Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnátok, ha lenne egy...

Mit gondolnátok, ha lenne egy ilyen miniszterelnök, aki jó irányba tolná a gazdaságot, cserébe jobban beleavatkozna az emberek magánéletébe?

Figyelt kérdés

- Jobban támogatná a gazdaság fellendítését, vállalkozások adóterheit csökkentené és egyszerűbbé tenné működésüket, segítene minél több embernek vállalkozóvá válni.

- Megvonná a túlzásba vitt segélyezéseket.

- A pénzt kutatás-fejlesztési területekbe fektené bele

- Magyarország keleti részét élhetőbbé tenné


Cserébe viszont

- Korlátozná kiket vennének fel egyetemre, állami férőhelyek száma a piactól függene, valamint alapképzésre visszavezetné a felvételi elbeszélgetést.

- A korhatárok ugyanúgy lennének, mint USA-ban. 21 éves fiatal felnőttnek tilos nála fiatalabbal összejönnie, különben az már pedofília. 21 éves kor alatt tilos az alkohol, dohány és a szex. Cserébe 14 éves kortól lehet autót vezetni és 16 évesen katonának lehet menni.

- Sorkatonaság fiúknak, de csak 3 hónap, anélkül nem adnak érettségit. Svájci mintájú lenne, azaz hétvégenként haza lehet menni.

- Média és TV-műsorok fokozott ellenőrzése.


2015. jún. 29. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát...... szerintem őrültség, de bevállalnám.
2015. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

"Média és TV-műsorok fokozott ellenőrzése."

A cenzúrából nem kérek, köszönöm.

2015. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És ha netán "téved", akkor felelősségre lehetne vonni, vagy ugyanúgy nem, mint a mostani garnitúrát?


Mert itt van a kutya elásva. Hogyan várunk el felelős kormányzást, ha nincs felelősség?


Nem a megszorításokon, vagy a fokozott kontroll hiányán úszik el a dolog, hanem a döntéshozók felelőtlenségén. Szerintem.

2015. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy ezek nem két ellentétes oldalon álló dolgok. A teljes média 99%-a már Fidesz. Ezt hova lehet még fokozni? Az állam már így is beleszól hogy mikor mehetek vásárolni. Beleszólna mikor szexelhetek, mikor vezethetek autót....ennek mi köze van a gazdaság fellendítéséhez?
2015. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most is támogatja, de csak a haverokat.

Túlzásba vitt segélyek? Mire gondolsz?

Pénzt a haverok kapják.

Magyarország keleti részét élhetőbbé tenni - vágyálom.


Egyetemre nem járok.

21 már elmúltam.

Katona voltam.

Média és TV-műsorok ellenőrzése már most is van.


***


Értelmetlen kérdés, az egyetemi férőhelyek száma most is korlátozva van, nem a 21 év alatti tiltásoktól fog felpörögni a gazdaság. A kötelező sorkatonaság pedig pont sok pénzbe kerül.

A cenzúra, a problémák elhallgatása nem megoldás.

2015. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A K+F-ig jó. Itt van egy kis gondom. A K+F egy feneketlen kút. Az a gazdagabb országok játékszere. Persze nálunk is növelni kéne a befektetést ebbe az irányba, de nem ez fogja belendíteni a gazdaságot szerintem.


A keleti rész pedig rendben, oda valóban többre lenne szükség. Csak elmondani könnyű, megoldani nehezebb. Nem szabad meghaladni az ország képességeit, hosszútávú terv kell. Meg persze, hogyan?


Cserébe:

Az oktatáshoz nem értek, ilyen tekintetben nem vagyok tájékozott. Viszont tudom, hogy érzékeny pont és akárhányszor hozzányúltak, rosszabb lett. Ideje valamit kezdeni vele pozitív értelemben.


Ezzel nagyon nem értek egyet. Egy '93. év végi születésű férfi pedofil, mert összejött egy '95 év eleji lánnyal?

Inkább a jelenlegi szerintem jó, ez az amerikai típusú borzasztó. 18 fölött már mehet a dohány, alkohol, szex. Ennyi idősen már elég érett mindhez egy ember. 14 évesen pedig egyáltalán nem érett autóvezetéshez. Akkor még bőven éretlen a gondolkodásuk és a felelősségtudatuk.


Valami fokozottabb nevelés kéne, talán jól működne.


Határozott nem.


Összességében nem.

2015. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, te valamit nagyon félreértettél. A hatalom a szemed kilopásáért cserébe pont az általad javasoltakat teszi. Éppen ez a lételeme. Aki valóban gazdaságot akar építeni, pontosan tudja, hogy a te csereajánlatoddal nem lehet azt megvalósítani.
2015. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!