Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti arra a pártra akire szavazt...

Ti arra a pártra akire szavaztatok azzal megvagyok elégedve, vagy jobb híján x-eltetek rá? És melyik pártra?

Figyelt kérdés

2015. jún. 6. 20:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a magyarázattal csak egy a baj.

Az, hogy magyarázkodni kell, hogy az MSZP jeles ötös osztályzata csak azért nem kunkorodik még kicsit sem, mert amikor osztályozták, akkor megcsúszott a tollat tartó kéz és így lett az ötös osztályzatból egy függőleges vonal és csak ezért látszik elégtelennek, mint a magyarázat maga.


De ezzel együtt "meg lehet magyarázni", mondta Gyurcsány Ferenc még akkoriban.


https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SQ..


Azóta is ezt próbálja megmagyarázni az egész baloldal.

Olyant nem lehet megmagyarázni, aminek nincs valódi magyarázata.

Keresni lehet, ki lehet forgatni a tényeket, de az nem magyarázat, csak ferdítések sorozata!

A videón véletlenül és egyszer megmondta az igazat.

Előtte is és utána is csak köntörfalazik.


Tudod, olyan a magyarázkodás olyan mint a s..g, mindenkinek van és mindegyik büdi.


Ez az iménti magyarázkodás kb így hangzott,

mint Karinthy is megírta:


"Tanár úr kérem

Hát kérem szépen, először is: ez még nem végleges bizonyítvány - ez csak afféle lenyomat, amit ideiglenesen kiosztottak nekem. Hogy ma van a féléves bizonyítvány-nap, az nem jelent semmit. A többiek tényleg kikapták a bizonyítványt, de az enyémet föl kellett küldeni a minisztériumba, mivel tévedések derültek ki, amiket sürgősen orvosolni kell. Igen. Különben a bizonyítvány-ellenőrző és kiegészítő konferencia foglalkozni fog az esettel, tanfelügyelői középülésen. Az osztályfőnök úr, mikor ideadta nekem a bizonyítványt, beszédet tartott: kicsit zavarban volt, és tiszteltette a papát. Kérlek, kedves Bauer, mondta, légy szíves, közöld szüleiddel, miszerint sajnálatos tévedés történt bizonyítványoddal, hibás tételek csúsztak bele. A bélyeghatósági szabályrendelet szerint, sajnos, így is ki kell adni a bizonyítványt, de kérnelek kell, kedves Bauer, közöld a szülővel, miszerint ez csak olyan okirat, aminek az adatai nem jelentenek semmit. Kérd meg kedves szüleidet, ne haragudjanak ezért a tévedésért, az igazi bizonyítványt csakhamar kiállítjuk - egyelőre kéretem őket, hogy írják alá ezt, mert az összes iratokat átküldtük a rendőrségre, ahol a nyomozás miatt szükség van erre az aláírásra; de hangsúlyozd kérlek, hogy ez csak formaság. A főkapitány személyesen átírt a fiumei tengerészeti gimnáziumba, derítenék ki, hogy került bele a bizonyítványomba történelemből ez a... ez a... szám, ami ugyancsak egy közönséges szám, azt jelenti, hogy négyszer feleltem történelemből - de esetleges félreértésekre ad alkalmat.


Tudniillik Mangold, a történelemtanár, az csak helyettes tanár nálunk, még nem is osztályozhat, mert előbb vizsgáznia kell osztályzástanból a főegyetemen. Ő csak helyettes osztályzatot adhat, amit másképpen kell érteni - egyes helyett kettest, kettes helyett négyest -, majd ha letette a vizsgát, akkor az összes bizonyítványokban kiigazítják az osztályzatokat igazi osztályzatokra. Most egyelőre kéreti a papát, ne tessék haragudni egyelőre, és üzeni, hogy én négyszer feleltem történelemből, egyszer aláhúzott kétharmadra, egyszer egyesre, kétszer háromnegyedkettesre, tessék ezt összeadni, számtani középarányost venni, kijön a háromnegyed egyes, aláhúzva. Először a második Józsefből feleltem, de akkor csengettek; másodszor kérdezte az örökösödési jogot, mondtam schmalkaldeni szövetség, láttam, mikor beírta az egyfelest, de akkor elvesztette a noteszt.


Fizikából. Hát fizikából már novemberben feleltem, kérdezte a Föld mozgását, s én mondtam, hogy a Nap körül és ellipszis-alakú pályán, melynek egyik gyújtópontjában a Nap van, és ez a Newton érdeme. De akkor a mellettem ülő fiúval összetévesztett, akinek háromnegyede van a fizikából, és nekem írta be véletlenül. Akkor szóltam, a tanári kar megnézte a noteszt, mondta, hogy tényleg a Csekonics helyett írta be véletlenül, de ezt most már nem lehet kiigazítani, mert ebből neki a kormánynál kellemetlenségei támadnak, nagyon kért, hogy ne firtassam a dolgot most egyelőre, és tegyem meg neki, hogy most egyezzem bele a hármasba, év végére kijavítja jelesre, és nem is kell felelni a következő félévben. A jelest mindjárt be is vezette a születési bizonyítványomba, főigazgatói aláírással.


Frőhlichnek pikkje van rám algebrából, arról nem tehetek. A határozatlan együtthatóval kellett megoldani az egyenletet és akkor mikor kihívott, és akkor mikor megmondtam, hogy akkor beszorzok lambdával, erre kiesik a második egyenlet, persze, azért nem esett ki, mert iksszel is be kellett volna szorozni, csakhogy ezt Frőhlich nem vette észre, mire megmondtam, hogy hogy kellett volna, akkor mikor észrevette, hogy ő nem tudta, szégyellte magát, és azt mondta, hogy menjek helyre, és azóta pikkje van rám, mert jobban tudtam az algebrát, és nem akart kihívni javítani, pedig a törvényszékben benne van, hogy januárig ki kell hívni a fiút javítani, mert másképpen nem érvényes az osztályzat, és a Steinmann, a legjobb tanuló is mondta, hogy föl lehet jelenteni Frőhlicht, de nem akartam, mert úgyis pikkje van rám, pedig a dolgozatba nekem ugyanaz jött ki, mint Steinmannak.


Magaviseletből azért van kettes, mert ha van három hármas, akkor nem lehet a magaviseletből se egyes, hanem akkor külön bizonyítványt adnak magaviseletből, amit postán küldenek el a szülőknek.


Ezt!?... Ez nem hármas, ez kettes, csakhogy az osztályfőnök úr olyan furcsán írja a kettest, véletlenül felül írja a végét a kettesnek. Csak a vezetéknevet tessék aláírni... de mostanában ne tessék bemenni az iskolába... a kaput kiemelték... most átalakítják... nincs kapu... nem lehet bemenni... majd egy-két hét múlva..."


Azért küldtem, mert az írásodon jót mosolyogtam, mekkora blőd és átlátszó hiteltelen állítások sorozata, mint ha Gyurcsány mondaná!


Most mosolyogj magad is ha rá ismersz a saját stílusodra.

Egészen Karinthysra sikeredett. :)

2015. jún. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Köszönjük a dakota közmondást! Látom, remek Orbán-tanonc vagy! :D

Egy állításomat se kísérelted meg megcáfolni (talán mert nincsenek is észérveid) ilyenkor jön a nagy vezír azon kártyája, hogy kinevetjük a másikat, legalábbis ezt mutatjuk, nyomunk egy dakota közmondást, eltereljük a figyelmet, stb. mindegy, csak ne a tényekkel kelljen foglalkozni. Ja másik kártya, hogy szóba se áll a vitapartnerével, ha már lejáratni nem bírja.


Tessék az állításaimat tételesen megcáfolni! Tényekkel támaszd alá a cáfolataidat, és úgy bizonyítsd a magad igazát! A vita ebből áll értelmes emberek között.

Az állításaim jól elkülöníthetőek egymástól, nem egy nagy homályos maszlag, így jól lehet boncolgatni az állítások valóságtartalmát, ill. azok súlyát értékelni. Tessék, nálad a labda! :)


Kérlek, ha már irodalommal jössz, akkor ne szépirodalmat hozz a politikába, hanem szakirodalmat! :)

2015. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amit írtál, abban nincsenek tények legfeljebb tényekkel szemben álló fantáziálás, mint a baloldal többi próbálkozásaiban is amiket próbálnak lenyomni az emberek torkán.


Hülyeségeket állítani lehet, de félnótás kell legyen aki el is hiszi azt a korábbiak tükrében. Egy hatalom mániás idióta megpróbált monopolit játszani az országunkkal és most meg kellene védeni, mert elszúrta de alaposan. Viszont már nem lehet mert épp eléggé megismerték már az emberek és ezért lett Gyurcsányból szitokszó az emberek széles körében.


Különben meg Te sem cáfolod meg Karinthy írását, mert tudod, hogy hülyeség és annak is szánta az író.

Azt meg én tudom, hogy amit össze hordtál próbálkozásként, az mind hülyeség, viszont azt is tudom, hogy egy erőtlen próbálkozás az a 2010 előtti időszak szánalmas mentegetési próbálkozásai közé tartozik, amit nem lehet komolyan venni mert csak egy elképzelés. Olyan miint a "magyarázom a bizonyítványom", amit egyetlen pillanatra sem lehet komolyan venni, így csak megmosolyogtat mint valóságtól elrugaszkodott alapokat nélkülöző logikusan összeállított fantázia, egy elképzelt dologról eszmefuttatás.


Tudjuk mi volt 8 évig, Ezzel szemben az írásodban minden szép és jó, mint a korábbi Ron Weberi filozófia kifacsart, emberek érzékenységére épült pszichiáteri szuggesztió.

Megpróbálm olyan dolgot elhitetni, aminek az ellenkezője bizonyosodott be, amiért olyan sokat fizetett ki a baloldal, mielőtt még letartóztatták az elnökhelyettesüket a párt kimenekített pénzével, amiből még akár most is juthatna a Ron Werberi hazugságokra.


Csak, hogy el ne felejtődjön ki is volt ő :

[link]


Egy a baj de az hatalmas. Az MSZP közeli baloldalnak pont az ilyen hazugság menedzseres próbálkozásai miatt még azt sem szabad elhinni amit kérdez! Viszont egy a szerencse, az emberek jelentős, mondhatni túlnyomó része ezt már tapasztalati úton megtanulta és nem csak az őszödi beszédből, hanem a párt minden megnyilatkozásából, a jól működő eredményes kormányzás lejáratásának a próbálkozásaiból (hibák mindenhol vannak ahol munka folyik és ezt tudják nagyon jól felfújni a baloldalon, kicsi hangyából háznyi lufit gyártanak) és abból, hogy még az EU-ban is mindig azt keresik, miként lehetne akadályozni az ország eredményes vezetését, mert még anno 2010-ben Gyurcsány magából kikelve mit is mondott a parlament épületében? hallottam magam is. Azt bánom, hogy nem tudtam felvenni, de más is hallotta szerencsére és volt aki le is írta.

[link]


"Gyurcsány eltorzult arccal és fuldokló hanggal fenyegette meg Orbánt, hogy megkeseríti az életét és megátkoztatja vele azt a pillanatot, amikor miniszterelnök lesz."


Most ez folyik, amióta kormányra került a jelenlegi párt O.V. vezetésével.


Kitalálnak bármit, csak ártson. Előbb utóbb, de legtöbbször azonnal kiderül, hogy ez mind nem más mint hamisítási próbálkozás. Mint a videók amit gyártottak, a módszerek amit a nagy, szuggesztív módszerek kiépítésével hatékonyan dolgozó pszichiáter létrehozott mint egy valós alapokat csúsztatott értelemmel durván félremagyarázva, szinte műremekként állított elő. Ez egy ideig alkalmasnak mutatkozott az emberek félrevezetésére. Más ember ilyen képességekkel, mint Ron Werber, elmegy bűvésznek és szemfényvesztőnek, de ő meglátta, hogy ezekést a képességekért a politikai hadszíntéren jóval többet fizetnek a hamiskártyásokat megszégyenítő hasonló szemfényvesztő és megtévesztő módszerekért.


Ilyen képzelgéssel vitába szállni is őrültség, mert ha a nagyanyámnak gumikereke és áramszedője volna, akkor ő volna a 78-as trolibusz.. Ugye milyen logikus? Mint a korábbi MSZP nem létező érdemeit védő fantáziálás volt. Ezen nincs mit mérlegelni, mert képtelenség, minden józan eszü ember tudja, már többször is tapasztalta, hova vwezetett a baloldali kormányzás 1988 óta. Azóta szétlopták az országot és megszüntették az iparát, mert elő kellett készíteni a nyugat kiszolfgálására. Már az irány volt nagyon durván rossz.


Mindenkivel kell üzletzelni, ahol jó üzlet néz ki. Egyik oldalról kell bebiztosítani a másik oldal esetleges sakk-matt lehetőségét. Viszont a baloldal egyetlen irányba kiárusított minket, az országot, az embereket kitette egy olyan megszorító elvárás sorozatnak, amibe majdnem belepusztultunk. Ráadásul visszafizetéskor az a külföldi, nyugati pénzemberek kezébe kerül vissza anélkül, hogy itthon bármi hasznot hajtana. Sőt inkább kárt csinált, mert amiatt kellett megszorító intézkedéseket akkor bevezetni, itt is és a környező egyéb IMF-nél eladósodott országokban szinték. Ezért vették ez a máltai bankokban elhelyezett milliók valahányad részét teljesen hivatalosan és kormányzati engedéllyel.


Ezzel szemben most nagyrészt az emberek pénze dolgozik helyette. Amikor ez majd visszafizetésre kerül, akkor az a pénz a mi gazdaságunkat élénkíti nagyobb részben mert itt forgatják.


Szóval értelmetléen ezen vitázni, mert alapból nagyon rosszul láttak neki mindennek. Nem az emberek érdekeit tartották szem előtt, hanem a nagytőke állt mindenek előtt. Amikor fel kellett tőkésíteni a bankokat, akkor is trükkhöz folyamodtak Gyurcsányék. Felépítettek egy olyan gazdasági csapdát, amibe az emberek önként "dalolva" belesétáltak. Ez volt a devizahitel forintban jövedelmet kapó emberek számára történő elérhetővé tétele. (annak idején még a FIDESZ hozta ltre ezt de csakis a devizában jövedelmet kapó embereknek és az MSZP felszabadította, hogy bárki felveheti, mert tudták, előre látható volt a felső pénzügyi szakemberek számára, hogy el kell szálljon az árfolyam és a mondva csinált "deviza alapú" hitelben a banknak nincs rizikó, viszont aki felveszi, az majd a gatyáját és mindenét ráfizetheti. Így tőkésítette fel a baloldal a bankokat az embereket kihasználva). Ezért készült az a rekám is, ahol a bank tisztviselő még hallani sem akarja mennyi a kölcsönt igénylő jövedelme, mert már előre az otthonára fájt a foga.


Erre emlékszünk ugye?

https://www.youtube.com/watch?v=L2SVCMUHCqc


Ezért szüntettek meg minden más hazai hitel lehetőséget, hogy meggazdagodjanak a bankok az emberektől majd elvehető lakások áraiból, miután kilakoltattak ezreket. A sok utcán lévő hajléktalan innen is származik, na meg a Gyurcsányi kiszervezések miatt, amikor a korábbihoz képest közel fele jövedelemért szervezték ki a jól bevált dolgozókat a munkahelyekről alvállakozások alá. Emlékszem mi ment akkoriban (2004-2005 körül) a rádióba és minden médiában. Sírtak az emberek, mert ugyanazt a munkát kellett nekik közel a feléért megcsinálni, amit korábban jó pénzért végeztek.


Szóval ebből soha nem lett volna jobb, csak maradt volna az a kegyetlen világ, ahol egyre nöttek a megszorítások és egyre fogytak a lehetőségek, mint a fasiszta haláltáborokban még annak idején, amíg élő ember volt még. Akkor sokunknak eszünkbe jutott ez a hasonlat. Az infláció elvitte a pénzünk jórészét és még az árak is emelkedtek és a munkahelyek szűntek meg és a jövedelmek csökkentek. Akkor gyurcsányék miért szerveztek kimeindent úgy mint a Posta palotát, amit megversenyeztettek, de egyedül bajnai cégét értesítették erről és most az ő cégének a tulajdonában van.


[link]


Kifosztottak minket mint az üres májkrémes dobozt.

Azért került csődközeli helyzetbe az ország, amikor átvette a jelenldi kormány. Ebből csináltak egy elismerten stabil államháztartást és gazdaságot mostanra.


[link]


Szóval az esti mese nem plitikai fogalom, tehát a tényekre tessék szorítkozni a fantáziálgatás helyett, mert ugye tudjuk, "ha a nagyanyámnak áramszedője lenne..."

Elképzelni bármit lehet. Ezt nevezik mesének vagy fantáziálgatásnak. Viszont ez csak annyit jelent, elképzelem, hogy én nyerem meg az ötmilliárdos főnyereményt, mert annyi esélyen van rá mint bárki másnak. Mint "az MSZP tudta volna jól csinálni" Hát persze.. majd szólok a nagyinak éjszakára húzza le az áramszedőjét, nehogy megrázzon még valakit álmában.


Sőt van még egy videó is bizonyítéknak:

https://www.youtube.com/watch?v=cL8rpaSzmAg


Akkor ez most tényleg igaz? Elhihetem, mert mondta valaki, sőt a saját szememmel láttam? tessék megcáfolni, de hiszen láttad magad is! Ezt ne hinnád el? :)

2015. jún. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Amit írtál, abban nincsenek tények legfeljebb tényekkel szemben álló fantáziálás, mint a baloldal többi próbálkozásaiban is amiket próbálnak lenyomni az emberek torkán."


Tehát ha egyetlen állításomat is bizonyítom az előzőek közül, azzal bebizonyítom, hogy a te fenti állításod tájékozatlanságon vagy logikátlan gondolkozásmódból fakadó tévedés, vagy tudatos hazugság.

Lássuk csak, nem lesz nehéz dolgom, és miért ne fogjam meg a könnyebbik végén a botot?! :) Látod, én példát mutatok neked a tényekkel igazolt cáfolásból. Neked is ezt kéne tenned, ha hiteles kívánsz lenni, bár elég nehéz lenne nyilván. Ezért könnyebb szépirodalommal és dakota közmondással jönni. Hangsúlyozom, semmi közöm se Bokroshoz, se Gyurcsányhoz, se az MSZP-hez, se a DK-hoz, de igyekszem fényt csinálni a sötétségben, ha az zavar. Márpedig a hazugság és dezinformáció irritál. Ezért vitatkozom veled. Ha valaki Orbán Viktorról azt állítaná, hogy nő, azt is cáfolnám, pedig nem szimpatizálok O.V.-vel.


Szóval itt egy rakás állításom, amit tettem, és állításod szerint mivel az összes állításom fantazmagória, ez is az.



"rengeteg hidat építettek"

Csak Budapesten:

- Rákóczi híd

- Margit híd teljes újjáépítése (lassabb, drágább, bonyolultabb de indokolt feladat, mint egy új híd építése, pláne, hogy közben részlegesen a forgalmat is biztosítani kellett rajta.)

- északi M0-s híd (Megyeri híd)

Arányait tekintve, hogy mennyi híd volt Budapesten korábban, ez igenis rengetegnek számít, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy mekkora tehermentesítést jelentenek Budapest közforgalmában (pl rövidebb úton lehet menni, elkerülhető a városba be majd kihajtás, csak azért, hogy átmenjenek a Dunán). 10 Nagy-Duna hídból 2 épült, 1-et teljesen újjáépítettek. 33% ez igenis rengeteg, de nem csak Budapesten épült híd.


"egész Budapest teljes úthálózatát felújították"

(Természetesen tudok én is mondani még századrangú macskaköves utat összesen pár km-hosszúságban, de meg kell jegyezni, hogy azok felújítása már pazarlás lett volna. A 99,9-et pedig általában 100-ra kerekítik.)

[link]

[link] (Felhívom figyelmed arra, hogy az utóbbi országos jelentés, tehát nem csak fővárosi közúthálózattal foglalkozik. Azt is jelzem, hogy Állami Számvevőszék jelentése, tehát nem az én fantazmagóriám, ráadásul, hogy teljes legyen a kép, 2012-ben készült, vagyis már fideszes pártkatonák írták 2002-2010 közötti időszakról, Az MSZP kormányról a "nagy elszámoltatási időszakban". Van is benne néhány apróbb hülyeség: egyik helyen azt közlik, hogy pocsék anyagból készült korábban az aszfalt, és emiatt ment gyakran tönkre az időjárás és a forgalom hatására nagyon könnyen, később meg azt találják hibának, hogy a (pocsék anyagot) csak részben hasznosították újra, nem egészen, pedig ezzel 270(?) millió forintot lehetett volna spórolni. Ja, hogy akkor két hét múlva megint szar lesz az út, és hosszútávon többe kerül, kit érdekel? Felhívom a figyelmed arra, hogy a 2008-ban kezdődő gazdasági világválság okozta nehézségek dacára országos szinten 2008-2010 között volt a legerősebb javulás az orrszágos átlag útfelújítás tekintetében, (strukturális fejlesztésnek hívják ezt, ami munkahelyek megőrzését eredményezte a kritikus időszakban, és javította a gazdaság versenyképességének fellendülésének esélyét. Tudod, ha van út, akkor lehet arról beszélni, hogy jöjjenek a gyárak, ha nincs akkor nem lehet beszélni róla; fellendül az idegenforgalom is, ha 5km/h helyett [szemléltető sarkítás, nem tényadat, mielőtt belekötnél] 100-zal lehet közlekedni biztonságosan az országban.) Ismétlem, ez a hivatkozás nem az én fantazmagóriám, nem balos sajtó hazugsága, hanem a Fidesz Állami Számvevőszékének a hivatalos jelentése. Vagy mi lenne számodra az ennél hitelesebb forrás? :)


"4-6-os villamost felújították"

Bocsánat, nem felújították, hanem teljes mértékben újra cserélték, szóval elismerem, hogy bizonyos értelemben valótlanságot mondtam). Így a teljes villamosvonal (vágányok, villamosmegállók, felsővezetékek, járművek) vadonatújak lettek. Most már Combino-k járnak ott, ha nem tűnt volna fel, de ha nem hiszed, menj ki a körútra, és nézd meg magad!

2006 óta járnak Combino villamosok a 4-6-os vonalon. Nem mellesleg a legrégebbi villamosokat (amelyeknek nagy hátrányuk volt, hogy konstrukciójukból adódóan nagy mértékben rongálták a síneket) meg leváltották a korábban használt 4-6-os villamosokkal. A teljesség kedvéért meg kell jegyezni, hogy a Combino sokkal súlyosabb jármű, és ehhez sokkal drágább (a jelenleginek sokszorosába kerülő) vágányt kellett volna használni, hogy ne amortizálódjon olyan gyorsan, ellenben az energiatakarékosság, az akadálymentesség, és számos más dolog miatt indokolt volt egy ilyen csere. Akkor nem volt rá pénz, de a mostani vágányfelújításnál talán lehetett volna. Jaj, egy fél stadionnal kevesebb...)


Tudod, Medgyessy volt az az egyetlen politikus, aki betartotta az ígéretét (100 lépés)

A Medgyessy 100 lépés programját mellesleg az MDF-en kívül az összes párt megszavazta. Itt videó, de megkeresheted az akkori jegyzőkönyveket is.


2006-os köztévén sugároztak egy riportot "Kérjenek bocsánatot a Medgyessy-kormány 100 napos programját megszavazó pártok" címmel [link] de ez is bizonyítja a megvalósítást [link]

Idézem magamat: "Na az használt az embereknek, de nem tett jót a büdzsének, márpedig a kettőnek összhangban kell lenni, de az emberek többsége max az elsőt nézi, vagy érzelmi alapon dönt" Ebben tehát volt kritika is, ami itt el is hangzik. Sajnos a videó csak a riport elejét mutatja, de bizonyítóerejű. Máshol talán megtalálhatod, ha jobban utánakeresel.

Amúgy ennek a programnak volt az egyik eleme a 13. havi nyugdíj (Orbán ennek hallatán 14. havi nyugdíj ígérettel is rálicitált, ami azért már hiteltelen volt.)


Egy szépirodalmi művön mi a fenét kéne cáfolni vagy megerősíteni?! Ezért hagytam szó nélkül, (mint ahogy a "humoros" linkedet is). Ezt most is szó nélkül hagyom, csak az ennek felhánytorgatásának a hülyeségét teszem szóvá. :)

Bizonyára én is idézhetném ugyanezt az Orbán-fanokkal szemben, de gyenge lenne, mert én érvelni szoktam, nem alacsonyodom le a demagóg dakotázás szintjére. Különbözőek vagyunk, ez van. Nem csak politikai nézeteltérésünkben, hanem a retorikánk színvonalában is.


"Azt meg én tudom, hogy amit össze hordtál próbálkozásként, az mind hülyeség,"

Fent tehát bebizonyítottam, hogy rosszul tudod, vagy jól tudod, de akkor hazudsz. :) Bocs, nem mentem végig az összes állításom bebizonyításán, csak néhányt tettem meg, a "MIND hülyeség"-et ezzel is bőven megcáfoltam.


"nem lehet komolyan venni mert csak egy elképzelés."

Tehát a Combino csak egy elképzelés? Ehhez képest elég sokan szállnak fel egy elképzelt villamosra! Tuti vannak köztük fideszesek is, akik felülnek erre a fantazmagóriára! :D

2015. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben az írásodban minden szép és jó,"

Ez sem igaz: az előbb idéztem már magamat, most a nyomatékosság kedvéért megint megteszem. Lassan olvasd, hogy megértsd akkor is, ha nem akarod! ;)

"Na az használt az embereknek, de nem tett jót a büdzsének, márpedig a kettőnek összhangban kell lenni"


"Az MSZP közeli baloldalnak pont az ilyen hazugság menedzseres próbálkozásai miatt még azt sem szabad elhinni amit kérdez!" Még szerencse, hogy Orbán mindig igazat mond. https://www.youtube.com/watch?v=YxPPzR2SJwQ A nagy elkerülési igyekezet következtében, példátlan módon (mert adózási fajtát ilyen részletességgel még soha nem fordult elő) Alaptörvénybe tenni. Orbán vagy hazudott, vagy totálisan béna. Szerintem mindkettő, csak a kommunikációja hatékony, de nem őszinte. Hidd el, neki is meg van a maga Webberje, cikkeztek is róla eleget.


"Mint a korábbi MSZP nem létező érdemeit védő fantáziálás volt."

Meg kell jegyeznem: nem vagyok mszp-s. Nem védem az érdemeit, mert nincs rá szükség: vannak, és kész. Csak szembesítelek a tévedéseiddel, hazugságaiddal, elvakultságoddal. Ennyi a célom. Nem állítottam, hogy több érdeme volt mint kára, vagy ilyesmi, csak azt, hogy tettek is valamit is. Ezt pedig bebizonyítottam. Azt sem állítottam, hogy azok mind tökéletes dolgok voltak, csak a tényt közöltem, hogy voltak, pozitívumok is, amit igazoltam is. A lényeg, hogy nem minden hófehér vagy koromfekete.


"Mindenkivel kell üzletzelni, ahol jó üzlet néz ki. Egyik oldalról kell bebiztosítani a másik oldal esetleges sakk-matt lehetőségét."

ŐŐŐ ezzel ugye a Fideszt akarod kritizálni, hogy Magyarország energiaforrása miatt teljesen ki vagyunk szolgáltatva Putyinnak, aki elég rendszeresen zárogatatja a kőolajvezetékek csapjait.

Végre egyetértünk, hogy nem jó az, hogy egy helyről szerezhetjük csak be a kőolajat, földgázt, atomerőműveinkbe a fűtőanyagot, és nem törekszik, sőt, megnehezíti a megújuló energiatermelők elterjedését. Szerintem is az a jó üzlet, ahol nincs a szerződésben örök hűségnyilatkozat, vagy ha ez nincs is benne, természetéből adódóan erre kényszerítő elem, mint pl. a Paks2 fűtőeleménél.


"az embereket kitette egy olyan megszorító elvárás sorozatnak, amibe majdnem belepusztultunk"


"Viszont a baloldal egyetlen irányba kiárusított minket, az országot, az embereket kitette egy olyan megszorító elvárás sorozatnak, amibe majdnem belepusztultunk. Ráadásul visszafizetéskor az a külföldi, nyugati pénzemberek kezébe kerül vissza anélkül, hogy itthon bármi hasznot hajtana. Sőt inkább kárt csinált, mert amiatt kellett megszorító intézkedéseket akkor bevezetni, itt is és a környező egyéb IMF-nél eladósodott országokban szinték. Ezért vették ez a máltai bankokban elhelyezett milliók valahányad részét teljesen hivatalosan és kormányzati engedéllyel."

Azért nem bölcs dolog eseményeket a körülmények nélkül minősíteni. A gazdasági világválság idején (ugye nem állítod, hogy ez is Gyurcsány miatt robbant ki, vagy erről is ő tehet szerinted?) azért kellett hitelt felvenni, hogy legyen fedezete Magyarországnak, és viszonylag szilárd maradjon a forint. Különben spekulánsok agyonmanipulálják a forintot hatalmas hasznot szerezve, és hatalmas kárt okozva a magyar gazdaságnak. Ezen felül a gonosz bankokat is meg kellett védeni a csődtől, mert ha nem teszik, akkor a betétesek pénze elúszik, amiért az államnak kellett volna kártérítést fizetnie, rosszabbul jártunk volna. Ezek nagyon fontos dolgok. A piaci hitelek meg sokkal drágábbak voltak az IMF-énél, és ott volt olyan konstrukció, hogy ha nem kéred le a hitelt, csak készenlétbe kapsz egy hitelkeretet, akkor azért csak minimális összeget kell fizetni, ennek megléte már megszilárdította a forintot. A bankok miatt, és természetesen a megnövekedett államháztartási hiány miatt, ami többek között azért volt, mert cégek mentek tönkre a gazdasági válság miatt, nőtt a munkanélküliség, csökkent a GDP, stb., (de ez ebben a helyzetben ha a Fidesz van hatalmon, akkor is bekövetkezik) kellett időnként lekérni jelentős összegeket a hitelkeretből. Mellesleg a kormányváltás után, amikor a gazdasági világválság már jelentősen lecsökkent, Orbánék is lehívta igencsak jelentős összegeket a hitelkeretből, és ezzel jelentősen hozzájárultak a valódi államadósság megnövekedéséhez. A megszorításokat meg ők is folytatták jó pár csomaggal, csak közben skandálták az elmútnyócévet. Most már nincs képük hozzá, de most is vannak új adók, az államadósság mértéke meg sajnos rekordot döntött a napokban. Meg kell jegyezni, hogy a készenléti hitel a statisztikában államadósságnak minősül, de annak lekérése már bevételként jelentkezik a büdzsében. (Ez olyan, mint amikor elmész a bankba hitelért, megállapodtok a feltételekben és átutalják a pénzt. Ekkor már adós vagy, de ha elköltöd akkor érzékeled a pénzt, hogy van.) Nem jókedvéből kérte a készenléti hitelt tehát Gyurcsány, Bajnai, aminek keretéből jócskán átadott a Fidesznek, és az le is hívta, pedig mondhatta volna, hogy köszönjük, nem kérjük, és ha nagyon merészek, még a készenléti keretről is lemondhattak volna, hogy azt a kevés kamatot se kelljen fizetni. Arról nem is beszélve, hogyha tovább gyengült volna a forint, amit ennek köszönhetően sikerült megakadályozni, mindent szarért-húgyért felvásárolhattak volna, a devizahitelesek sokkal nagyobb számban és korábban mentek volna tönkre, ami szintén a bankok becsődöléséhez és az emberek tönkremeneteléhez vezetett volna.

Nem az MSZP bizonyítványát magyarázom, hanem az összefüggéseket. Ugyanebben a helyzetben a Fidesznek ugyanezt kellett volna meglépnie.


Mellesleg sok Fideszes megszorítás azért nem magyarázható az emútnyócévvel, mert az egykulcsos adó bevezetésével kb. 500 milliárdos hiányt teremtettek, ráadásul a kisjövedelműeket terhelték, a nagyjövedelműeknek meg kedveztek.


"Sőt inkább kárt csinált, mert amiatt kellett megszorító intézkedéseket akkor bevezetni"

Sokadjára hangsúlyozom, a gazdasági válság okozta károk mérséklése volt a cél. A kár mérséklése nem káros. Ha ezt nem teszik meg, sokkal nagyobb megszorításokra lett volna szükség, abba valóban az egész ország belepusztult volna gazdasági értelemben, ami a többi ágazatot (szociális, oktatási, biztonsági) is magával rántja, hiszen mindent abból fedeznek.


"Nem az emberek érdekeit tartották szem előtt, hanem a nagytőke állt mindenek előtt."

Ha a fenti dolgot sikerül megértened, akkor azt is megérted, hogy ez a kis- és középvállalkozásoknak is fontos arról nem is beszélve, hogy a nagytőkések mennyi embert foglalkoztatnak.


"A sok utcán lévő hajléktalan innen is származik, na meg a Gyurcsányi kiszervezések miatt, amikor a korábbihoz képest közel fele jövedelemért szervezték ki a jól bevált dolgozókat a munkahelyekről alvállakozások alá."

Ez most is folyik, kőkeményen. Arról nem is beszélve, hogy közalkalmazottak munkáját 2003 óta közmunkásoknak is kiadhatják, így hogy az állam spóroljon, felmond a dolgozóknak, és közmunkásokat vesz fel ugyanarra a posztra 47000-ért és 0 munkajogért. Korábban voltak rendes munkaszerződéssel utcaseprők, de sok irodai munkás is (akinek munkája nem volt felesleges), ezeket is közmunkások csinálják ma. Így nagyon megugrott a munkanélküliség. (bocsánat Orbán trükkös számítása szerint nem változott semmi, csak hát az állami bérkiadás - emberek sokaságának jövedelme csökkent hatalmasat).

"Sírtak az emberek, mert ugyanazt a munkát kellett nekik közel a feléért megcsinálni, amit korábban jó pénzért végeztek." pontosan erről beszélek.


Nyilván a kisemberek érdeke volt az is, hogy az Orbán-kormány csökkentette a szabadságok számát, törvénybe iktatta az indoklás nélküli felmondás lehetőségét, csökkentette a kötelező műszakpótlékok mértékét, vagy ezt is azért tette csak, mert Gyurcsány pisztolyt tartott a fejéhez?

Az indoklás nélküli felmondás nem sokáig maradt, mert alkotmányellenesnek minősítették, de addigra minden kicsit is fontos, vagy kevésbé fontos, de zsíros posztokat már mind elfoglalták a gyakran dilettáns de fideszes pártkatonák.

2015. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!