Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok azokról akik...

Mit gondoltok azokról akik elköltöznek külföldre és fél év után már angolnak/németnek/osztráknak vallják magukat?

Figyelt kérdés
Olvastam pár ilyet pl. valaki ezen az oldalon kért segítséget, hogyan lehet belépni az Anglikán egyházba, mert már évek óta Angliában él, valaki meg azt írta, hogy nem tudom már mennyi ideje ment ki Ausztráliába a fiával, és a gyerek már "igazi Aussie".

2015. júl. 22. 20:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
99%
Nem mondom, hogy támogatom az elképzeléseiket, de végül is az ő életük, azt kezdenek magukkal, amit akarnak.
2015. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Gondolom az ilyenek a kinti kollégáik/ismerőseik körében azért nem mernek ilyeneket hangoztatni, mert jobb esetben kiröhögik, rosszabban megverik őket.
2015. júl. 22. 20:43
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Hát mit kéne? Annak vallja magát aminek szeretné és ott él ahol boldog. Nincs nekünk közünk senki életéhez.
2015. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Szerintem kéne valami állami program ami az ilyen embereket megpróbálja visszacsábítani Magyarországra, vagy legalábbis érveli próbál, hogy miért nem leszel attól angol, hogy 6 hónapja húzod az igát egy fish and chips sütőben és együtt sörözték John-nal meg Bob-bal.
2015. júl. 22. 20:47
 5/37 anonim ***** válasza:
25%

"Gondolom az ilyenek a kinti kollégáik/ismerőseik körében azért nem mernek ilyeneket hangoztatni, mert jobb esetben kiröhögik, rosszabban megverik őket."


Nem, azért mennek pont ki, mert az nem Magyarország, ott ilyenekért nem vernek meg és nevetnek ki embereket. Ez itthon divat.

2015. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
22%
Én éltem Görögországban.Igaz csak 2 hétig.Addig is mindenhol tagadtam,hogy magyar vagyok.Rajtam ne röhögjenek,hogy hülyék közül jöttem.
2015. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
38%
Az ilyen háborodottak azok akiknek sosem lesz hazájuk.
2015. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazán zavar, mit tesznek. Az én ismerőseim közül egyáltalán nincs ilyen, azért mentek ki, mert ott jobbak a lehetőségek. Ettől függetlenül ők magyarok, és nem észleltem semmi olyat, hogy ők most németek, angolok szeretnének lenni. Ezt tartom természetesnek én is. (egyébként már hallottam erről, de nem hinném, hogy gyakori jelenség)
2015. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
33%

Akik ezt teszik, sohasem voltak igazán magyarok.Szóval, nem kár értük.

Egy magyar mindig magyar marad bárhova is kerül.

2015. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
59%

"Rajtam ne röhögjenek,hogy hülyék közül jöttem."


Pedig jogos lenne a derültség.


De a kérdéshez: röhögök rajtuk. Fél év után nem fogja tudni a nyelvet sem anyanyelvi szinten, a helyiek sosem fogják született angolnak/friccnek/labancnak elfogadni, legfeljebb majd a gyerekét. Szánalmasnak tartom, kint mosogat fél éve, de ő már angolul/németül álmodik, ő sosem tartotta magát magyarnak, de azért magyar fórumokon átkozódik a hazája ellen naponta. A Határátkelő fórumon lehet olvasni sok ilyen elmésséget.


Egyébként én is külföldön dolgozom. Kell a pénzük, mert történelmileg úgy alakult, hogy ott magasabbak a bérek - nem tegnap óta - de amúgy magyar vagyok és le sem tojom a labancokat - én ott vagyok érdekelt.

2015. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!