Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van merszük a munkáltatók...

Hogy van merszük a munkáltatóknak kiszúrni az ember szemét ilyen alacsony fizetésekkel?

Figyelt kérdés

Leárazások vannak a plázákban Budapesten. Vettem is jó pár boltban végre cuccot, köztük egy pólót a Van Graaf-ban egy pólót. A pénztárnál egy nő, aki mögött álltam vett jó néhány ruhát, köztük egy 9 ezres inget, de az egyik polóról is kiderült, hogy 9 ezer forint. 4 ezresnek hitte. Emiatt úgy döntött mégse kéri. Pedig előtte már bedugta a kártyáját, 30 ezer forintot kifizetett, beütötte a pin kódot, azután tudatosult benne, hogy 30 ezer az sok és akkor kérdezte meg az eladó hölgytől, hogy ez hogyan lett ilyen sok. Akkor derült ki, hogy az egyik póló 9 ezer. Na miután szólt az eladónak, hát az, kb. egy kb. 40-es hölgy baromi ideges lett, dühös, csapkodott is kicsit, aztán telefonált a javítás miatt, benne volt a mondanivalójában, hogy sűrgős. Mögöttem még 2 srác állt akik együtt voltak.


Szóval ez mérhetetlen flusztráció, düh, idegesség, látszott szerencsétlenen, hogy tele a f-sza, hogy havi 100 ezerért kell szarakodnia. Ez csak egy példa, ma történt, de rengeteg ilyet láttam már. Idegesek, zaklatottak, agresszívak az emberek, látszik, hogy tökük tele mindennel.


Felnőtt embereknek hogyan merik kiszúrn ilyen havi 100-al a szemét? Ráadásul akárhova mehet az ember kb., mindenütt ilyen 100 körüli fizetések vannak. Valakinek van gyros étterme, boltja, akármije, mindenki 100 körüli fizetéseket ad. Miért ilyen szemetek az emberek egymással? Nem is csak a politikusok szemetek, hanem minden ember sajnos.


És nem azért van, mert ez könnyen pótólható... Nyugaton sokkal többet keresnek az emberek, mekisek is, gyári melósok, mindenki... Hiába magasabbak az árak, akkor is sokkal vígabban él egy egyszerű dolgozó kint, mint idehaza. Tapasztalatból beszélek.


Nekem lenne akármi cégem, vállalkozásom, nem lenne pofám, szívem kiszúrni a dolgozóim szemét ilyen fizetésekkel. Inkább lemondanék az S 500-as Mercedes-ről, vennék helyette Skoda Super-B-t, meg stb. De egyszerűen szégyelném magam, rosszul aludnék, nem tudék nyugodt életet élni. Tavaly melóztam én is nyárimelóként és a szemét gyros étterem tulajdonos mindenkinek nyamvadt 500 forintos órabérrel szúrta ki a szemét. Szakácsoknak, pultosoknak, szórólaposokak. De nincs választás, mindenütt ilyen nyomorult fizetéseket osztogatnak csak szinte. 100 körülieket. Undorítónak tartom az ilyesmit. Ti nem? Ezekből a fizetésekből nem lehet csinálni semmit, nem elég semmire kb..



2015. júl. 2. 18:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

nem a fizetésekkel van itt a legnagyobb baj,hanem azzal,higy áruld már el mi kerül egy szaros pólón 9ezerbe!?!??!

amúgy meg ha ennyire nem tetszik a rendszer akkor menjél külföldre,mert ott aztán kolbászból van a kerítés......

2015. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 kovpet ***** válasza:
65%

"Nekem lenne akármi cégem, vállalkozásom, nem lenne pofám, szívem kiszúrni a dolgozóim szemét ilyen fizetésekkel."


Egy hónap alatt csődbe mennél.

Tudod, hogy az említett 100 ezres fizetés mennyibe kerül a cégnek az adók és járulékok kifizetésével együtt? Kb a háromszorosát kell ahhoz megkeresni és nem a bevételről, hanem a haszonról beszélek.

2015. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
De máshol is vannak adók meg mindenféle fizetnivalók, mégis sokkal magasabbak a fizetések. Tegnap is volt RTL fókusz című műsorában, hogy rengetegen kimennek külföldre vendéglátózni, már Ausztruában is 500 ezer forintnak megfelelő fizetést kapnak, míg itt Magyarországon 100-at. Azért ennyivel nem olcsóbb külföldön sem dolgozót alkalmazni.
2015. júl. 3. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!