Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Csak a selejtes emberek...

"Csak a selejtes emberek maradnak itthon. " Mennyire értesz egyet ezzel az állásponttal?

Figyelt kérdés
Magyarországról való kivándorlás.
2015. jún. 20. 21:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, koma, van, akinek itthon is bejött az élet.
2015. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
78%

Kiegészíteném : NEMcsak a selejtes emberek maradnak itthon !


-.-

2015. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
62%

" 3 féle ember marad Magyarországon:


1, Akik kimennek külföldre nyelvtudás és szaktudás nélkül, bebukják, majd hazamennek hangoztatni, hogy külföld sz@r.

2, Akik verik a mellüket, hogy ők igazi hazaszerető magyarok, és inkább Magyarországon dolgoznak éhbérért, mint hogy nyugaton ötször-tízszer annyit keressenek és normálisan éljenek.

3, Akik eleve gazdag családba születtek, anyuci-apuci pénzéből vígan megélnek, tehát nem szorulnak rá, hogy külföldre költözzenek.


Hogy ezek közül melyik a selejtes, azt mindenki döntse el magának."


Kiegészíteném: van egy negyedik típus. Itthon van, okoskodik és most hogy nincs általános iskolája nyáron, későig beszél baromságokat gyk-n. Menj aludni picinyem.

2015. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
22%

"Hogy ezek közül melyik a selejtes, azt mindenki döntse el magának."


Én eldöntöttem, a hozzád hasonlóak, a 4. pont. :D De még írhatnék egyet, viszont inkább nem mert könnyen bannolhatnának. :)

2015. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
68%

Mondta Gipsz Jakab, mosogató? :D


Aki tesz érte az itthon is tud boldogulni, nem attól lesz valaki értékesebb, hogy kimegy külföldre betanított munkát végezni miközben sokad magával nyomorog egy kis lakásban valahol Londonban.

2015. jún. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
33%

37


Autót is tudtam venni a kinti fizetésemből,nem nyomorgok,köszönöm. :)

2015. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
78%

Többen is írták már, de úgy látszik, egyesek vagy olvasni nem tudnak, vagy a felfogásukkal van gond. Azért leírom én is még egyszer.


KÜLFÖLDÖN NEM CSAK SEGÉDMUNKA LÉTEZIK.


Nem csak mosogatás van meg takarítás. Tudom, az a külföldre költözés sztereotípiája, hogy mindenki Londonba megy, mindenki 25 négerrel lakik egy szobában, és mindenki szállodában takarít vécéket napi 16 órában. De mondok valami meglepőt: külföld nem egyenlő London olcsó városrészeivel. Több város, sőt több ország is létezik külföldön. Nem hittétek volna, mi? És ez még mind semmi, de ráadásul kint is vannak tanárok, orvosok, jogászok, informatikusok, irodai munkások és minden egyéb. Aki folyékony nyelvtudással, normális diplomával vagy szakmával a kezében költözik ki, az nem takarítani meg mosogatni fog, hanem rendes munkahelye lesz, csak épp sokkal többet fog keresni (a kiadásokkal arányosan, nem egyszerűen forintba átváltva), mint Magyarországon.


De persze akik itt ugatnak, azok a közelében se voltak még nyugati országoknak, könnyen ki lehet szűrni, ki az, aki csak hasból szajkózza a hülyeséget tudatlanul, és ki beszél tapasztalatból :)

2015. jún. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
95%

Afrikában szerintetek miről beszélhetnek, miért nem mennek a Skandináv országokba?


Szerintem ott még esélyük sincs beszélgetni, Magyarország helyzeténél lehetne sokkal szarabb is..igaz nem sokkal


Am 31-es van egy 4. típus, aki Baromira fél, esetleg nem tudja mi a helyzet külföldön, nyelvtudással mennyivel többet lehet keresni még az alja munkával, szerintem 20-30% ide tartozik


aki túlteszi magát a félelmen, esetleg hamar talál is munkát, annak egy elég komoly előnye van az otthon rekedtekkel szemben


Én Dániában vagyok, és ismerős nélkül valami kegyetlenség a munkakeresés, még 9 hónap után sincs meg a élethez szükséges keresetem(mert ami meló van az kevés, több kéne), de az órabérem marha jó, pedig itt el sem vállalják mert annyira szar nekik, de nekem öröm ennyiért dolgozni kb.

2015. jún. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Hozza ***** válasza:
68%

Én itthon maradok, a kérdésedben szereplő állítás pedig baromság. Néhány emberben annyira erős a homofóbság, hogy a baloldali politikusok magyarellenes kampányai, amely az emberek ostobaságára apellál, teljesen megvezették őket.


Most végzek fizikusként, és utána elvégzem a biztosítási és pénzügyi matematikus képzést. Persze külföldön nagyságrendekkel többet lehet ezzel a szakmával keresni, de itthon is megvan a 800.000-s fizetés alsó hangon, itthon is gyönyörűen meg lehet élni. Ha itthon is szépen megélek, akkor nekem nem éri meg a plusz fizetésért az, hogy pl. valami nyugatabbi orszg libsi atmoszférájában legyek. Ráadásul szeretem a Hazámat és a felmenőim iránt tiszteletet érzek, akik sokat tettek a Nemzetért.

2015. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
2015. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!