Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eltudnátok képzelni egy...

Eltudnátok képzelni egy TOTÁLIS sztrájkot itt magyarországon? Leállna minden. Egészségügy, tömegközlekedés, tűzoltóság, kereskedelem, stb.

Figyelt kérdés

Egy pillannattól kezdve SENKI nem menne be dolgozni, aki elégedetlen a magyar fizetésével. Baromságnak tartom az ápolók fekete ruhás tüntetését.


Szerintem sztrájkolniuk kéne, mint mindenkinek aki elégedetlen az anyagi helyzetével.


Nem lennének mentősök, orvosok, ápolók, bolti eladók, tűzoltók, rendőrök, trafikosok, benzinkúti dolgozók, tömegközlekedési sofőrök, mcdonalds dolgozók, burger king dolgozók, tanárok, óvodai dolgozók, gyári munkások, semmi.


Az árut pakolják majd a multik elnökségi tagjai, vezetőség, meg álljanak be a pénztárba.


Meg a magyar merci, audi gyár főnökei is rakják össze maguk a kocsikat, ha nem adnak olyan bért itthon is, mint Németországban.


Egyik gyárba se menne be a munkás, nem lenne semmi. Állatkerti kertészek se mennének be, se a gondozók.


Szerintem csak így lehetne véget vetni ezeknek az éhbéres fizetéseknek. Nyamvadt 90-100 ezer. Vagy legalább az adók, árak csökkenjenek, mert egyszerüen siralmas itthon az élet és ezért megy annyi ember külföldre.


[link]


Most is pl. egy mentős öngyilkos lett, mivel az alcsony fizetés miatt muszáj volt hitelt felvennie, de fizetni nem tudta a rossz fizetése miatt.


[link]


A kormány új programja ez a gyere haza fiatal meg szánalmas. Azokon segítsenek, aki még itthon van. Én is amint tudok elhúzok innen, mert élni akarok, nem gürcölni ilyen fizetésekért, ami semmire se elég.



2015. máj. 11. 20:52
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy megtörténik a kormány lemondása.

Utána hogyan tovább?


Kik tennék rendbe az országot, és hogyan? Mennyi idő kéne hozzá? Kitől kapnának hozzá felhatalmazást?


Ha lenne egy előrehozott választás a jelenlegi pártokkal, az nem sok jót ígérne. Csederből vödörbe.

2018. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Utána? Nos, először is a komplett jelenlegi politikusgárda mehet a levesbe. Kiszámoltam - ha 650 évig folyamatosan 24/7 végeznének kényszermunkát, akkor talán, TALÁN visszatermelnék az elherdált nemzeti vagyont.


Ezután bevezetném a római módszert - ha az uralkodó nem úgy uralkodik, ahogy a népnek jó, akkor meg lehessen szabadulni tőle. Ez már anno is bevált, ezért tudott a római birodalom a 29-cesnél vagy a 2008-asnál sokkal durvább válságokat is kezelni sokkal primitívebb eszközökkel. Ha a politikusok feje fölött ott függ Damoklész kardja, jobban meggondolják, mennyire húzhatnak ujjat a néppel.

Mennyi idő kellene hozzá? Nos, Sintér Sanyika 2 hetet mondott például. Én ennél többet saccolok, 1 év biztosan kellene, de semmiképpen se egy évtized.


A jelenlegi pártok valóban teljesen alkalmatlanok bármiféle felelős kormányzásra. Ezzel, hogy nem húzzúk le a szart a vécében csak cserélgetjük, ne várd hogy előbbre fogunk jutni.

2018. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Én el tudnék képzelni, igen. Sőt, egyre inkább úgy néz ki, ez lesz a megoldás.

Pláne hogy most megszavazták a rabszolgatörvényt is. Rengeteg kötelező túlóra, amit persze senki nem fog kifizetni. Lett is belőle tüntetés, a kúrmány pedig szét is verte a rá jellemző módon. Mert nehogymá' a büdös rabszolgák kevesebbet dolgozzanak, jobb bért kapjanak, nem jár nekik semmi, he, há' mitképzeetek, he!?

Ha a kivándorlást nem számítjuk, akkor az egyetlen megoldás egy totális, mindent átfogó sztrájk lenne. Én nagyon is támogatnám a dolgot, mert egyszerűen pofátlanság, amit a politikusok manapság megengednek maguknak!!!


#1 az egészségügy már így is a padlón van. A kórházi ellátás kimerül annyiban, hogy betolnak egy kórterembe megdögölni. Ha pedig "sztrókot" kap az apukád, és tárcsázod a mentőt, örülhetsz, ha 1 órán belül kijön, és megállapítja a halál beálltát. Elég morbid módon a hullaszállító hamarabb kijön, mint a mentő...

A zsernyákok pedig magasról leszarják a bűnözést, csak akkor aktivizálják magukat, ha bírságolni, meg tüntetőt verni kell.

Úgyhogy ne aggódjál, senki nem fogja észrevenni a különbséget!


#3 az nem saját érdek, hogy kevesebbet húzd az igát, több pénzért?


#4 megjött a Béla jósnő az Ezótévéből. A jövő heti lottószámokat megtudhatnám?


#6 néhány embert lehet meg tudnának vásárolni. Viszont nagy tömegeket már nem. Az a néhány ember pedig nem oszt, nem szoroz.

Ha mindenki sztrájkolna, azok is sztrájkolnának, akik meglincselnék a tüntetőket, nemde?


#7 jó, akkor mégis mit javasolsz? Menjen ki mindenki Németbe?

Mindenre lehet megoldást találni. Ha nincs állami közlekedés, lenne helyette Telekocsi meg taxi. A Telekocsi ráadásul sokkal olcsóbb, mint pl. a MÁV. Azonkívül mind a BKK mind a MÁV veszteségesen működik, szóval jó ha tudod, hogy az összeomlásuk még a mi életünkben bekövetkezhet.

A beteg embernek már most is rossz, ahogy írtam, mert az egészségügy egy nagy nulla, szétverték a kormányok.

A tűzoltást pedig meg lehet szervezni önkéntesekből is.


#10 igen, meglehet, hogy volnának áldozatai a dolognak. Ahol fát vágnak, ott röpül a forgács. Mindenesetre még mindig jobb, mint a mai kvázianarchia, ami záros határidőn belül összeomlik. Egyszerűen élhetetlen lett az ország. Ha senki nem tesz semmit, marad ez, ami van, akkor majd jön az államcsőd, és ugyanúgy káosz lesz, fosztogatások, emberhalál, élelemhiány, csak akkor még sokkal durvább is lesz.

Fel tudnánk építeni egy jobb, élhető rendszert. Ahhoz az előzőt le kell bontani.

Kár, hogy hippokratészi esküért nem adnak kenyeret és tejet a boltban.

Ha semmit nem teszel, akkor maradsz örök életedre rabszolga, robotolhatsz fityingekért, a hájas seggű igazgató meg vigyorogva teszi zsebre a tőled elszedett profitot. Vagy mehetsz ki Németbe mosogatni, és az itthon maradottaknak lesz még rosszabb.

Az, hogy ülünk tovább nyakig a szarban, és még örülünk is neki, milyen jó meleg, a lehető legrosszabb megoldás!


#12 ki a fene akar teljes káoszt? Senki.

Normális fizetést akarunk.

Nyugaton ezt hogy tudták megoldani az ottani kormányok? Biztos csupa varázsló ül ott.


#13 legalább ne reklámozd, hogy butaproli vagy és szarsz a saját érdekeidbe.

Kaptad a piros kezet.


#18 mert szerinted most nem ez történik? Ja tudom, Mutyiország jobban teljesít ugye...

Ahol fát vágnak, ott repül a forgács. Ez van. Lehet, ha kimászol a langymeleg szarból, fázni fogsz, viszont ha benne ülsz tovább, akkor maradsz nyakig szaros.


#19 ennyi ostoba locsogást már rég olvastam. Gondolom te is valami kormányimádó vadkapitalista selejt vagy, akinek a Szent Kormány a megtestesült atyaúristen, ülsz otthon a kereskedelmi tévék nihil világában, iszod a féldecist, eszegeted a rántotthusit, és számodra ez a non plus ultra, a földi mennyország.

Lehet hogy te szeretsz legalja rabszolga lenni, kisapám, de a népesség jórésze többre akarja vinni, mint te.

Te is kaptad a piros kezet.


#20 egy közgazdásznak mindenesetre jobban hiszek, mint egy stikkes megmondóembernek. Nem tudom, ki a franc az a Bogár, de csak igaza lehet, ha ennyire utálod őt. Már megszoktam hogy azokat köpködik le, akik kimondják az igazat...

Egyébként meg köszi hogy beismered, hogy maga a kormány tehet arról, hogy ilyen szarok a fizetések és ilyen alacsony az életszínvonal. Mert szépen körülírva, de ezt fejtegetted. Állami elvonás = a kormány elszedi a pénzed...csak szofisztikáltan megfogalmazva.


#22 ha mindenki leállna, az emberek maguktól szerveződnének közösségekbe, amikkel megoldhatnák a problémákat.

De akkor írok egy gyakorlati példát: a rendőrség pocsék, a bűnözőkre szarnak egy nagyot. Mi történt? Létrejött a Magyar Gárda, és a településeken, ahol megjelent, kb. azonnal lecsökkent a bűnözés minimumra, és ott is marad. A kúrmánynak ez persze nem esett jól, és feloszlatta őket, holott egy ujjal se bántottak senkit.

Rövid időn belül újjá lehetne szervezni az egész államot, méghozzá úgy, hogy az átlagember járjon jól. Mert eddig minden rendszerből csak az profitált, aki a piramis csúcsán volt.


#24 Csernobilban azért nem tüntettek, mert SZVSZ a lakosságnak igen kis százaléka birtokol vegyvédelmi öltözetet.

A vörösiszap-katasztrófa idején volt tüntetés, egyébként a bíróság szart volna egy nagyot az egészbe, így jártak, kiömlött a trutymó, nincs felelős, ez van.

Görögországban pedig azért durvult el a helyzet, mert az ottani kormány óvodás kisdedó módjára csakazértse volt hajlandó engedni, és azt képzelték, ők élet és halál urai, azt tehetnek meg az emberekkel, amit akarnak.

Szerinted Gyurcsány lelépett volna, ha 2006-ban nem durvul el a tüntetés? Nem kell válaszolnod, költői volt a kérdés.

Ha beütne az anarchia, és leállna minden, az emberek felelőst keresnének, ahogy eddig is. És ki a legközvetlenebbül felelős? Ki az, akit sok ember egymástól függetlenül utál (jogosan)? Úgy van, a kormány!

Tehát ha minden leállna, legelőször is a kormány szívná meg, de alaposan.

Nagyon jól megállapítottad amúgy, ennyire szar lett a társadalmunk. Egészségügy nincs, közbiztonság nincs, és szerintem is hagyni kéne végre összedőlni az egészet magától, mert ennek, hogy pumpáljuk bele a pénzt, és veszteségesen működik a felsővezetők kapzsisága miatt, semmi értelme nincs.


#26 a banki szolgáltatás lenne a legkevesebb. Épp az a baj hogy túlságosan függünk a bankoktól, ők meg ki is használják ezt. A hitel szerinted mire való? Valamicske pénzért cserébe sokkal többet kell visszaadnod, azaz vesztesként jössz ki belőle. A te veszteséged meg olyanok nyeresége, akik semmit nem csinálnak, csak ülnek a seggükön.

Olyat még én se láttam, hogy a zsernyákok gázolót tapsolnának meg, vagy gyilkost tüntetnének ki, de olyat már igen, hogy többszörös bankrablóból nemzeti hőst faragnak. Ambrus Attila ugyebár. Ő a nemzeti példakép - ha eleget rabolsz, ilyen sokra viheted.

És az a vicc, hogy ez nem vicc.

2006-ban pedig a zavargás hatására vonult vissza Gyurcsány. Nem így gondolod? Kicsit gyanús, hogy pont ezek után az események után mondott le...véletlen egybeesés volna?

Az lehet, hogy nem lenne mindenki demokratikus, az viszont tény, hogy a mai helyzet annyira szar, hogy demokratikus úton már nem is lehet megoldani.

Inkább legyen polgárháború? Még az is összejöhet a végére!


#29 Gyurcsány magától soha nem mondott volna le csak úgy. A párton belül nagyon is erős volt a pozíciója, és senki nem vonta meg tőle a bizalmát. Lehet, hogy 1 évvel később leváltották volna, addigra viszont tényleg anarchia lett volna.

Most is tüntettek, ahogy láttad, a rabszolgatörvény ellen, és a Vicctor is pontosan ugyanazt tette, mint anno a Gyurcsány. Ha az átlagember feje nem lenne tele a "migrácsokkal" meg a Sorossal, akkor a Vicctort is ugyanúgy el lehetne kergetni, mint az elődjét.


#31 nagyon egyszerű. Olyannak kell adni a hatalmat, aki NEM vágyik rá.

Bőven akadnak szakemberek, akik helyre tudnák rakni az országot, csak épp az nem érdeke se a jelenlegi kormánynak, se az EU-nak, se a pénzhatalmi moguloknak. Mert a büdös rabszolgálnak ne legyen jó, és kész.

Ez hülyeség, hogy nincs jó megoldása a helyzetnek, mert lenne. Csak itt senki nem a köz érdekeit nézi, hanem a sajátját, neki legyen jó, a többiek le vannak szarva. Üdvözlet a vadkapitalizmusban! Ejjj, de megérte az a rendszerváltás nekünk! Most is szar, csak most másképp...

2019. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!