Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1956-os ellenforradalom...

Az 1956-os ellenforradalom ideje alatt fosztogató, fegyveres suhancok hány év börtönbüntetést kaptak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 9. 11:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én nem tagadtam a kommunizmus bűneit. De azokét sem, akik magyarok voltak, és fosztogattak.
2015. júl. 9. 11:40
 12/20 Duenna ***** válasza:
21%
Kérdező! A magyarok nem fosztogattak! Különösen nem 1956-ban! De ha történt is ilyen, az sem az 1956-os forradalmárok számlájára írható, hanem azokra, akik kihasználták a helyzeteket! Mint mondtam, ők nem magyarok voltak!
2015. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Duenna, mondd ki amit gondolsz :D Zsidók voltak ugye? :DDDD
2015. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Duenna ***** válasza:
31%
Nem én mondtam :D
2015. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
De imádom az ilyen rettegőket :)))) A gyömbér gyógyítja a rákot ugye? :)
2015. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6-os sem érezte az iróniát..
2015. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

'6-os sem érezte az iróniát..'


Talán mert unalmassá vált? 1-2 alkalommal el lehet sütni a Lenines 'poént', 20. után már fárasztó.

2015. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

'56-ban forradalom volt, persze ez értelmezés kérdése. A "Forradalmi Munkás-paraszt Kormány" elleni forradalom -akkori értelmezés szerint- ellenforradalom volt.

A börtönökből nemcsak a politikai rabok, hanem a bűnözők is kiszabadultak. Jórészt ezek követtek el bűncselekményeket. Többségük nyugatra szökött, mint "forradalmár". A későbbi megtorlások elsősorban nem a bűnözőkre koncentráltak.

2015. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem nagyon volt ilyen. Azokban a napokban a sérülteknek as pénzt az utcán, dobozokban gyűjtötték, a betört kirakatok mögött az áruk ott álltak érintetlenül. Elképzelhető, hogy volt aki kihasználta a zűrzavart, de nem ez volt a jellemző, sőt inkább az, hogy amúgy bűnöző, börtönből kiszabadított elemek fegyvert fogtak és az életüket adták a hazájukért. Eltűnhetett volna, a határ nyitva volt, lophattak, rabolhattak volna, de az orosz tankok elleni csatában estek el. Ismert "Tuskólábú", Mesz János esete, iszákos, garázda alak volt, de értett az ágyúhoz, és rettenthetetlen harcos lett a forradalom napjai alatt, Pongrátz Gergely kezei között vérzett el a Corvin - közben egy repeszdarabtól.


Ez a kommunisták hazugsága volt, sok munkásfiatalt mint köztörvényes bűnözőt ítéltek el, pl. rablógyilkosság miatt. A betört kirakatból elemelt egy borosüveget - lopás. Megtöltötte benzinnel - nyilván a benzinért sem fizetett, rádobta a tankra - ölt. Rablógyilkos, százak élete ért így véget.

2015. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg annyit amennyit a tetteik értek.
2021. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!