Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felvidéki magyarok! Mit...

Felvidéki magyarok! Mit gondoltok a szlovákiai 'történelemkönyvekről'? Ti is ezekből tanultok? Elhiszitek ti ezt a rakás hazugságot?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 3. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Szörnyű...
2010. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az évtizedek során kialakuló történelmi koncepciók mind politikai megrendelésre készültek. Egy csúsztatás itt, egy elhallgatás ott. A vicc az, hogy a közös szlovák-magyar történelemkönyvre viszont nincs politikai akarat. Vannak olyanok, akiknek jól jön, hogy lehet egymás ellen uszítani.

Tanultam szlovák egyetemen is szlovák és magyar történelmet. A szlovákok gyökeresen másként szemlélik a közös történelmet. Nagyon érdekes megismerni mindkét felet.

Azt akartam, az egészből kihozni, hogy ezer évig együtt éltünk a szláv törzsekkel, később szlovákokkal. Ami a Magyar Királyságban történt, az az ő történelmük szerves része is. Mátyás nem csak a magyarok királya volt, hanem a Kárpát-medence összes nemzetiségének királya. A szlovákok ugyanúgy tanulnak a Mátyásról, az Igazságosról, ennek kéne összekötnie minket, nem széthúznia. Aztán a 19. századtól kezdve jöttek az etnikai villongások mind magyar, mind szlovák részről, onnantól meg ismerjük a szitut.

2010. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Átolvastam a linkelt szöveget... Hát elég érdekes. Gyökeresen eltér attól, amit nekünk tanítottak, pedig azért a miénkben is vannak ferdítések, de Mária Teréziáig nálunk szó sincs semmiféle szlovákokról. Egy kérdés: Te kibírod röhögés nélkül a történelem órákat? Én már a felénél a térdem vertem a röhögéstől ennyi baromság láttán.
2010. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most Dunaszerdahelyen járok gimnáziumba, az első osztályba. És az új törvény szerint az első évben át kell vennünk a történelem kezdeteitől az 1800-as évekig mindent. Ez a szlovákiai szlovákoknak könnyű, mivel nekik itt nem kell magyar történelmet tanulniuk az európai mellett, csak az európait. Ráadásul még tankönyvet sem küldtek erre a célra, a régiekből tanulunk, ami a régi oktatásügyi törvény szerint íródott, tehát kb az 1400-as évekig megy.
2010. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!