Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Menekültügyről objektívan....

Menekültügyről objektívan. Mivel sok a bizonytalanság a témában, meg tudnátok válaszolni az alábbi kérdéseket?

Figyelt kérdés

1. Sokszor hallani azt, hogy az EU fizeti a menekültek ellátását Magyarországon. Egészen pontosan mennyi pénzt kapunk egy menekültre kivetítve (forrással igazolva), illetve ez valóban fedezi-e a menekültek ideiglenes eltartásához szükséges teljes pénzösszeget? Hogyan áll a mérleg ez ügyben?


2. Az mindenkinek egyértelmű, hogy Magyarország nem célország, csupán itt regisztrálják (mert kötelességünk regisztrálni) az áthaladó menekültek egy részét. Viszont ez miatt ide toloncolnák vissza az EU-ból az ott nem kívánatos embertömegeket. Hogyan tovább a visszatoloncolás után? Az eredeti hazájukba nem mennének vissza, a környező országok nem fogadják be, az EU-ból újra visszatoloncolnák a regisztráló országba (vagyis ide). Mi történik hosszú távon a menekültekkel? Mi a terv?


3. Szó volt róla, hogy Magyarország (azaz a választott "képviselőink") aláírt egy "Dublin III" nevezetű szerződést (amiről furcsa módon nem kérdeztek meg minket), miszerint kötelesek vagyunk visszafogadni a menekülteket. Mivel nem vagyunk célország, ebből a szempontból az EU határait védjük és az EU-ban nem kívánatos embertömegeket szeretnék itt elhelyezni (mivel sem az EU-ban sem a környező országokban nem kívánatosak, a szerződés szerint itt ragadhatnak). Ez a szerződés nyilvánvalóan kedvezőtlen számunkra, hacsak nem hozna konkrétan bevételt az államnak a menekültek befogadása (bevétel alatt azt értem, hogy a menekültek után járó kvóta jóval több lenne, mint a menekültekre kötelezően fordítandó összeg). Miért éri ez meg nekünk? Nem gondoljátok, hogy csak kihasználnak bennünket a "fejlettebb" nyugati országok?


4. Mivel nem vagyunk célország, az ide visszatoloncolt menekültek nagy része nyilván nem kíván itt maradni, de el sem tudja hagyni az országot az EU felé, mivel újból és újból visszatoloncolnák ide. Így tehát kényszerhelyzetbe kerülnek. Ha a "képviselőink" szerint hosszú távon az lenne a megoldás, hogy integrálni kellene őket itt Magyarországon, akkor van-e valamiféle tanulmány arra nézve, hogy milyen sikerességgel integrálható egy teljesen eltérő kultúrájú (gondolok itt a vallásra és a nemek viszonyára) embercsoport kényszerrel, egy olyan közegbe, ahol nem is akarna jószántából maradni? Amennyiben a többségi társadalomban ez problémákat okozna, ki fogja vállalni érte a felelősséget? A jelenlegi körülmények között láttok a sikeres integrációra lehetőséget 1-2 generáción belül? Erre is fog támogatást adni az EU, úgy, hogy ez konkrétan meg is érje az országnak és ne az adófizetők pénzén törtnéjén meg?



2015. júl. 13. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. eddig bagatell pénzbe kerülnek a menekültek, úgyhogy nem releváns a kérdés. Ha nagy terhet jelent, akkor ad az EU, most is adtak, bár még mindig többe került a nemzeti konzultáció, mint a menekültek egész évben. Persze a kerítés már sokba kerül.


2. hosszú távon mi is visszatoloncolhatjuk, de leginkább majd kiderül mi lesz. Nincsenek olyan visszatoloncolt tömegek, hogy lenne erről érdemi tapasztalata bárkinek.


3. Képviseleti demokrácia vagyunk, a választott képviselőink döntenek. Ha sokszor hülyeséget csinálnak, akkor le lesznek váltva, úgyhogy végülis meg vagyunk kérdezve. Ezt komolyan el kell magyarázni egy felnőtt(?) embernek? Ja kellemetlen a menekültek befogadása. Ami azt illeti a nyugdíjasok is kellemetlenek, meg a beteg emberek ellátása is. Te komolyan üzletet akarsz csinálni a menekültekből? Eszem megáll. De ne aggódj, mi vagyunk az EU cigányai, kapunk bőven elég segílyt.


4. A sikeres integráció az nekünk volna a legnagyobb érdekünk. De tömegesen nem fog menni szerintem. A francia tapasztalatok alapján az első generációval nincs is gond, több adót fizetnek mint a helyiek. De a második harmadik generáció már elkényelmesedik, és csak követelnek, az asztalra meg semmit nem tesznek le. Az állam oldja meg helyettük ezt meg azt. Saját magukér nem vállalnak felelősséget. Ezért most a franciák azt pedzegetik, hogy ne kapjon automatikus állampolgárságot egy ott született gyerek. Szerintem is ez a jó út, tehát a menekült maradjon menekült akkor is, ha beilleszkedett. Mondjuk a negyedik generációtól lehet automatikus az állampolgárság. Ami azért fontos, mert egy nem állampolgárt minden további nélkül el lehet küldeni, ha nem fogadja el a nyugati értékrendet.

2015. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de néhány kérdésnél pont a lényeget hagytad ki:


1. Nem láttam a forrás megjelölést, illetve a pontos levezetést. Nem hinném, hogy "bagatell pénzbe kerülne", hiszen eleve a rendőröket tömegesen járőröztetik, a gyűjtőhelyeket is fenn kell tartani, vigyázni kell rájuk, a regisztráció sem kis munka (gondolom egy csomó adminisztrációval jár), regisztráció után ingyen utazhatnak és egyéb juttatások is járnak nekik. Ennél pontosabb levezetést várnék, akár a kerítés árával viszonyban is, az is érdekes lenne. Érdemes lenne összevetni egy kórházi ágy kvótájával illetve egy börtön férőhely kvótával is. Csak úgy arányaiban. Forrással, nem "szerintem". Ha nem látjuk biztosan az anyagi terheket, akkor nincs miről beszélni, mert nem lehet hosszabb távú költségtervet készíteni a számok függvényében. Azért nem áll olyan jól az ország, hogy csak úgy "majd segít az EU" érveléssel beszálljunk egy ilyen "mókába".


2. Tehát nem tudod mi lesz. És hová toloncolnád vissza, ha jelenleg mi vagyunk a határ EU-s ország, ahol regisztrálták? A szerbekhez? Ők nem kötelesek visszavenni, tudod, ismered a mondást: "csak oda testvír'!". Ha nincs elképzelésed, nincs tapasztalat, akkor hogyan mondhatod, hogy csak fogadjuk be őket ész nélkül, hiszen könnyen előfordulhat, hogy egy olyan csapdahelyzetbe kerülünk, amiből nincs kiút, csak a kényszerű integráció, ami véleményem szerint kudarcra van ítélve.


3. Nagyon magadra vetted az idézőjeleket. "Képviseleti demokrácia vagyunk", ahol nincs felelőssége a "választott" politikusoknak. A választott azért került idézőjelbe, mert leginkább hazugságokra alapozva nyernek választást a kedves képviselőink. Ez a tapasztalat. Leginkább az a baj, hogy a "felelősség" kimerül a következő választások eredményében, a megválasztott időszakban meg szabad a rablás. Ez így nem működőképes. Ennyivel egészíteném ki. De most nem is ez a téma, pedig megérne egy külön kérdést. Hagyjuk.


"Ja kellemetlen a menekültek befogadása." Kedves barátom, nem mi vagyunk a célország. Mi sohasem akartuk így megoldani az elöregedő társadalom problémáját. Ugyanis ehhez pénz kellene. Ha mi lennénk a cél, akkor nem lenne olyan kellemetlen, már így is számos menekült illeszkedett be, de olyanok, akik konkrétan ide akartak jönni, tehát szabad akaratukból kötöttek itt ki. És pont itt van a kutya elásva.

"mi vagyunk az EU cigányai, kapunk bőven elég segílyt" Lehet, hogy te cigány vagy barátom, de most úgy tűnik, hogy ez a helyzet egy az EU által(is) gerjesztett probléma, amibe nem volt beleszólásunk, viszont a felelősséget nekünk(is) kellene vállalni. Párszor megtörtént már ez a történelem folyamán, most nem kellene újból beleszaladni ebbe a pofonba. Igenis ha azt akarják, hogy segítsünk, akkor fizessenek (busásan), mert nekik végezzük a piszkos munkát. Szóval ez nem segély, hanem fizetség. Ez lenne a minimum, innentől kezdhetnénk el tárgyalni. Mégis miből kellene eltartanunk őket, fizetni az integrációs programot, hitelből? Az úgy korrekt lenne szerinted? Hát szállj le a földre...


4. "De tömegesen nem fog menni szerintem.". Ebben egyetértünk. Főleg ha részükről sincs meg az akarat, mert nem ide akartak jönni(ez a legnagyobb baj!). "A francia tapasztalatok alapján az első generációval nincs is gond" csakhogy náluk nem az a helyzet mint itt, ők voltak a célország, nem holmi börtön ország, ahová lepasszolták a menekülteket akaratuk ellenére.

"Ami azért fontos, mert egy nem állampolgárt minden további nélkül el lehet küldeni, ha nem fogadja el a nyugati értékrendet." És hová szeretnéd elküldeni? Ki fogadná be? Max a börtönbe küldheted.


Úgy tűnik, hogy fogalmad sincs a hosszú távú hatásokról, de azért teljes mellszélességben kiállsz az ügy érdekében. Aztán persze ha balul sül el a dolog és a társadalmi különbségek miatt elkezdenek hullani/sérülni az emberek, akkor Te, kedves szamaritánus, sehol sem leszel, hirtelen köddé válsz... Nem értelek, amit művelsz felelőtlenség, még akkor is, ha már nem vagy Magyarországon (mivel a szeretteid, a szüleid még talán itt élnek).

2015. júl. 14. 08:51
 3/18 A kérdező kommentje:

Más kérdésekből nagy vonalakban körvonalazódott, hogy a menekültek ellátása napi 6000 ft-ba kerül (ebbe nem tartozik bele az orvosi ellátás, a szállítás, a fokozott rendőri jelenlét, a környező lakosok nyugalma/kárai, az esetleges szabadon elkölthető költőpénz, szóval ez egy nagyon jóindulatú becslés). A 6000 ft-ból 4500-at áll bőkezűen az EU, és 25%-ot, vagyis 1500 ft-ot (+ a fent említett szolgáltatások árát amiről senki sem beszél) állunk mi.


Ha egy hónapra kivetítjük, ez a "bagatell" összeg alapjáraton 45000 ft. Ha összehasonlítjuk, hogy egy átlagos magyar közmunkás NETTÓ 49000-65000 ft-ot kap, amiért meg is kell dolgoznia, és egyáltalán nem alanyi jogon kapja, akkor ez elég igazságtalannak tűnik.


Szóval úgy gondolom, hogy csak idő kérdése, hogy ennek az összegnek az előteremtése gondot okozzon az államnak. Ha több százezer menekültről beszélünk, akkor ez igenis okozhat financiális problémákat.


De cáfoljatok meg, ha tévednék.


Sokan kétségbe vonják azt is, hogy kaphatnak-e egyáltalán ezen felül szabadon elkölthető pénzt a regisztrált menekültek. Az alábbiak szerint igen (bizonyos körülmények között, 1 hónap eltelte után):

[link]


Ha tovább is mennek ezek a menekültek, a "Dublin III" alapján bármikor visszatoloncolhatók a regisztráló országba, hiába nem ide akartak jönni, itt fognak kikötni.


Kíváncsi lennék, hogy számunkra milyen kitoloncolási lehetőségek állnak rendelkezésre? Úgy tudom, hogy Szerbia eléggé leszabályozta a határain keresztül visszatoloncolható emberek számát, szóval évekig tartana több százezer embert visszatoloncolni, ráadásul semmi sem garantálná, hogy ne próbálkoznának újra a zöldhatáron.

2015. júl. 15. 11:03
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj, erre úgysem kapsz választ. Amikor egy toleranciabajnoknak az internet mögül elő kellene bújnia vagy mélyebb, komolyabb, nem felszínes kérdéseket teszel fel neki, akkor eltűnik, mint a kámfor.

Azzal védekezik, hogy primitív náci vagy. Mert erre nincs mit visszavágni. Mert nincsenek észérvei.


Bagatell összeg. Akkor légyszíves helyettem is fizess és az én részemet költsék számomra fontos dolgokra. Azt a napi 1500 forintot is.

Unalmas, hogy itt mindenki az én(közember) pénzemen akar nyitott és toleráns lenni.

2015. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

HA pár napnál tovább maradnak, HA folytatódik a menekültáradat, HA visszatoloncolják őket, HA nem ad több segílykét az EU, HA folyton újrapróbálják a menekültek, HA a szerbek nem fogadják őket... Ez a bajom a felvetéseiddel, hogy sok a HA.


A németek eddig konkrétan 50 embert küldtek vissza. Ha százezer menekült lesz itt tartósan, akkor majd nyilván az EU is máshogy áll hozzá, más szabályok lesznek mint most.


Az egyetlen adat, amit a kormányból a civilek kiszedtek, hogy másfél milliárdot költöttek összesen menekültügyre az első félévben, a koszovói tömegekig. Ez fejenként 150 Ft lenne. Ha nem az EU adófizetők állnák nem tudom mekkora részét. Ez kevesebb, mint amit a konzultációra fordított a kormány. Kicsit vicces. Más infóról nem tudok. Ha olyan sok lenne, akkor a kormány bőszen reklámozná óriásplakátokon. Az EU is csak 1 milliót adott pluszban, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag csak hőzöngeni tudott a rengeteg költségről Orbán, alátámasztani semmivel sem tudta. Pont mint a cigányok a segíjjel: márpedig az jár nekünk. Mert csak.


3 éve könyörögnek a civil szervezetek, hogy bővítse már a magyar kormány a befogadóközpontok kapacitását. Örülhetnénk, hogy most végre a kormány foglalkozik a témával. Ha nem azzal kezdték volna a foglalkozást, hogy felhergelik a csőcseléket, mire azok leköpködik és megmérgezik a menekülteket. Kapacitást persze azóta se bővítettek. Kicsit nehéz erről objektívan beszélni most már, különösen úgy, hogy neked is megvannak a prekoncepcióid.

2015. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
4: nyitott kapukat döngetsz. Én szívesen fizetek a háború elől menekülteknek nemcsak az adómból, hanem magánpénzből is. Minden hónapban költök párezer forintot civil szervezetekre. Szóval rendben, az én adómból fizessék a menekülteket, a tiedből a stadionokat. Áll az alku.
2015. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ki beszél itt stadionokról? (Mellesleg egy stadionnak is több hasznát veszem, mint a menekülteknek)

Az én adómból támogathatják az állatmenhelyeket. Nekem ők a fontosak, nem a menekültek. Másnak meg a múzeumok fenntartása.


A válaszom többi részére viszont nem reagáltál - te sem. Egy részlet kiragadásával még nem veszti el a lényegét, hogy a nyilvánosságtól vagy a komoly vitától elzárkóztok.

2015. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Állatbarát úr! Én írtam itt majd 4 gépelt oldalt. A kérdésre válaszolva! Erre jöttél te, majd fél gépelt oldalban reklamálsz, hogy nem hajlandó senki érdemben vitatkozni. Mindezt úgy, hogy a feltett kérdésekről egyetlen szót sem írtál. Viszont jöttél azzal az idiótasággal, hogy kinek-kinek milliméterre meg lehessen határoznia, hogy mit szabad és mit nem szabad fizetni az adójából. Szerintem menj vissza a kutyusaidhoz.
2015. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Még mielőtt egymásnak esnénk, engem konkrétan nem a mostani anyagi vonzatok érdekelnének csupán, hanem az is, hogy az ide került, itt regisztrált, netán ide visszatoloncolt menekülteknek lehet-e tudni, hogy mi lesz a sorsa?


Nyilván az EU sem látja őket szívesen, ha már visszatoloncolják őket ide (amire nyilván megvan a jogi lehetőségük, tehát meg is fogják tenni). Próbálkozhatnak akár 100-szor is, 101-edszerre is ide fogják visszapaterolni őket.


Nyilván a szülőföldjükre nem mennének vissza. Szerintem 10 éven belül nem is várható, hogy ott normalizálódjon a helyzet, addig meg vagy letelepednek valahol vagy éhen halnak. Szóval ez sem opció.


Mi sem nagyon tudjuk őket hová tenni, mert a déli szomszédunk minimalizálta a visszatoloncolható emberek számát. Ha több százezer menekült érkezne ide, akkor nem tudjuk kirakni őket rövid időn belül.


Akkor hogyan tovább? Mik a további lehetőségek? Kényszer integráció? Akik támogatják a menekülttáborok bővítését, azok számoltak azzal a lehetőséggel, hogy netán nem is annyira ideiglenes lesz a jelenlétük?


Inkább ebben látom a buktatót, mert ha már itt vannak, akkor már maradni is fognak. Tudom, most még megpróbálnak tovább állni, de abban biztos vagyok, hogy előbb utóbb ide kerülnek vissza. Ezért ha túl sok menekültnek nyújtunk "ideiglenes" férőhelyet, akkor ha igazam van, már nem nagyon lesz kiút, hosszú távon kell kezelni őket, aminek brutális következményei lesznek. De ha van bővebb infója valakinek, akkor ne kíméljen! Mi a garancia, hogy az integrálásra alkalmatlan emberek tömegeivel tudunk bármit is kezdeni? Ki fogja vállalni a felelősséget azért, ha netán belefutunk ebbe a zsákutcába?

2015. júl. 15. 17:25
 10/18 A kérdező kommentje:

"3 éve könyörögnek a civil szervezetek, hogy bővítse már a magyar kormány a befogadóközpontok kapacitását."

Ha bővítenék mondjuk 1 millióra a kapacitást, az konkrétan miért is lenne jó a magyar népnek? Erre gondoltál már? Az biztos, hogy az EU-nak tetszene, még talán fizetnének is érte (persze adósság elengedésről szó sem lehet...). De ahogy írtam, szerintem ez csapda helyzet, ha már beengedsz valakit, azt ide fogják kötni és sehová nem tudod elküldeni (mert nem lesz hová).


Nyilván mindenki sajnálja szerencsétlen embereket, de ez az egész menekültáradat dolog valami olyasminek a következménye, aminek nem a magyar nép az okozója és éppen ezért nem is kellene tőlünk elvárni, hogy mi vállaljuk a felelősséget. És véleményem szerint nem is kellene balekként többet vállalni annál, amit a meggondolatlan képviselőink miatt ránk kényszerítenek.


Mert abban gondolom egyet értünk, hogy a menekültek kezelése teher Magyarország számára.

2015. júl. 15. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!