Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » LMBTQ emberek! Ti kire szavaztok?

LMBTQ emberek! Ti kire szavaztok?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!

Elsősorban szeretném megkérni az összes válaszolót, hogy kulturáltan és gyűlölködő megjegyzések nélkül kommunikáljunk. Köszönöm.

Leszbikus nő vagyok és teljesen tanácstalan a magyar politikai helyzetet illetően. Nem mentem el eddig egyszer sem szavazni, mert nem tudtam kire. MSZP, DK egyértelműen kizárva. Alapvetően konzervativ beállítottságú vagyok, de nagyon nem tudok azonosulni azzal, hogy a Fidesz és a Jobbik is minket melegeket hibáztat azért, mert Magyarországon alacsony a szaporulat, pedig a lakosság max. 10%-a LMBTQ ember. Egyetértek ugyan azzal, hogy nemzeti politikát kell folytatnunk, de a gyűlöletkeltést úgyszintén elítélem. A bevándorlók ellen vagyok, még akkor is, ha tovább mennek, mert veszélyesek sok szempontból egész Európára. De ugyanakkor szeretnék gyereket is a párommal, annak ellenére, hogy az állam ezt nem engedi, illetve nem is házasodhatunk össze. Az anyagi helyzetem megengedné, hogy legalább 2 gyereket felneveljünk, akár 3-at is. Támogatom a nagycsaládos teóriát is, de valóban kevés az olyan magyar ember, aki el tudna normálisan tartani akár 2 gyereket is, nem 3-at, vagy többet. Szóval valójában van mindegyik pártból valami, amit támogatok, de sok is, amit teljesen elítélek. Ti hogyan választjátok ki a számotokra megfelelő pártot? A többségi társadalom véleménye is érdekel természetesen.



2015. júl. 28. 20:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Hogy lehetsz egyszerre konzervatív és homoszexuális?
2015. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Pont ugyanazok a nézeteid, mint nekem, pedig nem vagyok LMBTQ. Nem szavazok senkire.
2015. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ezt sem értem pl. hogy miért összeférhetetlen sokaknak az, hogy konzervativ és meleg. Mert én ez vagyok. És a vallásomat is gyakorlom, annak ellenére, hogy bűnösnek vagyok titulálva. Csak azért, mert homoszexuális vagyok, még a családot támogatom és szeretnék is sajátot, illetve a dekadens viselkedést nem szeretem. Így már érthető?
2015. júl. 28. 20:24
 4/27 anonim ***** válasza:
16%

"Leszbikus nő vagyok"


[link]

2015. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

"Hogy lehetsz egyszerre konzervatív és homoszexuális?"

Miért ne lehetne más kérdésekben konzervatív? 2 homoszexuálist ismerek, egyik mszp-s, másik fideszes.


Meg kell nézni hogy téged ki képvisel.

Homoszexuálisok házasságát MSzP és társai, illetve LMP támogatja. Ha nincsenek a kormány közelében se (mint most és valószínűleg jó sokáig), akkor nem lesz semmi. Bár amikor hatalmon voltak, akkor se merték engedélyezni a házasságot, csak a bejegyzett élettársi viszonyt.


Ezek után jön a többi kérdés... Hogy neked mi mennyire fontos, azt neked kell tudnod. Mármint nem a parasztvakításokra gondolok, hanem mondjuk hogy egykulcsos legyen az adó vagy háromkulcsos... a menekültkérdés (Fidesz szerintem itt is parasztvakítást csinál, a Jobbik ténylegesen ellenzi, a baloldal támogatja az ittlétüket), és stb stb...

2015. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Az MSZP támogatja a melegházasságot? Akkor miért nem történt semmi az ügyben, amíg hatalmon voltak, hahah?
2015. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%

"De ugyanakkor szeretnék gyereket is a párommal, annak ellenére, hogy az állam ezt nem engedi" - szerintem konzervatívként először a jóistennel konzultálj ez ügyben. Ha ő belemegy, hogy kivételt tegyen veletek, szerintem az állam se fog sokat pampogni.


"Ezt sem értem pl. hogy miért összeférhetetlen sokaknak az, hogy konzervativ és meleg." - én sem értem. Én is ismerek konzervatív QMBLTW?!%XY5Z embert.


"Ti hogyan választjátok ki a számotokra megfelelő pártot?" - Legelőször is: önálló gondolkodás képessége. Ha ez megvan, akkor kialakul egy saját világnézet. Ha ez is megvan, akkor körülnézek a politikai palettán, hogy van-e párt, amelyik vállalható mértékben ezt képviseli. Minthogy nincs, így nem megyek szavazni.


#4: Ez nem oximoron, hanem redundancia. A leszbikusság nem kizárja, hogy valaki nő legyen, hanem eleve feltételezi. Pl. forró parázs, sötét éjszaka (rendundáns) vs. jeges parázs, ragyogó éjszaka (oximoron).

2015. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám, hogy pl. a baloldali pártok esetében a házasságon kívül semmi más nincs, ami tetszik, de ugyanakkor a jobboldali (?) pártoknak sem igazán szimpatikus a viselkedése. Pl. a Fidesz és a stadionok, plakát cirkusz, homofóbia, munkanélküliség, egészségügyi káosz, stb. Jobbik esetében meg a gyűlölködés ellenünk.
2015. júl. 28. 20:46
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Pont ezért írtam ki a kérdést, mert nem látok olyan pártot, amelyikkel igazán szimpatizálhatnék, érdekel, hogy a többi meleg ember hogyan dönt ebben a kérdésben. Egyébként az LMBTQ = Leszbikus Meleg Biszexuális Transzexuális Queer.

2015. júl. 28. 20:49
 10/27 anonim ***** válasza:
27%

"Az MSZP támogatja a melegházasságot? Akkor miért nem történt semmi az ügyben, amíg hatalmon voltak, hahah?"


Bevezették a bejegyzett élettársi kapcsolatot, mint együttélési formát.

2015. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!