Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nyilvános...

Magyarországon nyilvános helyekre (pl. utca, plázák, vonat) miért nem guggolós WC-k vannak beszerelve? Sokkal higiénikusabbak, egyszerűbb takarítani is őket. Ukrajnában, Oroszországban, Törökországban is sok helyen ilyen van.

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 02:10
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért, hogy neked legyen mit kérdezned... Megnézném én, hogy milyen boldogan fektetsz kábelt guggolva...
2015. júl. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Mert mi nem vagyunk állatok.


"Sokkal higiénikusabbak, egyszerűbb takarítani is őket."


Gondolom, hogy milyen egyszerű. Főleg, amikor rosszul céloz valaki és mellé megy.

2015. júl. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Jobb ha tőlem tudod, Oroszországban a 80-as évektől már sima angol WC-vel szerelik a vonatokat.

Törökországban is igyekeznek cserélni.


Görögországban meg azért van guggolós WC sok helyen, mert rossz a vízvezetékrendszerük kiépítése.

2015. júl. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen így alakult :)


Ázsia nagyobb részében valóban guggolósak a vécék, és egészégügyileg is sokkal jobb, ill. valóban higiénikusabb lenne egy bidés változata az angol vécénél.


Ez utóbbi viszont kényelmesebb, főleg az időseknek. Mindenesetre hagyományosan nálunk ez van, nehéz lenne átállítani jelenleg az egész kultúránkat.

2015. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szokások hosszú évszázadokon át alakulnak ki. A megváltoztatásuk hasonlóan hosszú idő.

Értelmetlen felvetni, melyik wc jobb. Mindegyiknek van előnye és hátránya, használatának kényelme pedig a megszokástól függ.

Egyébként lehet tudni, miért alakult ki a kétféle módszer. Mint nagyon sokféle szokásnak, ennek is a körülményekben kell keresni a magyarázatát. Nem térek ki rá, mert ez nem a kultúrtörténeti rovat.

2015. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A wc-zési szokásoknak már nagyon kicsi kortól így kellene történnie akkor, a bilikorszak eleve ki lenne törölve, hiszen már azon ülnek a gyerekek, akkor más rendszert kellene alkotni teljesen, ami majdnem hogy lehetetlenség bevezetni még 10 éves váltási módszerrel is. Mellesleg a mai eu-s társadalom abszolút nem kompatibilis ezzel- Nekem pl 2 lábműtét és más egyéb probléma van, holott fiatal vagyok, nem beszélve az örege(bbek)kről, akik tolonganak a reuma-szakrendeléseken. Ortopédiára van, hogy fél évre adnak időpontot. Nem hiszem hogy ők is a taposós wc-t akarják feliratni :)

Tudjátok onnan látni, hogy ki magyar nyugdíjas, hogy nyög, húzza a lábát- láttam török 99 éves asszonyt hogy bement a lyuk wc-be és könyned lépésekkel jött, nagyanyám töredék ennyi idős de felkelni nem tud. Azám. kinn Törökországban olyan lyukvécét láttam, hogy úgy öblítette le a dolgot, hogy a taposó oldaláról plusz elölről és hátulról is, azaz mindenhonnan jacuzziszerűen öblített, nagyon durván menő volt. Jó nem ez a sztenderd, én sem fogom kiépíttetni, de lehet benne fantázia. Csak nem nekünk.

2015. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy sok ember csinálja a nagy dolgát nyilvános WC-n.

A guggolós is tud ocsmányan kinézni, sajnos már szemem elé tárult egy ilyen, szóval az se higiénikusabb. A nyilvános wc-ket meg ritkán takarítják, pedig ha rendszeresen takarítanák pl mindennap, akkor nem néznének ki ocsmányan, és az átlag ember sem összeszorított farpofával rohanna haza, ha dolga van.

2015. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!