Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nyugdíjasok...

Magyarországon a nyugdíjasok miért nem szeretnének hozzájárulni az eühöz?

Figyelt kérdés
ők veszik leginkább igénybe mégsem járulnak hozzá az orvosok meg mennek külföldre.
2015. máj. 11. 11:24
1 2 3 4 5
 11/45 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
A szüleinek van. Az állam mégis ingyen látja el őket.
2015. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjátok már a fenébe! Ez csak a "nyugdíjas utáló troll", aki kétnaponta uszítgat itt a nyugdíjasok ellen!

ha valaki érdekel keressetek rá a politika rovatban arra, hogy "nyugdíjas"


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__680..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__6744..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__671..


ez három olyan, amiről ordít, hogy ő írta ki.


Ugyanaz az érvrendszer minden egyes kérdésénél!

2015. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 belapus ***** válasza:
88%

A mostani nyugdíjasok - amíg dolgoztak - minden hónapban hozzájárultak az eü-i ellátáshoz, ugyanis - pontosan ezen a címen - került a jövedelmük egy része a költségvetésbe.Hogy az éppen aktuális kormány ezt a bevételt mire költötte, az más kérdés.

Éppenséggel a nyugdíját is azért kapja, mert aktív korában járulékot fizetett, amiből az éppen akkor nyugdíjban lévők jutottak az ellátáshoz.Cserébe a most dolgozók levonásából ő kap nyugdíjat.

2015. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

"a gyereknek van jövedelme?"


Jövedelme lehet nincs, de attól még pénzbe kerül az ő ellátásuk is. A nyugdíjasok pedig kifizették aktív korukban az ő részüket.

2015. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjasok egész életükben fizettek egészségügyi hozzájárulást, abból volt fenntartva akkor a rendszer, most abból van, amit a ma dolgozók fizetnek. Ennyire egyszerű. Tehát egy átlagnyugdíjas tett azért, hogy felépüljön az egészségügyi ellátórendszer, az a minimum, hogy mikor szüksége van rá, akkor használhassa ingyen!
2015. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

"A nyugdíjasok pedig kifizették aktív korukban az ő részüket.

"


sőt a boltban is fizettek a kajáért ahogy most is.


Kádár népe miatt megy tönkre ez az ország.

2015. máj. 11. 15:06
 17/45 anonim ***** válasza:
64%
Már unalmasak ezek a kérdések, minden héten legalább egyszer felteszi valami idióta
2015. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

"A szüleinek van. Az állam mégis ingyen látja el őket.

"


a szüleinek nem neki.


Érdekes hogy egy 10 évestől elvárod öngondoskodást de magadtól nem.

2015. máj. 11. 15:08
 19/45 A kérdező kommentje:

"A nyugdíjasok egész életükben fizettek egészségügyi hozzájárulást, abból volt fenntartva akkor a rendszer, most abból van, amit a ma dolgozók fizetnek. Ennyire egyszerű."


Nem egyszerű maximum a kádristáknak.


Elvárjátok a mostani aktívaktól hogy a világbajnok elvonásokkal titeket jólétben tartsanak.



Ha én 5 évig fizetek eü hozzájárlást a következő 5 évben nem kell?


Pedig fiatal vagyok valószínű nem terhelem annyira a kasszát mint egy nyugger.

2015. máj. 11. 15:10
 20/45 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ezt már rengeteg ilyen kérdésnél megírták, szerintem vissza kéne nézned (ha nem tetted fel mindig az ilyen kérdéseket, mert ebben sem vagyok biztos)

A lényeg az, hogy ha a nyugdíjas hozzá járulna az eü-höz, ahogy néhány nyugati országban, akkor magasabb nyugdíjat kéne kapnia, hogy abból még a gyógyszereit és a rezsijét is meg tudja venni.

Én is ennek a híve vagyok, amit te mondasz, hogy senkinek semmi ne legyen ingyen, inkább legyen picit magasabb a nyugdíjuk, de fizetni kelljen a közlekedésért ha használják, vonják le a nyugdíjukból az eü-t. Ez igazából gazdasági szempontból teljesen mindegy, mert az állam adja, majd vissza veszi, ez inkább erkölcsi és szociológiai kérdés, hogy megtanítjuk az embereknek, hogy mindennek ára van, semmi nincs ingyen.

Ettél még nem élnél jobban, ettől még ugyan annyi adód lenne és ugyan annyit kéne az EÜ-be fizetned, mivel a nyugdíjasnak picit megemelkedne a nyugdíja, hogy egy minimális életszínvonalat fenn tudjon tartani, ha már 40 évet ledolgozott.

Én igazat adok neked, szerintem is jobb rendszer lenne, de gazdasági szempontból nincs jelentössége.

2015. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!