Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lengyel-Magyar Köztársaság?

Lengyel-Magyar Köztársaság?

Figyelt kérdés
Szerintetek?
2015. júl. 20. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apró gond, hogy közte van Szlovákia, én ugyan nem ragaszkodom hozzá, hogy megtartsa a függetlenségét, de lehet, nekik más a véleményük.
2015. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, és Szlovákiát egyedül foglalják / foglaljuk el, vagy besegítünk egymásnak ( ők északról, mi délről )?
2015. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlenül Szlovákián át vezethet csak út, ott van Kárpátalja is.


Amúgy szerintem kiemelt fontosságú mind politikai, mind egyéni szinten ápolni és tovább mélyíteni a lengyel-magyar kapcsolatokat. Személyes tapasztalataim vannak róla, hogy milyen különleges és nagyszerű dolog ez. Ilyen jó légkör nem sok népnél van mint nálunk.


Viszont a közös államot nem támogatom, mert sokkal nagyobb a lakosságuk, ergo ők lennének, akik dirigálnának.

2015. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Van egy nem elhanyagolható probléma. Erősen orosz-ellenesek a lengyelek, már pedig Magyarország számára az egyetlen választható út egy erős Oroszországgal, a züllött, cionista nyugat egyensúlyával való gazdasági és katonai szövetség kiépítése, ezt csak a baloldaliak nem látják.


Szlováki nem probléma, nem tudom, hogy hallottatok-e már az exklávé kifejezésről.

2015. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*ellensúlyával
2015. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy Kárpátalján vagy Szlovákián vezet az út,hogy közös határ legyen.
2015. júl. 21. 02:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne egy közös országot létrehozni, mert Lengyelország négyszer akkora lakossággal rendelkezik, mint Magyarország. Szerintem inkább a gazdasági kapcsolatokat kéne mégjobban közelebb hozni, és egy olyan "mini" régiót létrehozni Közép-Európában, ami saját politikai-gazdasági célokat fogalmaz meg, és akár Nyugattal akár Kelettel szemben is érvényesíti.


Én pl. szívesen látnék egy lengyel-szlovák-osztrák-magyar-horvát tengelyt, közös vámhatárral, gazdasági stratégiával, politikai kooperációval, saját, közös érdekkekkel Nyugat és Kelettel szemben. Egy önálló Közép-Európa Uniót kéne létrehozni, aminek az USA, EU, Oroszország, Kína, arab térség stb. ugyanolyan partnerei lennének.

2015. júl. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk exklávés hozzászólónak annyiban igaza van, hogy nem kell földrajzilag egybefüggőnek lennie egy országnak (Kalinyingrádi terület pl.) De abban is, hogy többségben vannak, és ők dirigálnának. Nekem nemhívőként az se tetszik, hogy annyira vallásos ország, bár ez abszolút az egyetlen bajom velük.
2015. júl. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!