Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mo-n hogy megy ez az éhezés...

Mo-n hogy megy ez az éhezés dolog? Nekem hh sikerül megoldanom hogy ne éhezzek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a zh-im miatt nem tudtam már egy ideje munkát vállalni, mert rengeteget kellett készülnöm. Elfogyott közben majdnem teljesen a pénzem, mert diák hitelből bérletet kellett venni és a kollégiumot kifizetni, tehát alig pár ezer ft-m maradt.

Legközelebb csak 15.-én jutok diák hitelhez, alkalmi munkát most sincs időm vállalni, mert elkezdődött a vizsga időszak és egész nap tanulok, kivéve napi 1-1 órát amikor próbálok pihenni..

Már 10 napja rizst és tarját eszek. Azokon a napokon amikor nem eszek húst, 50-60 dkg rizst eszek meg, hogy jól lakjak, ilyen napok kijövök kb. 150ft-ből. Minden 2.-3. napon eszek húst is, nálunk a tarja akciós ára 1000ft/kg. Amikor húst is eszek, akkor 200-300g rizst és ~250g tarját eszek meg, ami nagyjából 320ft-ből kijön.

Így az elmúlt 10 napban kijöttem 2300ft-ból úgy, hogy még egy kg alma is belefért, hogy hozzá jussak egy kis vitaminhoz.

A következő 4 napra maradt még 1500ft-m, lehet hogy csirke mellre váltok :)

15 nap alatt 4000ft-ből simán lehet úgy kaját venni, hogy ne éhezzek..



2015. máj. 11. 15:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Erre egy dietetikus valószínűleg azt mondaná: te nem mennyiségi éhező vagy, hanem minőségi éhező.


Az, hogy betunkolsz minden nap valamit az arcba és túlélsz, az még messze nem jelenti azt, hogy az úgy jó vagy hogy egészséges.

2015. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

De amikor az ember tényleg nagyon rossz helyzetben van, akkor már annak örül, ha legalább jól lakik.

És számtalan embert látok, aki cigivel a szájában magyaráz, hogy "éhezek", nem tudom most egy doboz cigi mennyibe kerül, mert már régen leszoktam, de még 600ft-s doboz áron is 2 és fél napig jól tudna lakni belőle, ha annyira nagyon megszorult.

2015. máj. 11. 15:37
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Ők egy teljesen más kategória. Ha megnézel sok mélyszegénységben élő család ( vagy épp rejtett erőforrást ) szokásait, akkor amikor jön a segély van söröcske, borocska, cigi utána meg koplalnak 3 hetet...

Pedig a te számításod alapján egy dobot 1000 forintos cigi árából 3 napig lehetne enni. Nem vagyunk egyformák.

2015. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Most 1000 forint körül van. Igazad van kérdező, meg nem is. Európában nem úgy szoktá érteni az éhezést hogy bárki éhenhalna, hanem ahogy az első írja: Tápanyagbevitel súlyosan kevés. Ehhez persze hozzátartozik az is hogy az illető mire költi a pénzét, nem vitás...
2015. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így esetileg, félévente egyszer ki lehet ezt bírni. Pláne, ha éppen a tarja akciós akkor, meg ha nem jön közbe váratlan kiadás. Megbetegednél most hirtelen, még a gyógyszereket sem bírnád kifizetni, nem hogy a csirke mellet.
2015. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az xy éhezős itt Magyarországon nem úgy kell érteni, hogy mennyiségileg éheznek, hanem minőségileg... de egyébként meg van az a magánvéleményem, hogy a hivatalos x millió éhező fele azért "éhező", mert havi 60 ezer elmegy anyuka-apuka napi 1-1 doboz cigijére. A jó igényes Kőbányait meg nem is számoltam.
2015. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Pont rólad beszélnek kérdező. Te éhezzel, csak nem úgy, mint, ahogy gondolod.

Szóval ez most Epic Fail volt :D

2015. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben sürgősen kérnék pénzt szülőktől, gazdagabb baráttól, vagy valakitől, mert nagyon nem fog jót tenni a jegyeidnek, hogy éhezel, mert ez minden csak nem tápláló
2015. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy, szívós a szervezeted, de ha sokáig étkezel így akkor majd rájössz hogy nem annyira egyszerű kérdés ez.
2015. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban jó úton haladsz afelé, hogy kicsináld a szervezetedet -majd mikor jön a hajhullás, meg a fáradékonyság, majd akkor meg fogod érteni-, ugyanis ez nem táplálkozás, hanem kalóriapótlás! Ha ezt a "diétát" betartanád két-három hónapig jönne érted a mentő, már ha még ki bírnád hívni őket!

Ilyet, ha nagyon muszáj lehet csinálni és a szervezet néhány napig el is viseli következmények nélkül, de nem tovább. A minőségi és mennyiségi éhezés közötti különbséget, pedig előttem már leírták.

Valójában ahhoz, hogy valaki egészségesen táplálkozzon, ahhoz naponta minimum 800-1000Ft-ot kell költenie élelmiszerre!

2015. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!