Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nyugdíjasok...

Magyarországon a nyugdíjasok miért nem szeretnének hozzájárulni az eühöz?

Figyelt kérdés
ők veszik leginkább igénybe mégsem járulnak hozzá az orvosok meg mennek külföldre.
2015. máj. 11. 11:24
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként nem is értem, hogy miféle nyugdíjasokról beszélünk egyáltalában, ugyanis az aki proliként végig dolgozta az egész életét 70-80 ezernél több nyugdíjat nem kap . Azokról meg akikről a kérdező beszél, az az általa istenített orvosnak az anyja, meg apja . Az egyetemet, főiskolát végzett embereknek van több 100 ezer forintos nyugdíja, miről beszél ez ?
2015. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

"akik ledolgoztak már életükben 40 évet"


1. a nyuggerek kb30%-a dolgozott le 40 vagy több évet abból is egy jó szelet a szocializmusban


2,lényegtelen mennyit fizetett be a tb-be mert felosztó kirovó rendszer van

abbol kell gazdalkodni amit befizetünk.

de a jelenlegi rendszer felzabál mindent

2015. máj. 11. 21:38
 33/45 A kérdező kommentje:

"Akkor meg az utánad jövők fogják fizetni a Te gyógyulásodat!"


mire én nyugger leszek már nem lesz ingyen eü hanem tönkre megy mert ti tönkreteszitek.


Én inkább eltartok egy osztrak nyuggert mint egy magyart.


Azok legalább 8 elemivel rendelkeznek.

2015. máj. 11. 21:40
 34/45 anonim ***** válasza:
49%

"mire én nyugger leszek már nem lesz ingyen eü hanem tönkre megy mert ti tönkreteszitek."


Ingyen eü most sincs ezt senki nem állította. Jelenleg fizetjük a TB-t, meg pluszban 8,3 milliárd forintot hagynak az emberek évente az orvosoknak hálapénzként. Ez a legújjab becslés (mert mivel nem látszik, ezért csak becsülni lehet) Szóval ennyit az ingyenes eü-ről. Képzeld, ha ezt a 8,3 milliárdot mondjuk egy biztosítónak fizetnénk, akik az orvosoknak adnák bérként, amiből adóznának, mennyivel lenne könnyebb???


"Én inkább eltartok egy osztrak nyuggert mint egy magyart. "


Az osztrák nyugger köszöni szépen nem kér belőle. Ő százszor jobban elvan abból a pénzből, amit aktív éveiben fizetett össze. És még a nyavajgó, meg fikázó aktívaktól sem kell tartania, mert a saját pénzét használja.


"Azok legalább 8 elemivel rendelkeznek"


Az osztrákoknál 4 elemi van. De amúgy ennek nem tudom, mi köze a nyugdíjhoz, meg a TB-hez. Függetlenül az iskolai végzettségtől, annyit használnak, amennyit aktívként befizetnek. Ha kevesebbet, akkor többet kell fizetnie később az eü-ért, amikor "igénybe veszi". Ha többet fizet aktívként, akkor ritkábban, vagy esetleg sose kell később az eü ellátásokért fizetni, mert az az összeg fedezi, amit aktívként befizetett. Szerintem ez tök logikus és nálunk is működne. Csak hát még fel kell hozzá nőni.

2015. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Pedig fiatal vagyok valószínű nem terhelem annyira a kasszát mint egy nyugger."


Nem gondolom, hogy annyira buta vagy, mint amilyenek a kérdéseid, inkább úgy gondolom, jól esik provokálni a népet, de azért válaszolok.


De, valószínűleg terheled/terhelted annyira. Kezdődött már mindjárt a születéseddel. A kórházi ápolásoddal, a védőnői szolgálat, a háziorvos rád eső részével, a kötelező oltásokkal, az iskolaorvossal, a betegségeid alatt felírt gyógyszerek tb támogatásával.És ennek semmi köze a jövedelemhez. Te, még mielőtt bármit beletettél volna a közösbe, már milliókba kerültél az államnak. Amit többek között én fizettem a béremből levont adó és tb járulékokkal.

2015. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

"Jelenleg fizetjük a TB-t, meg pluszban 8,3 milliárd forintot hagynak az emberek évente az orvosoknak hálapénzként."


az eü felét a 60 évnél idősebbek veszik igénybe. a 8,3 milliard semmi. évi 1300 megy az eüre.


"Az osztrák nyugger köszöni szépen nem kér belőle."


Hogyne kérne mérnök orvos állások tömkelege van ausztriában:)


"És még a nyavajgó, meg fikázó aktívaktól sem kell tartania, mert a saját pénzét használja. "


Mert ott a nyugdíjkassza zárt. az átlag állami nyugdíj 1000 euró körül van.

2015. máj. 12. 09:38
 37/45 A kérdező kommentje:

Végülis a kádáristáknak fontosabb a jelen mint a jövő.


Remélem majd a 8 elemisekkel meg a romakkal foktok harcolni a kukaban lévő kajáért kádár népe:)

2015. máj. 12. 09:39
 38/45 A kérdező kommentje:
*fogtok
2015. máj. 12. 09:39
 39/45 anonim ***** válasza:
67%

"az eü felét a 60 évnél idősebbek veszik igénybe. a 8,3 milliard semmi. évi 1300 megy az eüre. "


Igen? Ez honnan jött? Ehhez képest még 100 éves gépeket használnak, meg hánynom kell, ha bemegyek a mosdóba, olyan mocskos. 1300 milliárd nekem kicsit soknak tűnik, érdekelne honnan vetted.


"Hogyne kérne mérnök orvos állások tömkelege van ausztriában:)"


Ennek nem értem mi köze van a magánnyugdíjhoz. Persze, hogy sok jó orvosi állás van, pont a tehetősebb betegek miatt van is rá igény, hogy ne csak kókler orvosok legyenek. Meg jobban meg is vannak fizetve.


"Mert ott a nyugdíjkassza zárt. az átlag állami nyugdíj 1000 euró körül van."


Ez is érdekelne, honnan jött. 1000 euró meg nem sok ottani viszonylatban...ennek kb kétserese az átlagkereset. Persze, hogy zárt a nyugdíjkassza, van MANYUP is, hogy ne csak az adófizetők pénzén éljenek a nyugdíjasok.

2015. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
67%
Ja és még azt is áruld már el, hogy kik azok a kádáristák, mert nem igazán világos...lehet lemaradtam valamiről.
2015. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!