Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetnék olyan akire...

Hogyan lehetnék olyan akire ha valaki rá néz azt látja, hogy egy büszke ember akinek van tartása?

Figyelt kérdés
nagyon sokat bántottak régen és kicsit megtörtem.De mindig felnéztem az ilyen emberekre.Aki ha belép egy szobába az emberek tisztelik és hasonlók.Mivel úgy érzem meggyaláztak a büszkeségem és az önbizalmam tropa lett, de érzem túl leszek rajta csak nem tudom mit tegyek, hogy ilyen legyek.

2015. júl. 22. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is, figyelj oda a tartásodra, húzd ki magad, amikor jársz, nézegesd kicsit magad a tükörben, barátkozz önmagaddal. Emellett írd össze a pozitív tulajdonságaidat, értékeidet, legyél tudatában ezeknek. Az is ide számít pl., hogy a sok bántást kibírtad és elviselted. Más lehet, hogy belerokkant volna. Sok sikert!
2015. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Férfi vagy nő vagy?
2015. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal az embertípussal, amit a kérdésedben leírsz, az a baj, hogy csak látszat. Az egy dolog, hogy az illető magáról is elhiszi, hogy tiszteletet parancsol, és van tartása, de valójában mindig van valami hiátus az ilyen ember mögött. A lehengerlő önbizalom mögött vagy álcázott vívódás, vagy egy igazi önző zsarnok áll.

Fiatal koromban engem is elkápráztattak az ilyen emberek, de ahogy elkezdtem más, valóban intelligens, és értékes emberek között mozogni, láttam, hogy sokkal inkább tiszteletre méltó az az ember, aki meri megkérdőjelezni a saját álláspontját, illetve felvállalja esendő mivoltát. És valójában ezek a produktív emberek, nem pedig a kismindenható, karótnyelt önigazolók.

2015. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Tényleg nem szükséges, hogy mindenki tiszteljen, mert az önbizalom attól az ami, hogy belülről fakad. És bizonyos mértékig igenis fejleszteni kell, legalább annyira, hogy el tudd fogadni magadat, és ne légy a magad ellensége. Az olyan látszatemberekre pedig, amikről 3-as is beszél, tényleg nem kell felnézni, mert valójában nekik _nincs_ önbizalmuk, ezért próbálnak a környezetükből mindenáron megerősítést kiharcolni, de ha egyedül vannak, 0-nak érzik magukat.
2015. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2/4 nő vagyok

és köszönöm a válaszokat, nem tudom milyen ilyennek lenni és biztos ennek is vannak árnyoldalai, csak unom már, hogyha belépek valahova észre sem vesznek nem arról van szó, hogy azt szeretném, hogy mindenki rám figyeljen, csak, hogy legalább észrevegyék, hogy igen én is ott vagyok és ne a visszahúzódó szürke kisegér szerepét játsszam egész nap.

2015. júl. 23. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
nézd, az emberek szeretik, ha megkönnyítik a dolgukat, az újonnan megismerteket minél előbb igyekeznek betenni egy skatulyába, mert nekik az a kényelmes :) szóval hálásan bekajálják azt a képet, amit vetítesz magadról, hogy cuki vagy, segítőkész, vicces, nagyvonalú, megbízható, magabiztos, bármi...ha elkezded ezt a benyomást sugallni, így könyvelnek el, és ezt tükrözik vissza rólad
2021. júl. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!