Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az MSZP...

Miért van az, hogy az MSZP szavazói szinte nagy részben budapesti. És a választás is Budapestről szól. Akkor hol van Magyarország többi része?

Figyelt kérdés
A nagy döbbenet , hogy a budapestieknek fingjuk sincs a vidéki , vidéki-városi életről.Mikor néha kirándulnak akkor az emberek döbbentek nézik őket , hogy milyen beszükűlt tudatú emberek élnek Budapesten.
2010. febr. 26. 07:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

A pestiek beképzeltek,a politikusok is az ő kegyeiket keresik.Sokkal könnyebb ott nyerni egy pártnak,ahol nagyobb tömeg van együtt.Budapesten él a lakosság nagy többsége.Ezért költ az allám annyit a pestiek közlekedésére,szórakozási lehetőségeire,ezért magasabbak ott a jövedelmek stb.

A vidék csak azért van,hogy eltartsa a fővárost.

2010. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
sajnos tényleg nagyon le va maradva a vidék,apámmal mentünk múlt héten szegedre,és amit az autópálya mentén láttam....és még nem is voltam a falukban városokbanoriási a kontraszt sajnos
2010. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Mo. lakosságának ötöde pesti. ha belevesszük azokat is, akik a környéken laknak és pestre járnak dolgozni, akkor akár a negyede is.


én pesti vagyok, de éltem, dolgoztam vidéken hosszú éveket. Borsodban és Békésben is. A vidéki ugyanolyan beszűkült, mint a pesti, csak a sajtá dolga érdekli, pontosan ugyaannyira sz@rik az ország többi részére, mint a pesti. csak a pestiek többen vannak, ők erősebben képesek képviselni a saját érdekeiket. a vidékiek meg egymással is hadakoznak (a különböző régiók, városok), ami a pestiek halmára hajtja a vizet.

2010. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Pesten él az értelmiség, itt dőlnek el a nagy dolgok, itt van az összes kormányhivatal és minisztérium is, egyszóval, a véleményformálók. Ez van.
2010. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
78%

Értelmiség!?

Én is okos vagyok (na meg még sokan mások is) , mégsem pesti!

Azt hiszed, hogy a pestiek okosabbak? Vagy az okosak csak ott vannak? (bár cigány az valóban sok van ott, de azok se nem okosak,se nem emberek)

2010. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert vidéken az emberek teljesen másképp látják a dolgokat mint a budapestiek...egy földműves nem fog az mszpre szavazni ha minden támogatást megvonnak tőle..mellesleg a budapesti (persze tisztelet a kivételnek mert rengeteg normális budapesti ember is van ) szarik arra h vidéken tönkre mennek az emberek csak neki épüljön fel a plázája és legyen egy új lakása ami dunapartra néz.Akik fővárosba élnek van bennük már egy rejtett elégedettség, hogy azért mégis Mo. legnagyobb városába laknak...de ez mind csak a sznob budapestiekre jellemző..
2010. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk hiába fog elérni Budapesten 25-30%-t most áprilisban az mszp, vidéken a 12-15-t sem fogják hozni.

Szóval...azért még nem olyan biztos az a második hely sem...

2010. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert a vidékiek megbeszélik a dolgaikat egymással, véleményt alkotnak, de más az érdek, a cél, vágy, mentalitás.Sajnos ez van!Ott dőlt el sokszor a vidék sorsa is.A fővárosiak nagy része lenézi a vidéket, embernek sem méltatja.Persze nem mindenki!!!Azért nekik is van bajuk bőven.
2010. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
80%
15.41! Azt hiszed a vidékiek mind földművesek? (ez elég sajnálatos, gondolom pesti vagy)
2010. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

"Miért van az, hogy az MSZP szavazói szinte nagy részben budapesti."


Ez ebben a formában nem igaz. Az MSZP hagyományos bázisai az ipari nagyvárosok: Pécs, Komárom, Tatabánya, Oroszlány, Dunaújváros, Székesfehérvár, Miskolc, stb. stb. Tatabánya pl. már 1920-ban is a szociáldemokraták bástyája volt a választáson, vagyis 90 éves szoci tradíciója van.


Vagy ott vannak a bányászfalvak, mint Annavölgy. De általában a kistelepülések nem szocik.


2009-ben ez az egész megváltozott, mert a vidéki szocik az ország keleti felén átmentek a Jobbikhoz. Tehát Miskolc, Kazincbarcika, Ózd stb. most már jobbikos központok és itt a szocik gyengék. De a szocik még mindig viszonylag erősek a nyugati régi fellegváraikban, pl. Tatabányán vagy Pécsett. Egy másik folyamat, hogy az SZDSZ-esek átmentek az MSZP-hez. Emiatt Budapesten erősödött az MSZP.


Így alakult ki az, hogy az MSZP ma már Budapest-központú párt. De 3-4 éve még nem volt az. A szocik Heves és BAZ megyében voltak a legerősebbek, a hagyományos Komárom-Esztergom és Baranya mellett. Budapesten a baloldalon az SZDSZ is nagyon erős volt.


"A nagy döbbenet , hogy a budapestieknek fingjuk sincs a vidéki , vidéki-városi életről."


Nincs olyan, hogy vidéki élet. Pécs az vidék, de nagyváros, nagyvárosi életformával. Miskolc is vidék, de nagyváros. Vidék Kiskunlacháza is, nagyközség. És vidéknek nevezzük az aprófalvakat is. Teljesen más aprófaluban élni, mint egy jól működő községben. Megint más kisvárosban élni, mint nagyvárosban. Egy pécsi lakos mindennapjai ugyanolyanok, mint egy budapesti mindennapjai. Székesfehérvár kb. olyan, mint Csepel.


"milyen beszükűlt tudatú emberek élnek Budapesten"


Mindenhol vannak beszűkült tudatú és nyitott emberek. Mindenhol az előbbi a gyakoribb, pl. a kérdező is tarthat ezügyben némi önvizsgálatot.

2010. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!