Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek tényleg 1/3,1/3,1/...

Szerintetek tényleg 1/3,1/3,1/3 lesz ebből a legközelebbi választásokon? Mit fognak csinálni egy ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Tényleg ez kirajzolódni látszik a közvéleménykutatások alapján.

Eddig azt mondta mindenki, hogy a választás úgy is az egyéni kerületekben fog eldőlni a Fidesz javára.

Azonban mára már ezek is mást mutatnak, az utóbbi hónapokban nyertek a balosok is, és nyert a Jobbik is.


Az MSZP-t, Együtt-et, DK-t, PM-et, stb úgy is egybe kell számolni, mert az egyéni kerületekben összefognak, és ha kormányközeli helyzetben lennének, akkor is összefognának.


Az LMP-t viszont nem tudom hova tenni, mert ideológiailag ők is ide tartoznak, viszont nem szeretnek barátkozni a többi párttal, de úgy látom, hogy egyre inkább jönnek fel, a 8%-uk pedig pont sorsdöntő lehet 2018-ban.


Azonban a 3 nagy tömb (Ballib-Fidesz-Jobbik) erősen utálja egymást, nem tudom, hogy hogyan tudnának összefogni, ha egyik sem lesz elég erős ahhoz önállóan, hogy kormányt alakítson.


2015. máj. 17. 16:03
 1/10 A kérdező kommentje:
2015. máj. 17. 16:03
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A baloldalnak nem az 1/3ad a cél, hanem az 5%
2015. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A Fidesz összeáll a Jobbikkal.
2015. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A baloldal jó, ha 5%-ot elér:D

Egyáltalán léteznek még ezek a pártok??:D

2015. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát, azért erősebbek ők, mint 5%. Veszprémben nemrég nyert a jelöltjük, és Tapolcán habár elmaradt az MSZP-s jelölt, de hasonló nagyságrendben kapott ő is, azaz nem mondhatni, hogy nevetségesen megverték.


Ha a közvéleménykutatási eredményeket összevetjük, akkor kevéssel múlja alul a másik kettőt, főleg, ha az LMP-t is hozzászámoljuk.


Viszont a Fidesz népszerűsége csökken, a Jobbiké és a baloldalé viszont nő!

2015. máj. 17. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a közvélemény kutatásokat általában nagyobb városokban végzik(már ha kijönnek Budapestről egyáltalán).


Plusz az baloldalra inkább a nyugdíjasok szavaznak onnan is az öregebbek, azok meg igen nagy tételben halnak meg évente, tehát fogy a szavazótáboruk

2015. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: a Fideszre is sok nyugdíjas szavaz, szóval az ő táboruk is csökkenni fog..
2015. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezek a demográfiai összevetések kissé ingatagok. A jobbikosok azzal érvelnek, hogy sok potenciális szavazó még nem tudott szavazni a korából kifolyólag, viszont 18-ban tud majd.

Ezzel szemben a cigányok sokkal gyorsabban "szaporodnak" szerintem, ők pedig inkább a ballib oldalra húznak majd.

Ezen kívül sok a ballib fiatal is, főleg Pesten, akik szintén nem a Jobbikra fognak szavazni, hanem mondjuk az LMP-re.


Az MSZP és a Fidesz tábora viszont nyilvánvalóan szűkülni fog szerintem is.

2015. máj. 17. 17:47
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben a cigányok sokkal gyorsabban "szaporodnak" szerintem, ők pedig inkább a ballib oldalra húznak majd"


Arra szavaznak akik fizetnek.


LMP vidéken nulla.

Jobbik vidéken erős, városokban nem; de az emberek kezdik látni, hogy van értelme rájuk szavazni, nem elpocsékolt szavazat, illetve vidéken a "rasszistázás" nem működik.

MSZP utódpártjai (nevezzük így) kb csak a fővárosban szereznek valamit.

MSZP maga pedig folyamatosan gyengül, de azért még életben van.


Szerintem 2018-ban két választás lesz, mert először a jobbik nem akar szövetkezni, kisebbségi kormányt meg nem tud alakítani a fidesz. A második választásokon jelentős behódolás lesz érezhető a fidesztől, értem ezalatt a fontos szakpolitikák átengedését a jobbik javára, csakhogy fennmaradjon a hatalma.

2015. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legjobb az lenne, ha tényleg 1/3 1/3 1/3 lenne. Így tényleg össze kellene fogniuk a pártoknak, ha el akarnak fogadtatni egy törvényt.
2015. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!