Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek tanultak az emberek a...

Minek tanultak az emberek a szocializmusban, ha a végén kb. ugyanannyit kerestek azokkal, akiknek szinte semilyen végzettségük nem volt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

1: Tudásvágy.

2: Csákányozni rosszabb, mint egy irodában számsorokat összeadni.

2010. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Most meg túlképzés van a diplomásokkal dunát lehet rekeszteni és munkanélküliek mert olyan végzettségek vannak százezrével ami nem kell ,és szakmákban meg hiány van!
2010. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

és akik könnyű fizikai munkát végeztek? pl. buszvezetők.

tanulni se kellett (sokat), illetve nem nehéz munka.

tudom, mert én fuvaros vagyok.

2010. jún. 12. 19:54
 4/14 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:53"


ebben igazad van, de nem értem mi köze van ennek a kérdéshez?:)

2010. jún. 12. 19:55
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
És hozzáteszem még hogy olyanok végeznek egyetemet százezrével akiknek semmi tehetségük nincs az adott szakmához kettessel átbukdácsolnak és érdemi tudásuk nincs és az országnak nincs haszna belőlük.
2010. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem így volt. Pontosan emlékszem pár számra 1987-ből. Egy alacsony munkásfizetés volt 3 ezer Ft körül, 5 ezer egy kezdő hivatalnoké, diplomásé, ami később azért araszolt felfelé, és egy minisztériumi főosztály-vezetőjéé 12-15 ezer körül. Tehát volt azért különbség, csak nem olyan mellbevágó, mint ma. Meg azért magasabb státuszban lenni nem csak a fizetésért volt jó. Voltak hivatalos és nem hivatalos kiváltságok, összeköttetések, amik révén hozzá tudtál jutni hiányzó árukhoz, szolgáltatásokhoz (kocsi, telefon), leselejtezett jó minőségű árukhoz olcsón vagy ingyen stb. De az akkori elit kétségtelenül nem dúskált annyira a javakban mint a mai.
2010. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Mára sikerűlt elérni, hogy nincs szakmunkás.

Persze ezt még nem lehet végletesen érzékelni, mert a 1980 as 90 es években végzettek még a pályán vannak.

De még 10 év, ezekkel a feltételekkel és nem lesz aki termeljen. Két véglet diploma és segédmunka.

2010. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Mert valakinek akkor is értenie kell a bonyolultabb dolgokhoz. Mit ér a kőműves, ha nincs aki megtervezze azt, amit meg kell építeni.
2010. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem volt igaz. Akinek magasabb végzettsége volt,az többet is keresett. Igaz,akkor,ahogy előttem írták,nem voltak ekkora különbésgek,mint most. Egy gyárigazgató vagy akár a Városi párttitkár legfeljebb dupláját kapta,mint a beosztott diplomások,nem pedig a sokszorosát,mint most.

Amit halhattál: a 70-es évektől lehetőség volt GMK-k alakítására. Így a szakmunkások, nyelvtanárok,tervezőmérnökök stb. a munkaidő után ezekben a gazdasági munkaközösségekben dolgoztak tovább,és akkor valóban többet kerestek,mint pl. egy közgazdász. De nem 8 órát dolgoztak ezért,hanem 16-ot. Több munka,és nagyobb kereset.

2010. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok azonos az előző 66 %-ossal.
2010. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!