Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nyugdíjasok...

Magyarországon a nyugdíjasok miért nem szeretnének hozzájárulni az eühöz?

Figyelt kérdés
ők veszik leginkább igénybe mégsem járulnak hozzá az orvosok meg mennek külföldre.
2015. máj. 11. 11:24
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

miért kéne megemelni a nyugdíjukat?

Nem az a lényeg hogy én jobban éljek az a lényeg a szolgáltatások jobb minőségüek legyenek.(ez

is főleg a nyuggerek érdeke lenne de sajnos a kádárista agymosás veszélyesebb mintha amerikának hadat üzennénk)

Az orvosok ne huzzanak külföldre.


Ha az átlag nyugdíj meg nem 116 hanem 60 lesz akkor mi van?


a közmunkásoknak adnak 50-et

a segély 23 (amiből intézd el a tb-t)

2015. máj. 11. 15:54
 22/45 anonim ***** válasza:
73%

Egy dolgot felejtesz el, amikor az átlag nyugdíjat összehasonlítod a közmunkás bérével, azt az apróságot, hogy oylan emberekről beszélsz, akik ledolgoztak már életükben 40 évet. Szerinted pl. valaki 40 évig volt egy egyetem professzora és nyugdíjba vonult, tényleg olyan nyugdíjat érdemel, mint egy közmunkás, aki nem talál magának rendes állást?

Kíváncsi vagyok 40 év munkaviszony után is ez lesz-e a véleményed

2015. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul az átlag nyugdíj 116 ezer az nagyon-nagyon alacsony, ez nem azt jelenti, hogy annyit kap egy átlagos nyugdíjas (ez nem medián). Az átlag 60 ezer ft szerinted mit jelentene? Azt, hogy a többség 60 ezer ft alatt lenne jóval..

Beszéltél már nyugdíjassal? Van mamád vagy nyugdíjasok már a szüleid? Mert akkor tudnád, hogy egy átlagos nyugdíjas közel 30-40 ezer ft-t költ egy hónapban gyógyszerre..

2015. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig fiatal vagyok valószínű nem terhelem annyira a kasszát mint egy nyugger."


Majd fogod kérdező, ha Te is nyugger leszel! Akkor meg az utánad jövők fogják fizetni a Te gyógyulásodat! És az hogy esne, ha Téged nem látnának el idős korodban a kórházban? Egyből fel lennél háborodva, hogy Te pedig fizetted egész életedben a TB-t, most miért nem látnak el rendesen?

Na ez a szitu!


Egyébként a kirovó elosztó rendszerrel ez a baj, hogy az ember idős korában nem abból a pénzből él, gyógyul stb, amit aktív korában félretett magának, hanem mindig a más pénzéből, az éppen aktívakból. Most meg, hogy szétverték a MANYUP-ot, meg nagy elánnal lehurrogták a többiztosítós egészségbiztosítást, csak bebetonozták évtizedekre ezt az állapotot.

2015. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
73%

#8 kérdezőnek

Te lennél az első aki bele sz..nál a gatyádba mert egy milliós CT, MR vizsgálatot tuti nem tudnál ki csengetni :):)

2015. máj. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a fogaidra nagyon vigyázz, mert tudod a fogorvos nem ingyért van ám.

Egy 500 ezret kaparj össze és mindig tarts a zsebedben a nyugdíjba vonulásodig (65 év), az SZTK-ban ugyanis ennyit kérnek .

2015. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
70%
Nekem biopsziát csináltak egyszer, és néztem a költségeket ami után a kórház az államtól pénzt kapott, az a biopszia 2.5 millió ft-be kerül az államnak.. Kedves kérdező, ha véletlenül te is beteg lennél, és drága vizsgálatokat kéne elvégezni, hogy kiderüljön mi bajod van, akkor majd téged is hagyjunk inkább meghalni, mert egész életedben nem fizettél (és durvább betegségeknél soha nem is fogsz) annyi TB-t fizetni, ami fedezi a betegséged kiderítését?
2015. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
29%

Amúgy abban egyetértek a kérdezővel, hogy miért a nyugdíjasok vannak a legjobban megsegítve.


Az én álláspontomban azokat kéne a legjobban megsegíteni, akinek nincs önálló jövedelme. És itt most nem a munkanélküli naplopókra gondolok hanem a gyermekekre + diákokra. Ugyanis őket nem tudod lehúzni semmivel. Ha tőlük pénzt szedsz be, akkor azt nem tőlük szeded be, hanem ugyan attól a dolgozói rétegtől, akik amúgy is a legtöbbet fizetik.


Így miért kell azon csodálkozni, hogy mindenki csóró ebben az országban? Mindent egy rétegről, durván 5-6 millió emberből akarunk kisajtolni.

2015. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
60%

"És itt most nem a munkanélküli naplopókra gondolok hanem a gyermekekre + diákokra."


A munkanélküliek többsége nem önszántából munkanélküli! Másrészt a gyerekek így is épp eléggé ki vannak stafírozva: Családi pótlék, adókedvezmény a szülőknek, ingyenes iskola, tankönyvtámogatás, olcsó menza, diákkedvezmény közlekedésben, hova akarod még támogatni őket?

2015. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
39%

#29


Aki aktív munkakereső, azt az állam így is eléggé támogatja, ezért mondtam, hogy naplopó, mert sajnos ők is kiélveznék a kedvezményeket.


A támogatás részt úgy értettem, hogy meg kéne fordítani az arányokat. Miért a diák kapja a kevesebb támogatást, amikor ő nem keres semmit. Tulajdonképpen miért lehet venni diák/gyermek jegyet bárhova is? Úgy is a szülő fizeti.

(Tudom miért vannak ilyen jegyek, nem kell komolyan venni).


Ja amúgy nem jártam olyan régen iskolában, de én úgy tudtam a hatalmas tankönyvtámogatás a nagycsaládosoknak szólt, azok kaptak ingyé könyvet. Vagy aki egyedül nevelte a gyereket. Aki egy gyerekkel szenvedett, annak minden évben meg kellett vennie a tankönyveket 30 ezer forintért. De ha ez neked támogatás, hát legyen.

2015. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!