Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mo-n hogy megy ez az éhezés...

Mo-n hogy megy ez az éhezés dolog? Nekem hh sikerül megoldanom hogy ne éhezzek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a zh-im miatt nem tudtam már egy ideje munkát vállalni, mert rengeteget kellett készülnöm. Elfogyott közben majdnem teljesen a pénzem, mert diák hitelből bérletet kellett venni és a kollégiumot kifizetni, tehát alig pár ezer ft-m maradt.

Legközelebb csak 15.-én jutok diák hitelhez, alkalmi munkát most sincs időm vállalni, mert elkezdődött a vizsga időszak és egész nap tanulok, kivéve napi 1-1 órát amikor próbálok pihenni..

Már 10 napja rizst és tarját eszek. Azokon a napokon amikor nem eszek húst, 50-60 dkg rizst eszek meg, hogy jól lakjak, ilyen napok kijövök kb. 150ft-ből. Minden 2.-3. napon eszek húst is, nálunk a tarja akciós ára 1000ft/kg. Amikor húst is eszek, akkor 200-300g rizst és ~250g tarját eszek meg, ami nagyjából 320ft-ből kijön.

Így az elmúlt 10 napban kijöttem 2300ft-ból úgy, hogy még egy kg alma is belefért, hogy hozzá jussak egy kis vitaminhoz.

A következő 4 napra maradt még 1500ft-m, lehet hogy csirke mellre váltok :)

15 nap alatt 4000ft-ből simán lehet úgy kaját venni, hogy ne éhezzek..



2015. máj. 11. 15:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem is vagy egyetemista, hanem inkább egy fizetett provokátor.
2015. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Tehát az elmúlt 10 napban megettél kb. 4-5 kg rizst, plusz 1-1,5 kg tarját??? :O

Kb. a második napon hánynék, pedig nem vagyok egy hányós típus...

Ez nagyon-nagyon egyoldalú táplálkozás (az az 1 kg alma elhanyagolható mennyiség ennyi idő alatt), egy kis ésszel legalább változatosabban étkezhetnél, még ha az olcsóság is a cél. Pl. a krumpli se drága, felénk 1 kg úgy 80-120 Ft, elég nagy a szórás; a lényeg, hogy ezt tudod héjában főzni, vagy szeletelve sütni sütőben (egy pár fej hagymával és 20-30 dkg lecsókolbásszal meg már megvan a közel 1,5 kg rakott krumpli :D, vagy főzhetsz paprikás krumplit is ugyanezekből, vagy krumplifőzeléket készíthetsz sült kolbásszal). Más zöldségekből készíthetsz főzeléket, feltétnek szintén kolbász vagy tarja vagy tükörtojás, esetleg fasírt. Vagy főzhetsz tésztát (diós, mákos, grízes, káposztás, krumplis, szalonnás-tejfölös, tejfölös-sajtos, paradicsomszószos). Vagy két kifli egy kis tejjel és darált mákkal egyenlő mákos guba. Egy-egy szelet sajtot kb. fél perc alatt ráolvasztasz a mikróban két félzsemlére, ketchupot öntesz rá, ez meg a legegyszerűbb melegszendvics.

Más most nem jut eszembe a "költségkímélő" kaják közül, de szerintem ezekkel elleszel egy ideig. :D


A 30 Ft-os zsömle nekem is túlzásnak tűnik, a környékben is van ennyiért egy pékségben, de az nem a szokásos bolti, hanem nagyobb és töményebb. A normál kifli és zsömle 12-15 Ft között van. Szóval érdemes körülnézni, melyik boltban mi mennyi, egyébként a kenyérrel jobban kijössz kilós árban.

2015. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer kérdező:


Te is éhezzel, bár nem úgy, ahogy mondjuk 70-80 éve az emberek.

Amit te csinálsz, azt csinálja 4 millió ember az országban. Csak más kajával.


Egyszer egy évig kellett diétát csinálom, nagyon beteg volt a gyomrom. Zöldség és hús, se só, se bors se semmi.

2 hónap után jött a vitamin kúra mellé. Lefogytam 30 kg-t. Nem volt kellemes. Azóta zöldségre se bírok nézni.


Majd 3-4 hónap múlva szívesen meghallgatlak, hogy még mindig jól elvagy-e ezzel.

2015. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Rizs, krumpli, sovány hús (NEM tarja...), hal, barna kenyér, zöldség, gyümölcs, durumtészta, sajt, tojás, joghurt, hébe-hóba túró, zabpehely, levesek, gomba, túró rudi :P

Az elmúlt egy hétben nagyjából ezeket fogyasztottam.

Most a listát elolvasva döntsd el magad, hogy megfelelő-e minden nap a rizs és a tarja.

2015. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
53%
az azsiai nepek nagytobbsegenek a mai napig az etrend nagyreszet a rizs teszi ki, ugyhogy a kerdezonek semmi baja nem less egy ideig ettol a fajta etkezestol.egyebkent is igaza van, aki ehes annak a lenyeg hogy jollakjon. ez minosegi ehezes meg nevetseges. 40 eve cask egy heten egyszer volt hus es senki nem halt ehen. lehet venni szaraztesztat, ratenni egy kanal tejfolt , netan kakaos cukrot aztan kesz az ebed, vagy egy adag paprikas krumplitol is jol lehet lakni.
2015. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
A jelentős része, és csak azt nem ugyanaz. Meg az ázsiaiaknak volt pár ezer évük hozzászokni, hogy csak azt ettek, nekünk nem
2015. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"az azsiai nepek nagytobbsegenek a mai napig az etrend nagyreszet a rizs teszi ki, ugyhogy a kerdezonek semmi baja nem less egy ideig ettol a fajta etkezestol.egyebkent is igaza van, aki ehes annak a lenyeg hogy jollakjon. ez minosegi ehezes meg nevetseges. 40 eve cask egy heten egyszer volt hus es senki nem halt ehen. lehet venni szaraztesztat, ratenni egy kanal tejfolt , netan kakaos cukrot aztan kesz az ebed, vagy egy adag paprikas krumplitol is jol lehet lakni."


Persze, az ott nemzeti étel, ahogy itt a kenyér. Meg az ottani riszt ne hasonlítsd már össze az itthonival. Ha ettél már bármilyen Ázsia rizst, akkor tudod miről beszélek.

2015. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

# 25


Elismerésem, ennyi suttyóságot leírni egy kommentben komoly teljesítmény.


Nem az a baj ha valaki sok rizst eszik, hanem az ha csak azt. Az ázsiaiak rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és halat esznek, nem heti hét napon tarját. Ezzel mellélőttél tehát.


Nem is a hús hiánya problémás, fehérjét másból is lehet bevinni. Zöldséget, gyümölcsöt meg tojást nem fogyasztani meg soha nem volt egészséges. Régen is ezt ettek az emberek a szocializmusban, és ettől egészséges lesz? Ennyi erővel évszázadokig az utcára borítottuk a saját vizeletünket, attól még nem lesz jó dolog.

2015. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
“Ha a munkád után csak annyi bért kapsz, amiből csak a rezsidet és élelmet tudsz venni akkor ez azt jelenti, hogy rabszolga vagy!” ( Mahatma Gandhi )
2015. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!