Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tényleg azt akarjátok hogy...

Ti tényleg azt akarjátok hogy ellepjenek az idegenek? A mi adonkbol tartcsuk el őket?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 12:58
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
41%

Továbbra is, az általad linkelt anyag egyetlen Magyarországra vonatkozó adata szerint a bevándorlók közötti munkanélküliség harmada a lakosságénak. Az, hogy máshol milyen adatok jönnek ki adott nemzetiségekre nem igazán releváns, mivel más gazdaság, más társadalom, más típusú bevándorlás.

A tetro által linkelt anyagban meg bőven elég adat volt, nemzetiség specifikusan lebontva. Ebből a Romániából bevándorlóké volt a legszarabb mind munkanélküliség, mind végzettség tekintetében (továbbra is átlagon felüli).

Mindkét statisztika alapján tévedsz, a tények makacs érvek. Intelligens ember a helyedben belátná, hogy nem volt helyes az előfeltételezése. Ha tudományos igénnyel képes vagy cáfolni ezeket a "nem így van, mert szerintem nem így van" érven túl, akkor kíváncsian várom, de valahogy kétlem, hogy szociológus lennél.

2015. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Látom kissé elbeszélsz amellett, ami engem valójában érdekel. Engem nem az érdekel, hogy Európán belül mit produkál a migráció, vagy éppen a Magyarország-Ausztrália, Magyarország-Kanada, vagy Magyarország-USA vonalon. Hanem mit produkálnak azok akik Európát (természetesen azon belül Magyarországot) veszik célba mondjuk Irak-Pakisztán-Afganisztán-Szomália-Albánia vonalról. Szűkszavúan nyilatkoztak az afgánokról, azon felül, hogy a legtöbb munkanélküli köztük van, a miértek nem derülnek ki. Szóval ezeknek a népcsoportoknak a mélyreható vizsgálata hiányos, és ugye napjainkban főleg ők aktuálisak, nem pedig azok az elemek amiket az előbb leírtam. Egyébként visszaolvastam az előző hozzászólásomat, és sehol nem cáfoltam a tanulmány egyetlen elemét sem, csak leírtam, hogy kiket hiányolok belőle, mint most. Megtennéd, hogy kiemeled azokat az adatokat, amikkel nem értettem egyet?
2015. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
41%
Akkor pedig el kéne dönteni, hogy Európáról, vagy Magyarországról beszélünk. Mert mint írtam, teljesen más a bevándorlás szerkezete és a bevándorláspolitika, nincs értelme párhuzamokat felállítani.
2015. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük alapul, hogy a nyugati országok gazdaságilag előttünk járnak (na meg elméletileg felfogásban is), és mégsem sikerül integrálniuk azokat akikről írtam, akkor mi mégis hogyan akarjuk ezt elérni? Miért ne lehetne a dolgot Európa és Magyarország szempontjából nagyító alá venni?
2015. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
47%

Sehogy sem akarjuk elérni, épp ezt írtam. A nyugati államok tervezetten, célzottan engednek be nagyobb mennyiségű bevándorlót (illetve a menekültek is inkább oda igyekeznek), hogy megállítsák a népességfogyást.

Magyarországon nincs ilyen, a bevándorlás minimális szinten van tartva. Egyrészről nem vagyunk jellemző célország érthető okokból, ide csak az jön, akinek konkrét terve, elképzelése van arról, hogy mit fog csinálni. Másrészről a bevándorlási hivatal is sokkal szigorúbban válogat, egyáltalán nem egyszerű letelepedési engedélyt, állampolgárságot kapni. A legtöbb embert kiutasítják, ahogy azokat is, akiket jelenleg elkapnak délen. A 99%-uknál meg fogják állapítani, hogy nem jogosultak menekültstátusra és kitoloncolják őket.

2015. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Ha a nyugatiaknak hasznos az olyan népességpótlás, aminek hatására mondjuk Berlin Neukölln negyedében megugrik az erőszakos bűncselekmények száma, hát folytassák ezt az utat.
2015. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!