Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Inforádió milyen politikai...

Az Inforádió milyen politikai beállítottságú, illetve melyik párthoz húz leginkább? És mennyire elfogult vagy objektív szerintetek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Én nem tudom, hogy milyen rádiók vannak, vidéki vagyok, bárhova hajtom, csak olyan híreket hallok, hogy "növekedett a gdp, orbán viktor azt mondta..." stb.


Egyértelmű.

2015. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Infórádió alapvetően az objektív tájékoztatást tűzte ki célul, így nem köthető egyik oldalhoz se.

DE én a rendszeres hallgatójaként úgy látom, hogy van egy bizonyos párt, amelyik látványosan nem kap megszólalási lehetőséget max a hírekben bemondják az álláspontját, ez a Jobbik.

Továbbá az is feltűnt, hogy nagyon gyakran állami/kormányzati tisztségviselőket hívnak meg és adnak megszólalási lehetőséget.

Így alapvetően két következtetést vonhatsz le a rádióról:

1. Az a legfontosabb számukra, hogy a saját brandjüket építsék, hogy ők az infórádió és objektív tájékoztatás van és hallgassák a fontos emberek.

2. Nem akarják elveszíteni a kormányzat jóhiszeműségét, jóba akarnak velük lenni, mivel ők ítélik oda a kedvezményes frekvenciát. (Így mindig az aktuális kormánypárthoz húz).

3. Elfogultnak nem nevezném, mert arra vigyáznak, hogy egy-egy fontos kérdésben általában két álláspont legyen bemutatva. Az infórádió, inkább egy üzleti vállalkozás, mint egy politikai szócső szerintem.

2016. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én általában ha rádiót hallgatok, akkor az infórádiót hallgatom.

Szerintem teljesen objektív beállítottságú, a politikai botrányok, vádaskodások, stb. idején mindig szoktam figyelni, hogy húz-e feltűnően valamelyik oldal felé, de nem vettem észre ilesmit.

Megszólaltatja az ellenzéket és a kormánypártot is és normális kédéseket szoktak feltenni a riporterek.


BTW a Simicska-féle médiakörhöz tartozik (vagy tartozott), nem tudom, h volt-e változás, de a hangnemben nem feltűnő a dolog.

2017. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!