Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyenes következménye volt-e...

Egyenes következménye volt-e a Szálasi-rendszer a Horthy-renszernek, vagy az előbbi teljesen függetlenül jött létre az utóbbitól?

Figyelt kérdés

Saját véleményem szerint ahogyan Hitler sem egy ember volt hanem egy következmény ugyanúgy Szálasi is csak és kizárólag a Horthy nevével fémjelzett korszakból tudta kinőni magát.


Ugyanez figyelhető meg ma is hiszen a Jobbik a Fidesz"hátán"fog hatalomra jutni. Mindig is kizártnak tartottam, hogy az MSZP után jöjjön a Jobbik...


Az is érdekes, hogy a jobb oldalon mindig a"sima"jobboldali vezetés után jön a szélső jobb míg a kommunistáknál ez fordítva van. A szélső bal után jön a"sima".


Ugye milyen érdekes?


A jobb és a bal oldal egymás kenyeres pajtása csak attól függ HONNAN nézzük.


Ide még annyit, hogy ha Horthy anno idejében szétcsap a nyilasok között(Szálasi még ült is de aztán csak kiszabadult...)akkor nem nőttek volna a fejére. 1944-re a hadsereg vezetése amely addig Horthysta volt szívvel-lélekkel"átvedlett"nagyrészt nyilassá. Ez hiba volt Horthy részéről!


2015. júl. 15. 19:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Szóval ott van a kutya elásva, hogy a jobbosoknál a"sima"után jön a szélsőjobb, míg a kommunistáknál a szélsőbal után a"sima".


Horthy-Szálasi...Rákosi-Kádár


Mindkét"banda"egymás kenyeres pajtija csak az a lényeg HONNAN nézed.

2015. júl. 15. 19:01
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Horthyt Hitler megzsarolta és lemondatta mert Horthy kapitulalni akart amikor megtudta hogy mi történik a zsidókkal.

Ekkor ültette a helyére szálasiekat mint bábkormanyt


Szeretnél még valamit belemagyarazni?

2015. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szálasi a németek "következménye" volt, mert ahogy az előttem levő is írta, Horthy helyébe kellett egy báb. A Horthy-rendszer nem szimpatizált a nyilasokkal, az úgynevezett rendtörvény értelmében mind a kommunisták, mind a szélsőjobboldali pártok tagjai börtönben ültek. Ha Hitler börtönben "találja meg" Szálasit, akkor is z ország élére ülteti, ha akarja. Egy megoldás lett volna: svájcit játszani és kimaradni a háborúból, de ahhoz 1. nem szerencsés a földrajzi fekvésünk, 2. itt nincs és nem is volt annyi bank, ahová a vezető politikusok elmentették volna a pénzüket.

Egyébként a teóriád hibás, mert pl. Olaszországban Mussolini előtt egy liberális-szocdem szerű kormányzás volt, tehát stabil jobboldal nem, aztán mégis kinőtt belőle az egyébként kezdetben szocialista-kommunista nézeteket valló "Duce", mert a kormányzó erők nem tudták javítani az ekkor igen rossz gazdasági helyzetet.

2015. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

1. a világháború befejeztével az antant megalázó feltételeket szabott a tengelyhatalmakra

2. az antant a háború, jegyrendszer miatt amúgy is legyengült, nagy szegénységben élő németekre, magyarokra nyomort, az államra óriási terhet, visszafizethetetlen jóvátételt, diplomáciai elszigeteltséget hozott

3. várható volt, hogy ebbe nem nyugszanak be az emberek

4. borítékolható volt a következő háború a Párizs környéki diktátumokban. 100%, ezt mindenki tudta.

5. ilyenkor fogékony a nép a szélsőségekre, ezért került hatalomra Hitler

6. Horthy az antant támogatásával került hatalomra és élvezte a bizalmukat, de a diplomáciai karanténból nem sikerült kitörnie az országnak. Bethlen és Teleki hiába könyörgött az antantnak, hogy segítsenek a revíziós törekvéseinkben, minden alkalommal dölyfösen elütötték a segítséget kérő kezet. Világossá vált, az antantra nem lehet számítani.

7. Ekkor jött képbe az erőre kapó Németország, ami a térség legerősebb, legbefolyásosabb birodalmaként ellenállhatatlan diplomáciai erőt képviselt. Magyarország tehát választhatott:

- antant: nincs revízió

- Hitler: van revízió

Egyértelmű volt a válasz.

A németek felé közeledett az ország politikai vezetésének egy része, ezt tetézte, hogy a bécsi döntéssel, békerevízióval, a magyar vér ontása nélkül visszakaptuk Felvidék déli részét. Ezen felbátorodva mind szorosabbá vált a viszony.

8. a magyar fél nem akart elköteleződni, ezért csak a minimálisat, vagy még annyit sem teljesített, amennyit Hitler követelt.

Magyarország megtagadta Lengyelország megtámadását 1939-ben, sőt megnyitotta a határt és lengyelek százezreit engedte be az országba, megmentve ezzel az életüket. Ez már nyílt szembeszegülés volt.

9. 1942 augusztusában a keleti fronton harcoló Horthy István üzenni akart, hogy a háborút gyakorlatilag elveszítette Németország és azonnal ki kell lépni. Az özvegye állítása szerint ezt neki elmondta, de már nem tudott hazatérni, mert merénylet áldozata lett.

10. Német megszállás után, 1944-ben a németek elfogták Horthyt és Szálasit tették a kormány élére.


A radikalizálódásnak egyértelműen az antant az oka, nem Horthy. Ő Bethlennel, Telekivel kitartottak az angolok, franciák mellett, de azok cserbenhagyták, becsapták őket, illetve a magyarságot. Németország a közvetlen közelünkben volt, és gyakorlatilag aki beszólt Hitlernek, az számolhatott azzal, hogy másnap a Wehrmacht menetelő katonáinak zajára ébred.



Az antant magának köszönheti a második világháborút:

1. tisztességes békét kellett volna kötni 1918 után

2. nem szabadott volna szétdarabolni Magyarországot és Németországot

2015. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es

Nagyon jó elemzés.

2015. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es válasza nekem is nagyon tetszett.

Bár nem tartozik szorosan ide, némi párhuzamot vélek felfedezni az akkori Németország és a mai Oroszország között. Bár a környékbeli államok most is igyekeznek többnyire a nyugat felé húzni (leszámítva néhány szláv államot, pl. Szerbia), mégis a Nagy Medve a meghatározó gazdasági (és most már katonai) erő a régióban, nem jó vele ujjat húzni.

Csak nehogy elhúzzák Kárpátaljával előttünk is a mézesmadzagot, Hitlerhez hasonlóan.

2015. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

4:


Teljes mértékben népellenes hozzászólás amely egyetlenegy szavával sem fedi a valóságot. Annyi benne a jó pont, hogy a hozzászóló következetes. Következetesen népellenes fasiszta hozzáállással bír...

2015. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a malis vituperari laus est :)
2015. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!