Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a Jobbik a radikalizmusa miatt lett népszerű és most majd "összeomlik" a néppártosodástól?

Figyelt kérdés

Rendszeresen látom itt a GYIK-en, meg a szélsőjobbos pl. kurusos kommentek között, hogy megy a vinnyogás, hogy a "cukiskodás" miatt majd így zuhan a támogatottság meg úgy zuhan a Jobbik, de a közvéleménykutatók nem ezt mutatják pl. a Tárki a biztos pártválasztók közt 24%-on méri a Jobbikot.

Valójában ugyanis a Jobbik nem azért lett népszerű, mert hirtelen annyi nemzeti radikális lett, hanem mert meggyengült a baloldal! A jobbikos szavazók többsége korábbi szoci szimpatizáns, aki csalódott Gyurcsányban és a Fideszhez mégsem akart odaállni így maradt nekik a Jobbik. Nekik meg aztán teljesen mindegy, hogy milyen képet mutat a Jobbik kifelé! Most úgy tűnik, hogy a Jobbik elérte ezt a 20-25%-ot radikalizmussal, de beragadtak itt, a cukiságkampány hatása majd egy-másfél éven belül kiderül, mert ez valóban egy nagy irányváltás, de közel sem akkora tragédia mint azt a sok jobbikos keménymagot képviselő hiszi.

Szerintem sokkal inkább ők, tehát a korábbi szélsőjobbos "B közép" és nem az átlagszavazó csalódott a Jobbikban, mert nekik még mindig a régi EU-gyűlölő, kertévéket beszántani akaró, bakacsos gárdistás "cigányevő" Jobbik hiányzik, ami 2010 előtt volt, és nem képesek elfogadni, hogy az a fajta radikalizmus egy pont után nem eladható a lakosság többségének.


2015. júl. 30. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Azért fogalmi pontosítás kell, mert a radikalizmus nem azonos az üres hőzöngéssel.
2015. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Ez így igaz! Én pl. akkor csalódnék a Jobbikban, ha újra elkezdenék azt a "nagymagyarkodást"... Nincs erre szükség! A vadhajtásokat pedig le kell nyesni, rasszistáknak nincs helye a Jobbikban!
2015. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Én Vonára szavazok, mert láttam egyszer egy kutyás képen, amire ráírták hogy nem pfotósop!
2015. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát már összeomolhatnának a többivel együtt.
2015. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj ezzel a cukiság kampánnyal hogy eladták magukat és elárulták a régi bajtársaikat!
2015. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!