Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye a szocializmusban jobban...

Ugye a szocializmusban jobban éltek az emberek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 29. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lásd: pár kérdéssel lejjebb "Akkor most a szocializmus se volt olyan jó".
2015. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Inkább a nyugodtabban, biztonságosabban a jó kifejezés.

De talán ezek a legfontosabbak az ember közérzete szempontjából, nemde?

2015. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így igaz ahogy a második válaszoló írja. Nyugodtabb volt a légkör.

Ha a szocializmusban kimentem Ausztriába, majdnem hazamenekültem egyből mert éreztem a levegőben a kapitalizmusra jellemző feszültséget. Ma is ki szoktam menni, csak ma fordítva van, ott kiegyensúlyozottságot és megnyugvást érzek. Persze ott semmi sem változott, csak itthon.

2015. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Max. azért lehetett jobb, mert mesterségesen előállították azt a "nyugodtabb, biztonságosabb" légkört.

Ma azért "jó", mert nincs jó légkör sem, a szocializmus meg nem igazán tűnt el.

2015. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A "jobban éltek"-et, az életszínvonalat nehéz számszerűen megállapítani. Ha mondjuk a reálbéreket nézzük, akkor nem éltünk jobban 2015-höz képest.


[link]

2015. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szubjektív jólét érzet a "szomszéd" gazdagságához mér. 90 előtt odafigyeltek, hogy az emberek között ne legyen nagy életszínvonal különbség. Ez nagyobb "jólét érzetet" adott.

A másik a "legvidámabb barakk" státusz, ami szintén adott egy tartást.

Most az összes környező országban jobban élnek...

2015. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk a reálbéreket nézzük, akkor nem éltünk jobban 2015-höz képest." - nem az indexről kéne tájékozódni.


Gyerekkoromhoz képest kb. 50-100-szoros árak vannak. Akkor egy fizetés 4-8000 Ft volt. És mindenki közalkalmazott volt. Innentől egy egyszerű szorzás: 200.000 és 800.000 között kéne lenni a fizetéseknek. Ma mennyit is keres egy közalkalmazott? Vagy úgy egyáltalán egy átlagember, akár diplomás is?

2015. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon rosszul. Az elmúlt 25 évben nem igazán sikerült kilépni a szocializmusból, csak elméleti szinten. Tök mindegy, hogy Index, vagy nem Index, én nem értem, hogy vágyhat valaki vissza a szocializmusba... Van rá ellenpélda, hogy nem csak a szocializmusban lehet jó az életszínvonal, lásd nyugati országok.
2015. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7


Ezt ugye nem gondoltad komolyan? :D


A saját szubjektív megélésedet sima szorzással akarod szembeállítani a hivatalos KSH statisztikai módszerekkel kidolgozott adataival?

2015. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lett volna minden olyan jo Magyarorszagon regen akkor sokan nem mentek el volna mas orszagok. Anyam terhesen indult ki Amerikaban hogy mi mar szullesunk meg az Allamokban es ne Magyarszagon.
2015. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!