállást találni, hogy már ezzel se kelljen törődnie. Nyilván ekkor abszolút az lesz a meghatározó, hogy melyik országban van az ismerős, aki beajánlotta.

2015. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%

Egyszerű, mert angolul még egy proli is gagyog valamit, ha máshonnan nem is, szlengekből, meg némi zeneszövegből.


Ennyi a magyarázat. :D

2015. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Hát nekem is vannak Angliában ismerőseim,de eszembe nem jutna odamenni. Valahogy sosem volt túl szimpatikus.

Felsőfokon beszélek angolul,de most valami más nyelvet szeretnék,amivel valamelyik másik európai országba költözhetek.

2015. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Én sem húznám,sokáig angliában.
2015. máj. 3. 12:46
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Mert a legtöbben angolul beszélnek és mivel az angol nyelvet beszélő országok közül Angliába a legkönnyebb bejutni és elhelyezkedni, ezért azt választják.

Londont én se értem, mert ott csak vegetálva lehet élni. Nemrég kiírtam egy kérdést, hogy családosok hogy élnek meg Angliában. Ledöbbentem, mikor olvastam, hogy mennyire sokkal "jobb" anyagi helyzetben vannak azok, akik északon laknak, mint azok, akik London környékiek, vagy csak símán déliek. Hihetetlen az eltérés. Az albik a mi környékünkön 350 per hó-fontban-, a déli környékeken akár 1000font is lehet, vagy még magasabb. A childcare-gyerekfelügyelet-is drágább, habár pontos adatokat nem tudok, hogy egy "dadus"-childminder-mennyiért vigyáz a gyerekre óránként, de biztos vagyok benne, hogy az is drágább, mint itt, mert az óvoda árak is hihetetlenül magasabbak, mint itt.

Ezért a Londont igazán nem értem családosok részéről pláne. Persze a váltás iszonyat nehéz. Mert már egyszer bekockáztattak azzal, hogy kijöttek, s ha elhagyják délt és északabbra költöznek, megint kezdhetik előről az egészet és bevallom őszintén én még egyszer nem csinálnám végig.

Az északibb kisvárosokban lehet nincs annyi normális munkalehetőség, de azért akad és munkaügyben szerintem nem srabb annyival, hogy emiatt délebbre költözzek-magyarul azért itt is lehet jó munkát találni, addig kell keresni, ameddig nem talál az ember.

A legtöbben Angliába, Németországba mennek, vagy inkább úgy mondanám, hogy a legtöbben angol és német nyelvterületre mennek. Az általános iskolákban is ezt a két nyelvet tanítják leginkább. És mikor középiskolában vagy főiskolán-egyetemen esélyük lenne a nyelvváltásra, nem váltanak, mert nem akarják előről kezdeni a nyelvtanulást és a legtöbb ember örül, ha egy nyelvet úgy ahogy belegyógyít az agyába:D

Tök jó azoknak, akiknek több lehetőségük van. Pl a francia és olasz is szép nyelv és tök jó lehet ott élni-ha más nem is, jobb az időjárás, mint itt:D

Ha tehetném viszont Máltára költöznék....de ehhez egy lottó 5-ös kéne.

2015. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Én ha tehetném,a a bolygóról is elköltöznék.
2015. máj. 3. 13:47
 18/23 anonim ***** válasza:
3 év után tavaly váltottam, London után Bécs. Zongorázni lehet a különbségeket Bécs javára, a szép az egészben az hogy a párom is el tudott helyezkedni, már a 2ik bécsi melóhelyén van csak angol nyelvvel.
2015. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem menekülnek, mert nem menekültként vannak nyilvántartva Angliában.
2015. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy az angol nyelv miatt van, de Anglián kívül is lehet angolul csevegni, mint pl. Skandináviában. És ott jól megtanulhatsz egy másik idegen nyelvet is.
2015. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!