Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki meg tudná nekem ezt...

Valaki meg tudná nekem ezt magyarázni?

Figyelt kérdés

Gimnazista diák vagyok, történelem szakos osztályba járok. Feltűnt, hogy már évek óta a csapból is a holokauszt folyik. A hírportálok naponta raknak ki róla cikkeket, mindig van valami megemlékezés. Mondjuk engem nem zavar de például arról, hogy ugyancsak többszázezer magyar halt meg a fronton vagy gulagban, a töredékét hallani. Ez miért van? Vagy például most trinanon kapcsán is azt olvastam, hogy túl kéne rajta lépni. Akkor a holokauszton nem lehetne túllépni? Nem fog megtörténni úgysem újra, a közeljövőben legalábbis biztos nem.


A másik, hogy a baloldali pártok/lapok miért nem emlékeznek meg a többi XX. századi magyar tragédiákról ennyire vagy egyáltalán nem? Soha sem tudtam felfogni. Miért mindig csak a holokauszt?


2015. jún. 9. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
A Trijajnonon és a Hollókaruxon is túl kéne már végre lépni.
2015. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Először is ott van a kommunizmus áldozatainak napja, ahol pont gulagon vagy az ok nélkül kivégzettek emlékeznek.
2015. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Hogy mersz ilyeneket még csak felvetni is?! ANTISZEMITA!!!
2015. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2# igen az egy nap. De gondolj már bele mennyivel többet hallani a holokausztról. A másik dolog meg, hogy az utolsó élő auschwitzi őrt meghurcolják, vagy Csatárit de Biszku Béla meg vígan elvan, neki nem verték az ajtaját a liberálisok. Miért nem? Mi ez a kettősség? Erre keresem a választ.
2015. jún. 9. 19:49
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Elsővel értek egyet, manapság ha kicsit felhördülsz a holokausztnál már le is vagy szólva (a jelentősége valóban nagy a dolognak, de ezzel az erőltetéssel ellentétes hatást váltanak ki a legtöbb emberben), ha pedig meg mersz mukkanni hogy de Triannon már lassan száz éve volt és lehet hogy bele kéne törődni (annak ellenére hogy tényleg igazságtalan volt), már ugranak is rád turbómagyarék hogy mit képzelsz magadról, te nem is vagy igazi magyar.

Mintha egyesek nem tudnának inkább előre tekinteni, folyton a múlton keseregnek. Túl sokat.

2015. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3# igen igen várom őket is akik lenáciznak/fasisztáznak/antiszemitáznak :DDD az a baj, hogy vannak ilyenek :) nem is ismernek :D
2015. jún. 9. 19:51
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Talán azért nehéz túl lépni a holokauszton, mert azok az eszmék ma is jellemzőek és terjednek mindenféle zsidó összeesküvés, meg egyszerűbb valakit zsidónak mondani, mert nekünk nem tetszik.
2015. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, neked is elmondom, hogy legutóbb tudod mikor futottam bele a holokausztba?

Amikor kb. egy héttel ezelőtt megkérdezték miért folyik a csapból is.

Azelőtt szintén akkor találkoztam vele amikor az ment, hogy a csapból is ez folyik.


Szóval magyarázd már meg, hogy ha annyira a csapból is ez folyik, akkor miért van az, hogy én 10 esetből kilencszer akkor találkozom vele, amikor azt magyarázzák, hogy a csapból is ez folyik? :-D


"Akkor a holokauszton nem lehetne túllépni? Nem fog megtörténni úgysem újra, a közeljövőben legalábbis biztos nem."

Ebben meg annyira nem lehetsz biztos sajnos, nézz csak körül jobban...

2015. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Ajánlom utána nézni, az arab-izraeli konfliktusoknak, amiknek nem az volt a céljuk, hogy egyszerűen elfoglaljanak bizonyos terültet Izraelből, hanem a zsidók megsemmisítése egyszer és mindenkorra.
2015. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Legközelebb figyelj oda jobban történelemórán, és megérted, hogy kiknek a kezében van a média, a pénz, a hatalom, és rögtön megérted, miért a holokauszt a legemlékezetesebb dolog a történelemben.


Bár mondjuk mivel az iskolában is ködösítik a valóságot, ezért sajnos nehéz rájönni. A valóságban szidhatsz mindent és mindenkit, kivéve egy bizonyos réteggel kapcsolatos kérdéseket, amiket nem kezdek ecsetelni, mert még törlik a kérdést. Nesze neked szólásszabadság!

2015. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!