Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Menekültügyi kérdés magyarorsz...

Menekültügyi kérdés magyarországon, amely nem volna probléma, ha szabályozott lehetne, ha a kérédst megfelelő szabályozási irányelvek szerint kezelnék. De hogyan?

Figyelt kérdés
Nos. Senki sem mondhatja azt, hogy az európába kényszerből vagy meggazdagodásból menekülő és beáramló menekültek, vagy csak magukat annak vallók egynémelyike rossz, gonosz ember. Szerintem bizonyos társadalmi, pszichológiai és motiválhatósági tények és kritériumok alapján jónéhányukat integrálhatnánk a magyar fogyatkozó társadalomba, megfelelő integráltatási behatások útján. Miért ne? Biztos, hogy sok hasznos fazon van köztük. Akiket meg nem tudnánk integrálni, azoknak segítenénk megfelelő célországot találni. Nem minden rossz, ami pillanatnyilag annak tűnik. Nemde?

2015. júl. 2. 19:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Az ennyire eltérő kultúrából származó embereket nem lehet integrálni teljesen, sohasem.


A cigányok többségével is rengeteg a baj.

Nem kell a társadalomnak még egy teher melléjük.

2015. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Szerintem hiba olyan példa felhozatala, amely nem eléggé alátámosztott, elfogult és amelyről lehet, hogy részben mi is tehetünk.

Más. A bevándorolni vágyók között pl rengeteg jó munkás, esetleg értelmiségi is lehet. Nemcsak lehet, hanem van is. Pl anglia sokat befogadott ezen országokból hozzájuk menekülő tömegekből, akik jelentős mértékben hozzájárulnak kétkezi munkájukkal az angol gazdaság növekedéséhez. (Ha jól tudom, pl anglia nem sokat utasított vissza. Lehet, hogy egyet sem.)


"Ne ítélj, hogy ne ítéltessél!"

2015. júl. 2. 19:54
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Aki szerint a menekültek nem veszik el a munkát, az előbb adhatna nekem is.
2015. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Adok munkát, ha tényleg kell:

1. Balatonnál keresnek konyhai kisegítőt, szakácsot, megemelt fizetéssel több helyre, mert sokan elmentek külföldre.

2. Budapesti építési vállalkozó haverom keres segédmunkásokat, kőművest, burkolót, festőt, mert egy teljes brigádja lépett le Ausztriába a múlt héten. Ő is hajlandó az átlagnál magasabb bért fizetni.

Lehet dolgozni, ha valaki tényleg akar is, vannak üres munkahelyek!

2015. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, de mivel másik ágon kormányzati oldalró azon dolgoznak, hogy sok munkahely teremtődjön, ők már nyilván arra is gondolnak, hogy kikkel lehet betöltetni a még üres álláshelyeket. Ezért kellenek a beáramlók.


De ne felejtsd el, hogy a munka nem megy házhoz. Neked kell hozzá menni.

2015. júl. 2. 20:13
 6/27 A kérdező kommentje:
Ezt a választ az egyel előbbi válaszolónak írtam.
2015. júl. 2. 20:14
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted nem keresek állást vagy mi a szar? Nem léteznek üres álláshelyek, felraknak havi 40 állást ahova kell 1 ember, és van rá 2000 munkanélküli... Na erre kellenek nekünk a menekültek tényleg.
2015. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szegmentáld munkahelykeresési problémádat több felé. Hol? Mit? Ha kell utazz a munkához. Pl Budapesten lehet találni könnyen eladói munkát. Vagy vendéglátóst.
2015. júl. 2. 20:31
 9/27 A kérdező kommentje:
Az előbb kínáltak munkát neked fentebb. Beszélj vele.
2015. júl. 2. 20:40
 10/27 Shai-Hulud ***** válasza:

"Szerinted nem keresek állást vagy mi a szar?"

Szerintem rossz helyen keresel.


"Nem léteznek üres álláshelyek, felraknak havi 40 állást ahova kell 1 ember, és van rá 2000 munkanélküli.."

[link]

Tessék, CSAK SOMOGYBAN 2300 állás van. Havi 40-nel ezt majdnem 5 évig tartana meghirdetni. Ezzel szemben ezek MOSTANI, BETÖLTHETŐ ÁLLÁSOK.

Lehet válogatni.

És ha nem tetszik Somogy megye, országosan csak itt SZÁZKÉTEZER állás van.

[link]


OK, tudom, hogy sok közöttük a kamu, de azért nem mindegyik - nem létezik, hogy ha tényleg akarsz, nem találsz egyetlenegyet sem.

2015. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!