Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesznek köszönhető, hogy...

Fidesznek köszönhető, hogy ilyen rettentő kevés ember jelentkezett a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Amikor engem vettek föl a PTE TTK proginfora akkor 100+ ember jött csak proginfora, többi szakkal együtt vagy 1500-2000-n jöttek ttk-ra. Most megnéztem a számokat és proginfora 20+ ember jelentkezett, de a többi szakon is ilyen alacsony volt a létszám, összesen olyan 300-400 ember összesen. Ahogy néztem, többi egyetemen is tized annyi lett a kezdők létszáma, mint amikor engem vettek fel 4 éve.

2015. júl. 28. 23:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
58%
A Fidesz célja a népbutítás.
2015. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb az állami támogatású hely, hitelt meg nem mindenki akar felvenni. Így aztán kevesebb a jelentkező is.
2015. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
55%
Fogy a fiatal, azért. Ami részben a Fidesznek is köszönhető, meg az itt uralkodó "dübörgő" gazdaságnak. És hát Pécs és környéke tényleg még országos szinten is fejletlen, nem csoda, hogy elmennek onnan a fiatalok külföldre.
2015. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Az állami hely infón, meg jó pár szakon pont, hogy több mint előtte. Én elsősorban 2 dolog számlájára írnám a dolgot:

1. Alapból fogy a népesség. Érezhetően kevesebb a gyerek. A közelmúltban a környéken egy rakás kisebb iskolát kellett bezárni gyerekhiány miatt.

2. Ma már sokkal könnyebb kimenni külföldre tanulni, mint 10-15 éve. Akinek meg van pénze, az szívesebben megy ki Dániába, Ausztriába, Hollandiába, Angliába stb. egyetemre.

2015. júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
52%
Ha neked így könnyebb, akkor gondold ezt, hogy a Fidesztől van. Amúgy már a kérdésben lévő állításod sem igaz, de sebaj... :)
2015. júl. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
30%

Igen. Amikor én felvételiztem, a Fidesz az utolsó utáni utáni pillanatban még random fölöslegesen ponthatárokat módosítgatott, meg érettségi szabályzatot, meg felvételi konkrétumokat, meg minden baromság. Apróságok ezek, de erősen éreztetik az emberrel, hogy ha tovább akarsz tanulni akkor ki fognak cseszni veled. És persze ezt be is tartják, folyamatos pénzmegvonások, az egyetemek szívatása pl a kancellárokkal, meg random szakok megszüntetése, összevonása, hogy olyan apróságokról, mint a hallgatói szerződés ne is beszéljünk.

A Fidesz aktívan igyekszik csökkenteni a felsőoktatásba jelentkezők számát, ez tény. És sajnos sikeresek.

Aki szerint pedig nem igaz hogy kevesebben jelentkeznek: [link]

2010: 140.000

2015: 100.000

Az baromi nagy különbség. Nem kicsit nagy, hanem gigantikus.

Ehhez képest a népességfogyás elhanyagolható. Ha 5 évente olyan 30%-kal csökkenne a születésszám, már rég elfogytunk volna. Úgyhogy ez a kifogás is hülyeség.

2015. júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

A külföldi továbbtanulás iránt tényleg nő az igény. Pl 2008-ban 190 magyart vettek fel külföldi egyetemekre, míg 2013-ban már 430-at. Ami persze hatalmas ugrás, de teljességgel elhanyagolható a kb 40.000-es csökkenés mellett.

forrás: [link]

Úgyhogy ez sem nyert.

2015. júl. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
64%

Szegény családból származom, ha a fidesz nem adja át a menedzsmentesektől a férőhelyeket valószínűleg nem kerültem volna be államilag támogatott mérnök képzésre. (amit azóta el is végzetem mielőtt...)

Tanulnak csak bankár apuci pénzén a gazdagék gyereke pénzügyszámvitelt.


Külföldi tanulás, na még mit nem :). A szüleimnek anno arra nem lett volna pénze, hogy a vonatjegyemet megvegye Bécsig, nem még sok száz eurót kifizessen kolira meg kajára amíg az első hónapban minimum nincs semmi pénzem.


2010ben még minden hülyét felvettek egyetemre, 2006 óta és a 200 pontos alapszakokra bekerült tanulni vágyó felnőttek eltűntek a rendszerből. Ezzel magyarázható a csökkenés.


Vagy szerintetek mivel? Akik most mennek egyetemre azok még pont a Magyar Bálint rendszerben kezdették. Ő meg távolról sem nevezhető Fideszesnek.

2015. júl. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Na amúgy igen, folyamatosan emelik a minimum ponthatárt, nagyon helyesen. Arról is érdekelne egy felmérés, hogy a végzett hallgatók száma csökken-e. Mert akit anno felvettek 200 ponttal, az valószínűleg írni nem tudott, nem hogy egyetemet elvégezni.
2015. júl. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

#8 "2010ben még minden hülyét felvettek egyetemre, 2006 óta és a 200 pontos alapszakokra bekerült tanulni vágyó felnőttek eltűntek a rendszerből. Ezzel magyarázható a csökkenés. "


Néztem a ponthatárokat, kb 10-15-el emelkedtek a ponthatárok az előző évhez képest. ezt 3-s érettségi átlaggal el lehet érni, tehát most is minden hülyét felvehetnének. Én is azt mondom, hogy azért nem jelentkeznek egyetemre a fiatalok, mert egyből elhagyják az országot, ráadásul az egyetemeken az oktatási színvonal egyenlő a nullával, harmadrészt ott a hallgatói szerződés, ami az államilag támogatott hallgatókat megszivatja, ha esetleg nem jön össze és távoznia kell az egyetemről, akkor ott lesz végzettség,munka nélkül, milliós tartozással. Én se írnám alá ezt a szerződést, amit a FIDESZ! vezetett be, kitudja milyen lesz az iskola és, hogy el tudom e végezni. És nehéz is ha nem egy btk vagy jogi karon van az ember. Mert mint mondtam tanítás nulla, számonkérés 200%-s.(tapasztalat)

2015. júl. 29. 03:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!