Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 50 órás közösségi szolgálat...

50 órás közösségi szolgálat teljesítése nélkül nem lehet érettségizni jövőre. Jó ötletnek tartod?

Figyelt kérdés

"A diákok az iskolában tanulják meg a tanulás értékét, hogy jobb az iskolapadban tanulni a szolmizációt, kottaolvasást, integrálszámítást, mint melózni a munkában. " sokat hallani ezt a mai idős sokat tapasztalt korosztálytól. Lehet ezt a mentalitást segíti elő a mostani reform is. Mi a véleményed róla?


Lehet így az érettségi után megtapasztalva a munka fizikailag fáradtságosabb világát, komolyan veszik a főiskolát és többen elvégzik a felsőoktatást? Gyakori ugyanis az a tendencia, hogy nem képes a gyerek elvégezni szakokat és mégis jár oda [link]


2015. jún. 3. 22:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartom jó ötletnek. Én tavaly érettségiztem, így ebből szerencsére kiestem.

Eleve nagyon sok dolgot próbálnak lenyomni a diákok torkán. Olyan dolgokat tanítanak, aminek a való életben semmi haszna nincs, ilyen pl. az, hogy amikor majd ki kell töltenie az embernek egy átutalási megbízást, akkor ott fog állni, hogy ez meg mi a fene. Láttam már ilyet.

De a kötelező napi testnevelés se semmi. Jó dolog ám leizzadtan ülni ám még vagy 6 órát a teremben, mert így átlagosan 7-8 órája van egy diáknak. A pláne az, amikor a 8. órában van szerencsétleneknek pl. matek vagy történelem órájuk. Itt már hulla fáradtak, dekoncentráltak és akkor még menjenek el "önkénteskedni", de persze kötelezően. Ja és akkor még tanuljon is...

2015. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nálatok nincs tornaöltöző ? Nem ismeritek a törülközőt?
2015. jún. 3. 22:37
 3/28 anonim válasza:
97%
Egyet értek az első válaszolóval. Én igaz most kezdtem a gimnáziumot,0.évet fejezem majd be,ezért viszonylag szerencsés vagyok,és idén már megcsináltam mind az 50 órát. Valamilyen szinten jó ötletnek tartom,hogy tanulunk némi toleranciát. Csak az a baj,hogy azok,akiknek a leginkább meg kellene ezt csinálni,azoknak majd anyuci/apuci kitölteti a közszolgálati naplót. A heti 5 tesi igen,elég durva. Az első válaszoló úgy értette,hogy meleg van,mondjuk van 7 órád és a 3.órában van tesi. Utána még 2 órát az iskolában ülsz,miután Tesin jól megizzasztottak. Ismerjük a törülközőt,meg a dezodort,de van 10 percünk átöltözni meg felérni a harmadikra ahol a következő óra lesz.... De én örülök egyébként,mert kellemesen töltöttem el ezt az 50 órát egy szociális otthonban.:)
2015. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező! Hány éves vagy amúgy?


Mindenki ismeri a törölközőt, de mit kezdesz vele úgy őszintén? Utána is izzadni fogsz a többi 30 emberrel. 10 perc pedig semmire nem elég. Gyorsan öltözz fel, szedd össze a cuccaid, menj a szekrényedhez a könyveidért és tedd ki a táskádból ami nem kell és usgyi a következő órára. Ha szerencsétlen vagy akkor a másik épületben van vagy mehetsz fel a 2. emeletre a földszintről.

2015. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem tartom jó ötletnek, több okból is.

Az érettségi évében, sőt, már az előző évben is a diáknak a tanulásra kell koncentrálnia. Ez a kötelező közösségi szolgálat olyan, mint a közmunka. Időtöltés, amelynek semmi értelme és haszna. Ebből nem tanulják meg a diákok sem a munkát becsülni, sem azt, hogy a pénzért meg kell dolgozni.

A Kádár- rendszerben ezt jobban csinálták.

Már az általánosban tanév elején ( nem év közben) mentek szőlőt, paprikát,kukoricát szedni. Az osztályok versenyeztek egymással, hogy ki tud többet szüretelni. A győztes osztály igazgatói dicséretet kapott, a munkájukért pedig pénzt kaptak a diákok. Amit arra költöttek, amire akarták.

2015. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

És akkor mi van azzal, hogy a munka nemesít ? Meg az iskola az életrenevelés fontos színhelye? https://www.youtube.com/watch?v=HcD6MyxlTYM


Ne vicceljetek már, ti biztos gyerekek vagytok. Lövik a pizsit. Igyátok meg a jó kis Nesquiket, amit anyukátok készít nektek és menjetek lefeküdni, ilyenkor aludni kell, hogy bírjátok a sulit.


A torna óra után nem büfébe kell rohangálni édességért, bevinni azt amit leadtál tesi órán, ha rendesen megtörőlkötől az öltözőbe nem fogsz fázni és izzadni sem fogsz :D

2015. jún. 3. 23:18
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

# 1/5 Időpont ma 22:36


"ilyen pl. az, hogy amikor majd ki kell töltenie az embernek egy átutalási megbízást, akkor ott fog állni, hogy ez meg mi a fene. Láttam már ilyet."


Most tényleg az iskolának kell megtanítania kb. 5 darab, magától értetődő és jól megcímkézett rubrika kitöltését? Azt hiszem te (is) félreértelmezed az iskolát...

2015. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Csakhogy ez nem munka, hanem értelmetlen időpocsékolás.

A torna óráról meg annyit, hogy hajrá, próbáld ki mire elég 1 óra izzadás után az a 10 perc.


Én is rég voltam már iskolás, de legalább nem vagyok ekkora gyökér, mint a kérdező.

2015. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nálatok nincs tornaöltöző ? Nem ismeritek a törülközőt?"

Pl nálunk általános iskolában anno volt asszem 2db zuhanyzó öltözőnként, amik természetesen nem voltak működőképesek. De ha jók lettek volna, egy ~10 perces szünetben egy zuhanyra jutott volna olyan 11 srác, az átlag 52 másodperc ha a cseréket 2 másodperccel számoljuk... Természetesen volt olyan, hogy első óra volt testnevelés... :D


Sztem tök hülyeség ez az 50 órás bohóckodás.

2015. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Édes kérdező, csókoltatlak, Jómagam tanulmányaim az ország legjobb francia-magyar kéttannyelvű gimnáziumának eme nyelvi szekcióján folytatom, a célnyelven tanított TÖRTÉNELEM 50!!! oldalának elsajítását nemrég fejeztem be mára, az este.



Természetesen az ezzel kapott tudás rendkívül kecsegtető, de hidd el, mi 5(!!!) kilométert kell, hogy kötelezően lefussunk testnevelés órák alkalmában, ha Te ezután még képes vagy intellektuálisan topon teljesíteni az eme tárgyat követő igen hasznos órákban, melyek regulárisan 8-9 órában reprezentáltak napi szintén, nos akkor gratuláció- de sajnos még most, normál helyzetedben sem vagy az ész magaslatán, Jó lesz sokaknak Eltocsyka jóvoltában a 47.000 Ft akik lópikulát sem tudnak, mint itt Te, de nyomatják a Szentírásba- Fityisz-maszlagba- csomagolt sirámot, nem?;)

2015. jún. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!