Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Csak a selejtes emberek...

"Csak a selejtes emberek maradnak itthon. " Mennyire értesz egyet ezzel az állásponttal?

Figyelt kérdés
Magyarországról való kivándorlás.
2015. jún. 20. 21:31
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, Angliáról, Hollandiáról és Spanyolországról tudok nyilatkozni.

Angliában a gyerekek 10 %-ának jut óvoda, a többi menjen fizetősbe. Spanyolországban délig van tanítás, utána fizess a napköziért, nem keveset, volt kolléganőim közül többen is onnan jöttek haza családot alapítani, mert ott horror áron van.

Egy ismerősöm ugyanabban a poziban dolgozik Madridban, ugyanannál a cégnél, mint én itthon. Átszámítva nettó 100.000-rel keres többet, mint én, gyerek nélkül az biztos tök jó fizetés. De ott annyival drágább is az albérlet (kaja kb. ugyanannyi), szóval egy mexikói csajjal bérelnek ketten egy lakást. Nem hinném, hogy jobban járt, mint én itthon.

Hollandiában csütörtökön bezár az ovi teljesen, oldd meg, ahogy tudod. Ismerősömék ezért vitték magukkal a nagymamát. Az sem adatott meg mindenkinek.

Nem mindenhol van ám az úgy, hogy teljesen természetes, hogy amíg te dolgozol, addig valaki ingyen és bérmentve vigyáz a csemetédre. Pont ezért is alakult ki mindenhol az au-pair rendszer, ennél olcsóbb megoldást ők sem tudnak.

2015. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
73%

"Persze, nyilván selejtes vagyok, mert nem megyek ki szemetet válogatni meg mosogatni. Kösz. Ők az elit, nyilván."

Tipikus fideszes duma. Nemcsak mosogatni és alja munkát mennek ki dolgozni. Sőt, én olyat nem is ismerek. Multinál vezető, laborvezető, informatikus, orvos, ápoló, pék, stb. Egyik sem mosogat és szemetet válogat.


"Normális végzettséggel itthon is lehet bőven munkát találni viszont külföldön sem fog elhelyezkedni a büdös életben a szakmájában"

Nem feltétlenül lehet. És nem egy embert ismerek, aki itthon éhbérért dolgozott jó végzettséggel, külföldön pedig rögtön emberi fizetéssel alkalmazták. Ráadásul a szakmájában.

2015. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

én pl Budapesten kívül, egy-két hét után mindenhol rosszul érzem magam, még belföldön is (pl. balatoni nyaralás)


egyszerűen hiányzik Budapest, ez is hazaszeretet, hiszen Magyarország fővárosa

2015. jún. 20. 21:50
 14/45 anonim ***** válasza:
76%

Mi a férjemmel ketten nettó 600.000 ft-ot keresünk. Diplomával, nyelvtudással. Van hitelmentes házunk, 2 autónk, két gyerekünk.

Lehet, hogy kint az azonos beosztásban dolgozók több fizetést kapnak, elismerem. Viszont nem vennének fel,mert helyiek előnyben. Mosogatni, takarítani meg nem megyek ki, köszi szépen. Abból a fizetésből meg kint sem élnél jobb színvonalon, mint mi itthon a 600-ból.

Arról nem beszélve, hogy én nem azért tanultam, hogy mások után takarítsak, szeretem a munkám.

Nem tartom magam selejtesnek.

2015. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
14: mit csináltok kint?
2015. jún. 20. 21:54
 16/45 A kérdező kommentje:

végülis ahhoz képest, hogy külföld kettőtöknek nem tűnik olyan soknak az a 600 ezer


itthon egy orvosnak, fogorvosnak, ügyvédnek összejöhet annyi egyedül

2015. jún. 20. 21:56
 17/45 A kérdező kommentje:
vagy közjegyzőnek, ami álomállás
2015. jún. 20. 21:58
 18/45 anonim ***** válasza:
96%

Akkor félreérthető voltam, itthon keresünk ennyit.

Azért nem mennék ki.

Voltam egyébként kint, takarítottam, 10 éve 240.000 nettót kaptam + teljes ellátást. Persze feketén, az egy ilyen melóért nem rossz pénz, de tartósan nem csinálnám, nekem fontos az is, hogy milyen munkát végzek, elvégre az életem nagy részét ezzel töltöm.

2015. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
31%

"Viszont nem vennének fel,mert helyiek előnyben. Mosogatni, takarítani meg nem megyek ki, köszi szépen. Abból a fizetésből meg kint sem élnél jobb színvonalon, mint mi itthon a 600-ból.

Arról nem beszélve, hogy én nem azért tanultam, hogy mások után takarítsak, szeretem a munkám.

Nem tartom magam selejtesnek."

Én viszont annak tartalak. Nem igaz, hogy nem bírjátok felfogni, hogy nem csak mosogatni lehet külföldön. Bár nem lep meg... A helyiek pedig nincsenek előnyben. Azt veszik fel, aki a legjobban megfelel. Ha nem így lenne, akkor nem lenne a helyiekkel szemben vezető a bátyám felesége. És ő csak egy példa volt. De higgyetek, amit akartok, legalább a normálisabbjának nem lesztek a konkurenciái külföldön.

2015. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
Ha azért vagyok selejtes, mert nem élek túl jól, de egy meglehetősen kényelmes munkahelyem van, és ezt nem adom fel azért, hogy pakisztáni szobatársakkal lakva mosogassak, mert az forintban számolva jobban fizet, akkor bevállalom.
2015. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!