Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tényleg azt akarjátok hogy...

Ti tényleg azt akarjátok hogy ellepjenek az idegenek? A mi adonkbol tartcsuk el őket?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 12:58
1 2 3 4 5 6
 41/56 tetro ***** válasza:

20.40

nem tudom hol vannak ezek az ideözönlő embertömegek, akikről beszélsz. de gondolom, akik nem maradnak itt, azok azért annyira nem relevánsak, nem? vagy számodra igen?

2015. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
9%

20.40

"nem tudom hol vannak ezek az ideözönlő embertömegek, akikről beszélsz. de gondolom, akik nem maradnak itt, azok azért annyira nem relevánsak, nem? vagy számodra igen?"


Természetesen a déli határoknál próbálnak bejutni. Akadt olyan hétvége nem is olyan régen, amikor kb. 700-at füleltek le. Gondolom, ebben nincsenek benne azok, akiknek sikerül átcsúszniuk. Tömeg. Viszont ha jól tudom, akkor "néhány százan" az itteni letelepedésüket kérelmezik. Na most akik nem itt maradnak, ők akkor nem relevánsak, ha nyugatról szépen elmennek haza.

2015. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként ezt a "menekültek nem értenek semmihez, nincs végzettségük" dumát nagyjából el lehet felejteni.

Jelenleg a legtöbben Szíriából és Irakból érkeznek, amik fejlettebb iparral rendelkeztek, mint Magyarország. Aki nem ért semmihez tényleg, annak ott sincs viszont pénze. Egy jó embercsempész felbérelése pedig nem éppen olcsó mulatság, 5000-10000 dollár körüli áron vállalnak EU-ba menekítést. Akinek van erre pénze, az azért valamit már elért az életben, jó eséllyel beszél is több nyelven (Közel-Keleten ez nem ritkaság, két különböző arab nyelvjárást beszélő angolul, vagy franciául fog kommunikálni egymással). Egy angolt és valamilyen arab nyelvjárást beszélő szakember pedig könnyeben el fog helyezkedni, mint az átlag magyar, aki a középfokú angol nyelvvizsga hiánya miatt nem kapta meg a diplomáját.

A terrorista veszélyről meg.. Az Iszlám Állam elsődleges célja pedig az iszlám kalifátus létrehozása a közel-keleten, Jeruzsálem központtal. Amíg ezt nem érik el (nem is fogják), addig nem terjesztik ki a műveleteiket Európára, ők nem az al-Kaida, teljesen más a stratégiájuk.

2015. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
9%
Akkor mivel magyarázod a migránsok közötti nagymértékű munkanélküliséget?
2015. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
93%
Én nem találtam sehol erre vonatkozó statisztikát, de ha linkelsz egyet, megköszönöm.
2015. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
OECD (2010) "Migration and Unemployemnt", in OECD Factbook 2010: Ecnomic, Environmental and Social Statistics (Angol, részben magyar nyelven).
2015. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 tetro ***** válasza:

11.58

pedig létezik. éppen azt bizonyítja, hogy a magyarországi bevándorlók között magasabb a foglalkoztatottak aránya, mint egyébként a társadalomban...

[link]

2015. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
Érdekes olvasmány volt, tetro, és nagyjából alá is támasztotta a "hipotézisemet". Az oecd-s tanulmány nem Magyarországot vizsgálta, hanem általánosan a bevándorlást, tehát nem nagyon kérdéses melyik a relevánsabb. Főleg a magyarországi szírekre vonatkozó adatok voltak tanulságosak, mely szerint közel 4-szer akkora a felsőfokú végzettségűek aránya körükben, mint a teljes magyar népességben. De még a legkevésbé iskolázott romániai bevándorlók is átlagosan jobb végzettséggel rendelkeznek, mint a lakosság:D Szóval szerintem nem nagyon kell attól tartani, hogy ingyenélést kívánnának folytatni.
2015. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Szerk.: az egyetlen magyar adat az OECD tanulmányban: 2007-ben 7,2% a munkanélküliség a helyiek és 2,5% a bevándorlók között. Fail.
2015. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Elolvastam én is a tetro féle tanulmányt, de az főleg a "hazatérő" magyar nemzetiségieket veszi górcső alá (nem számolva bele azokat akik nem akartak a nemzetiségükről nyilatkozni, vagy nem tudtak meghatározni(?)). Illetve kis részben azokat az áttelepülőket, akik Ausztráliából vagy az USA-ból érkeznek pl. Az afgánok estében a migránsok egészéhez viszonyítva az egyik legalacsonyabb a foglalkoztatási arány (17%)(ugye főleg az abból a régióból érkezettek jönnek többségében), míg egy kínainál jóval magasabb. Maga a tanulmány is leírja, hogy eltérések vannak munkavállalás terén annak függvényében, hogy KI MELYIK ORSZÁGBÓL ÉRJEZIK hozzánk. Tehát itt nem az a kérdés, hogy egy határon túli magyar, vagy európai milyen esélyekkel helyezkedik el, illetve asszimilálódik, hanem azok a nemzetiségiek akik a menekültek többségét teszik ki.
2015. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!