Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden Kárpátaljai magyar...

Minden Kárpátaljai magyar megérdemli a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Ezt Semjén Zsolti mondta a Kárpátaljai magyar gyerekeknek.

Akkor a Felvidéki, Vajdasági és a többi külföldön élő magyar nem érdemli a magyar állampolgárságát?



2015. aug. 5. 17:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem minden olyan külhoni magyar megérdemli aki ápolja a magyar nyelvet,kultúrát és persze magyarnak érzi magát.

Kettős állampolgár vagyok és egy percig sem volt kérdés hogy igényelem a magyar állampolgárságot,hisz magyar vagyok,magyarul beszélek,ismerem a magyar történelmet,feketepiacnak hála magyar termékeket fogyasztok:)Szoval csak egyszerüen rossz helyre születtem,soha nem voltam és nem is leszek szerb,szerb állampolgár is vagyok,muszályból.

2015. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%
Minden magyar megérdemli, függetlenül attól, hogy hol él.
2015. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Költözzön ide, akkor lehet róla szó. Az állampolgárság elég sok előnnyel is járna nekik, a mi zsebünkből. Jöjjön ide, dolgozzon, adózzon ha annyira kell az az állampolgárság !!!
2015. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim válasza:
78%
Teljesen egyet értek az elsô hozzászòlòval. Hiszen én is szerbiai magyar vagyok.. 19/N
2015. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
79%

3. milyen előnyökkel jár?

1.vagyok és semmilyen anyagi hasznom nem származik abból hogy felvettem a magyar állampolgárságot.

A te logikád alapján az összes magyartól elvenni az állampolgárságot aki külföldön próbál boldogulni?

2015. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
26%

Költözzön ide és adózzon akkor kapjon!

Ez mellett pl. évente több alkalommal 90%-os kedvezményt kapnak a tömegközlekedésre. (Még én aki adózom semmit.)

Sok támogatást kapnak pl. kint iskolakezdésit. (Még itt nem kapnak.) Szóval elszaladt már a lóláb velük.

2015. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
1-eske és 5-öske: mint látod, a 6-os leírta. Erre gondoltam én is
2015. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
10%

Élő példa milyenek a kettős állampolgárok!

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__70070..

2015. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Emlékeztető!

"A Magyarország területére érvényes utazási, munkavállalási kedvezmények, valamint az oktatási-nevelési támogatások ezentúl azokat is megilletik tehát, akik kiváltják a honosítási okmányokat. A magyarigazolványt eddig körülbelül 900 ezer határon túli magyar váltotta ki. Idén az oktatási-nevelési támogatást kiterjesztették az óvodásokra is. Ez évi 20 ezer forintot jelent fejenként, emellett egy-kétezer forintos taneszköz-hozzájárulást a magyar államtól."


[link]

2015. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
85%

6oska és 7eske...

"Ez mellett pl. évente több alkalommal 90%-os kedvezményt kapnak a tömegközlekedésre."


EZT a magyar igazolvánnyal rendelkezők kapják,nem a kettős állampolgárok.


Továbbra is a kérdésem hozzátok.A kivándorolt magyarokkal mi a helyzet akit ki iskoláztattatok(ami jóval többe került mint pár darab 90%os vonatjegy) és máshol kamatoztatja a tudását,máshol adózik,tőlük elvennéd az állampolgárságot??

2015. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!