Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó körülmények között élek,...

Jó körülmények között élek, de rettentő smucig ember vagyok, hogy szabaduljak ettől?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Nem mondanám, hogy szegény családból jövők, de anyukám egyedül nevelt a testvéremmel, így be kellett mindig osztani a pénzt. Középsuliban nyaranta, egyetem alatt folyamatosan volt valamilyen munkám. Gyakorlatilag az összes pénzt elraktam, alig vettem magamnak valamit. Ha vettem, akkor csakis hasznos dolgokat, amiket magammal akartam vinni költözésnél (tv, ágy, stb...)

Magamhoz hasonló férfit találtam, aki szintén diákként is dolgozott, és rakosgatta pénzét. A párom 21 évesen kezdett el dolgozni teljes állásban, jó fizetéssel. 25 évesen vett egy lakást (én abba nem fizettem bele), gyorsan össze is költöztünk. Én 2 évre rá fejeztem be a sulit, és szerencsémre jó munkát találtam.


Fiatalok vagyunk, gyakorlatilag mindenünk megvan, nincs hitelünk, van megtakarításunk, a páromnak céges autója van, azt magán célokra is tudjuk használni. A kettőnk fizetéséből vígan tudnánk élni, és még szépen félre tudnánk tenni.... Most jön, a de, mert én nem tudom elengedni magam...


Állandóan az árakat figyelem, mindenből keresem a legolcsóbbat, ha valami megtetszik, de drágának látom, akkor csak álmodozom. Nem veszem meg, mert mégis luxusnak tartom. Nagyon tetszik, ha egy nő elegáns, csinos, és sugárzik róla, hogy minőségi dolgokat vesz magának. Ebből számomra az következik, hogy minőségi ember minőségi dolgokat vesz..... Talán én nem érzem magam elég jónak? Lehet lelki okai vannak, hogy nem költök magamra.

Azért nem vagyok igénytelen ember, mert nőiesen öltözök, de kizárólag turkálóból és kínai üzletekből.


A párom szerencsére jobban el tudja engedni magát, nem szórja a pénzt, de több dolgot vesz magának, és figyel a minőségre. Ő sokszor mondja, hogy vegyek magamnak valamit, mert a pénznek önmagában nincs értéke, az a javakban ölt testet.


Más is érez hasonlóan, mint én?

Lehet rossz kategóriába írtam, de talán itt értelmes válaszokat kapok!

Köszönöm



2014. okt. 10. 16:18
 1/3 A kérdező kommentje:
A családomon nem spórolok, anyukámnak és a tesómnak mindig megveszem, illetve ha vendégeket várunk, akkor nagyon finomakat főzök és rengeteget, hogy még küldeni is tudjak. Másokon soha nem spóroltam.
2014. okt. 10. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Abban nincs igazad, hogy a minőségi ember minőségi dolgokat vesz! Nem vesz ócska dolgokat, de nem is vesz márkást. Azok semmivel sem jobbak minőségileg, mint amit a turiban találhatsz. Sőt! Sokszor a kínai cuccok vannak márkássá feljavítva.

Van egy régi mondás: nem annak van sok pénze, aki nagyon sokat keres. Hanem annak, aki nem költi felesleges dolgokra.

2014. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szonata ***** válasza:
Érdekes, én is így érzem magam a helyzetemben. Bak jegyű vagyok, mindig megfontoltan gazdálkodtam és gyűjtögettem. Inkább lemondtam, mint költöttem.Tehát összegyűlt szép összeg és hozzá még két helyről örököltem is. Bármit megtehetnék, bármit megvehetnék. Szép otthonom van, minden a legjobb a műszaki területen az otthonomban és ha elhatározom, azonnal változtatok. Most pl a tv-t, tűzhelyet cseréltem le. Igényesen öltözködöm, nem gond egy minőségi cipő. Viszont a megtakarított pénzhez nem nyúlok, inkább gyarapítom. Itthon is van bőven kp, a folyószámlámon is több százezer. Ha viszont találkozom rászoruló emberrel, azonnal segítek. Pl. a tv-ben valaki betelefonált, hogy nehezen élnek, őszintének éreztem és felhívtam a tv-t, összekapcsoltak vele és fel is kerestem. Ez számomra olyan jó érzés. Nagyon szegények voltunk, négy gyerek a családban, de a neveltetésünkre sok gondot fordítottak a szüleink. Nem voltam pazarló, meggondolatlan soha és úgy érzem az életem során ezért jutalmazott a sorsom. A gyermekeim is jól élnek, egyetemet végeztek, Budán laknak.
2018. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!