Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tud a politika nyujtani...

Mit tud a politika nyujtani egy milliardosnak?

Figyelt kérdés
Nem ertem, hogy a Waberer Gyorgy, hogy lett most miniszterelnoki megbizott. Mire jo ez neki a cege 80 milliard forintot er, piacrol szedte meg magat, nem az allami megrendelesekbol, komoly raktarai vannak angliaban, nemetorsdzagban. Romaniaban... Nagy kapcsolati tokeju ember. Most, hogy megbizott lett o fogja levezenyelni a soforkepzest magyarorszgon. Ok kicsit lelkes ezzel meg gond sem lenne, de most hipp-hopp megvette a regi SZOT udulo torzot (ami amugy dicseretes, mert tenyleg randa volt) en erzek ebben valami gesztust a politika fele, vagy valami hasonlot, hisz eddig is megvehette volna, de most vette, miutan "nagyember" lett. Vegezetul megjegyeznem nem latok semmi negativumot az egeszben csak nem ertem. Talan szeretne beirni magat a magyar tortenelembe, valami olyasmit letrehozni, ami fenn marad az utokornak... En ilyesmit latok benne.

2015. júl. 14. 18:11
1 2 3
 1/22 vidéki suttyó ***** válasza:
100%
hatalmat
2015. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmat, befolyást, még több pénzt, népszerűséget (értsd: hírhedtséget)
2015. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit? Hogy a jó kapcsolatokkal bármit meg lehet tenni. Ráadásul a jövőben gondolom zsírosabb állami megrendeléseket is fog kapni, cserébe meg... ki tudja? Még azt is kinézem a mai politikai garnitúrából, hogy csempészni kell valamit...
2015. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Tudom sokan nem lesznek képesek feldolgozni, amit most írok, de azért leírom:

vannak emberek, akik azért akarnak politikusok lenni, mert tényleg tenni akarnak valamit az országért. Ennyi.


Most már jöhetnek a mocskolódások.

2015. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
18:23, stimm, csak előbb-utóbb rájönnek: ahhoz hogy a húsosfazék közelébe juthassanak, el kell durvulniuk. Ha nem teszik meg, akkor vagy önként hagyják ott a politikai pályát előbb-utóbb,vagy páros lábbal rúgják ki őket...
2015. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

18:25

A kérdező is leírta már: milliárdos a csávó, a vállalkozása rég kinőtte ezt az országot. Nincs szüksége arra, h a "húsosfazék közelébe jusson", mert van saját húsosfazeka.

2015. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Irtam pedig, hogy ez a manus milliardos, nincs raszorulva az allami megrendelesekre! Es szerintem nagyobb sulyu politikusokkal is targyalt mar pl angliaban, nemetben... Mint a magyar miniszterelnok. Lehet, hogy tenyleg az a celja, hogy minel tobb fiatal pl sofor legyen (ami valljuk be azert qrva jol fizet) en szemely szerint jobban szeretnek a parlamentben ilyen embereket latni, akik mar bizonyitottak a szabadpiacon, kulfoldon is megalltak a helyuket, mint az egesz eletukben a politikabol elok (megelhetesi politikusok)
2015. júl. 14. 18:30
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van hogy kőgazdag, csilliomos, de ettől nem lesz valaki automatische egy ország vezetője, csak vagyoni helyzet alapján. Annyira gazdag meg egy ember sem lehet, hogy zsebbű' megvegyen egy egész országot mindennel ami hozzá tartozik (legutóbb az ókorban Didius Iulianus volt ilyen, meg is járta alaposan az adásvétellel)
2015. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

18:31

Honnan veszed, h az ország vezetője akar lenni? De még ha az is akarna lenni, honnan veszed, h a pénz miatt akarna az lenni?

2015. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy a hatalmasok étvágya kielégíthetetlen. Eddig még egy olyan emberrel se találkoztam, aki ne akart volna még több befolyást és hatalmat. Ehhez bőven elég az emberi természetet ismerni. Azt nem tudom, hogy az ország vezetője akar-e lenni, de ha az akarna, akkor mindenféleképpen korrumpálódnia kellene.

Mivel a mai világ profitcentrikus, és a dollárdiplomácia dívik, azt hiszem ez elegendő indok. Akinek pénze nincsen,hatalma sincsen.

2015. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!